10 biznesów, które dadzą szybko zarobić

Przedstawiamy pomysły na firmę „po kryzysie”. Sprawdzamy, który z konceptów franczyzowych z branży dom i ogród jest najbardziej zyskowny. Ponadto zakładamy: sklep odzieżowy, portal e-zdrowie, gabinet fotodepilacji i stoisko z okularami. Podpowiadamy, w jakie biznesy powinny inwestować młode mamy. Tomasz Karolak ujawnia w wywiadzie, w co zainwestował 1,5 mln zł. Miesięcznik dostępny również w wersji na tablety!

W lipcowym numerze 07/2013 (101)

Biznes Na Czasie

10 biznesów, które dadzą szybko zarobić
Branże wychodzące na prostą po kryzysie, sektory zasilane dotacjami unijnymi czy sprawdzone pomysły z gastronomii i odzieżówki? W najbliższych latach okazji inwestycyjnych nie zabraknie.

Moim zdaniem

Pozytywna strona kryzysu
Spowolnienie gospodarcze, paradoksalnie, może sprzyjać przedsiębiorcom.

OFE: Swoboda wyboru czy pułapka
Pozostawić składkę w Otwartym Funduszu Emerytalnym czy przenieść zgromadzony kapitał do ZUS-u? Oto na pozór atrakcyjna, choć niezwykle bałamutna oferta, którą szykuje dla nas rząd.

Fakty Trendy

IMG:76451:

A.Blikle pracuje nad franczyzą
Już niedługo nowa koncepcja rozwoju sieci cukierni ujrzy światło dzienne.

Impreza na licencji
Do tej pory kluby muzyczne nie paliły się do franczyzy. W końcu z ofertą wystartował Klub Domówka.

Szkoła na wakacjach
W lipcu właściciele szkół językowych mogą pozwolić sobie na zasłużony urlop. Z kolei dla firm prowadzących twórcze zajęcia dla dzieci to czas wytężonej pracy.

Ziebart znalazł masterbiorcę
Została nim spółka wykonująca instalacje gazowe. Pierwszy salon autokosmetyki powstanie w Poznaniu.

Spożywczak napędzany kawą
Czy naród, który całe dekady pił herbatę w szklance, może stać się miłośnikiem i znawcą kawy? Okazuje się, że tak, a miłość do kawy rozwija się tak szybko, że minikawiarnie są otwierane nawet w sklepach spożywczych.

IMG:76453:

Zdrowa żywność rośnie powoli
Właściciele sklepów z produktami ekologicznymi nie narzekają na słabą koniunkturę, bo produkty eko zawsze znajdą nabywców.

Sonda

Franczyzobiorca pod lupą
Dla jednych audyt, dla drugich – bieżące wsparcie. Niezależnie od przyjętej nomenklatury kontrola placówek franczyzowych to codzienność wielu firm franczyzowych. Niezbędna dla utrzymania jednolitych standardów i dobrej marki.

Stało się

Lato, lato wszędzie
Albo jak kto woli, ciągle pada. Co gorsza, kryzys przestaje po naszym zielonym gaju spływać jak po kaczce. We franczyzie na szczęście źle się nie dzieje.

Mam Firmę

IMG:76467:

Ścigany zysk
Na fali popularności Roberta Kubicy i wyścigów Formuły tory kartingowe zyskały spore zainteresowanie wśród fanów szybkiej jazdy. Ta popularność to paliwo dla przedsiębiorców inwestujących w tory kartingowe.

Przymiarka w second handzie
Sklepy z odzieżą używaną z polskich ulic przenoszą się do internetu. Anonimowość e-zakupów sprzyja branży, bo nadal wielu Polaków nie chce, aby ktoś wiedział, że noszą ubrania z drugiej ręki.

Słoneczny biznes pana Hilarego
Sprzedaż okularów przeciwsłonecznych to biznes sezonowy. Na zyski można liczyć od kwietnia do końca września. W pozostałych miesiącach działalność trzeba albo zawiesić, albo zmienić oferowany asortyment – na szaliki, czapki i rękawiczki.

e-firma

IMG:76455:

Doktor w sieci
Właściciele serwisu ZnanyLekarz.pl szukali w internecie kontaktów do polecanych lekarzy. Znaleźli dobrych specjalistów, a przy okazji dobry pomysł na biznes.

E-handel portalami
Kiedy nie można kupić wymarzonej domeny, trzeba targować się o gotowy portal.

Biznes Regionalny

IMG:76459:

Biznesmen z kosą
Łąka mieszkańcowi miasta kojarzy się zwykle z sielskim odpoczynkiem na łonie natury. Tymczasem w polu o powierzchni kilkudziesięciu hektarów tkwi potencjał biznesowy.

Steki menedżera

Okna szeroko otwarte na biznes
Generał na froncie śpi zawsze w pidżamie. Gdyby jego decyzja była niezbędna w każdym momencie, nawet w nocy, to sytuacja w wojsku byłaby fatalna. Tak samo, według Leszka Gierszewskiego, założyciela Druteksu, jest w firmie.

Własny Biznes

IMG:76469:

Gdzie jest kasa Karolaka?
– Przez pierwsze dwa i pół roku istnienia mojego teatru firmy, które zapraszałem do współpracy, łupały mnie bezlitośnie i żądały kosmicznych stawek za wszystko. To dla mnie wielka nauczka, teraz wiem, że w biznesie nie ma litości – mówi Tomasz Karolak, aktor, dyrektor artystyczny Teatru Imka.

Supertemat

Franczyza dobrze zaprojektowana
Inwestycja w wielkoformatowy sklep z materiałami budowlanymi i meblami może wynieść nawet 400 tys. zł, czyli tyle, ile zapłacimy za trzypokojowe mieszkanie w stolicy. Może się jednak okazać, że po dwóch latach prowadzenia sklepu zarobimy na nowe mieszkanie.

IMG:87028:

Sprawdzony partner do biznesu
Franczyzodawcy z branży dom i ogród coraz częściej podpisują kolejne umowy z tymi partnerami, którzy mają już jeden czy dwa sklepy pod logo firmy. Otwarcie przez sprawdzonego franczyzobiorcę kolejnego sklepu jest prostsze i szybsze.

W supertemacie przegląd sieci franczyzowych i partnerskich: Abra Sklepy Meblowe, AlmiDecor, A-T Krotoszyn, Bricomarché, DDD Dobre Dla Domu, Drzwi i Podłogi Vox, Jeta, SIA Home Fashion, WFM Kuchnie.

Wzrośnie spadnie

Zagoń pieniądz do roboty
Twoja firma ma trochę nadprogramowej gotówki? Pieniądze nie muszą zalegać na rachunku rozliczeniowym. Można je z powodzeniem zainwestować – nawet na jedną noc.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

413 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Biznes Style

Biznesmen listy pisze
„Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie” – śpiewali Skaldowie. Dziś większość listów przynosi nam listonosz elektroniczny. Jedno się nie zmieniło – listy nadal zawierają błędy.

Biznes na Szpilkach

Biznesmama w akcji
Widok bizneswoman, która twardą ręką zarządza własną firmą, nikogo już nie dziwi. Teraz biznesową przyszłość we własne ręce bierze też coraz więcej mam.

Znana Marka

IMG:76457:

Tchibo: kawiarnia i sklep w jednym
W czym tkwi sekret sukcesu marki Tchibo? Już w powojennych Niemczech założyciele firmy wykorzystywali promocję i marketing na takie sposoby, że współcześni przedsiębiorcy mogliby się od nich uczyć.

Na prawo patrz

Jak ukarać zgodnie z prawem
Właściwie nie ma umów franczyzowych, w których nie byłoby postanowień o karach umownych. Jest to sposób na zobligowanie stron do wypełniania nałożonych na nie obowiązków. Jednak nie każde niewykonanie zobowiązania może być zagrożone karą umowną.

ABC Firmy

Zarzuć sieć za granicą
Jak wprowadzić swoją firmę za granicę? Specjaliści radzą, a dawcy i biorcy licencji opowiadają o swoich doświadczeniach.

Mój Franchising

Gładki biznes
Agnieszka Niedbała najpierw była klientką gabinetów fotodepilacji, sprawdzała jakość ich usług. W końcu postanowiła, że sama taki otworzy. Od półtora roku prowadzi gabinet sieci DepilConcept.

Pięta Biznesmęta

IMG:70805:

Fortuna za pomysł
Wódka w żelu i krem przywracający dziewictwo – pomysłowość człowieka nie zna granic, podobnie jak jego naiwność. Za spełnienie najskrytszych marzeń gotowi jesteśmy płacić krocie. Ci, którzy to wiedzą, dobrze zarabiają.

Nasz Tester

IMG:76458:

Sprzedawcy marzeń
Marzy mi się piaszczysta plaża Krety, słoneczny klimat i masa niespodzianek. Jednym słowem – urlop. Postanowiłam sprawdzić, jak biura podróży sprzedają marzenia.
Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie