Reklama w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING"

Miesięcznik "Własny Biznes FRANCHISING" skierowany jest do wyselekcjonowanej grupy odbiorców - do obecnych i przyszłych przedsiębiorców.

Wizytówka magazynu

Miesięcznik "Własny Biznes FRANCHISING" to pismo poświęcone tematyce inwestowania we własny biznes. Skierowane jest do właścicieli małych i średnich firm oraz do osób, które dopiero szukają dobrego pomysłu na biznes. Miesięcznik zawiera aktualne informacje o dostępnych na rynku licencjach franczyzowych, agencyjnych i partnerskich. Chętnie sięga także po tematy ogólnobiznesowe, m.in. doradza przedsiębiorcom, jak skutecznie kierować własną firmą oraz prezentuje znane marki od początku ich istnienia. Rozpoznawalne postaci świata kultury i biznesu opowiadają czytelnikom o swoich doświadczeniach w prowadzeniu firmy. Magazyn to również źródło cennych informacji dla osób, które dopiero decydują się na otwarcie firmy.

Miesięcznik prezentuje różne branże gospodarki (m.in. handel, telekomunikację, usługi, finanse, informatykę), opisując je na przykładzie konkretnych firm. Magazyn jest pisany zrozumiałym, atrakcyjnym dla czytelnika językiem. Pismo wydawane jest w formacie 210x282 mm, liczy od 100 do 150 stron drukowanych na kredowym papierze, ma klejony grzbiet. Kosztuje 7,50 zł lub 59 zł w prenumeracie rocznej.

Konstrukcja numeru

W każdym numerze magazynu jedna z branż franczyzowych zostaje opisana w Supertemacie. Na początku pisma znajdują się aktualne informacje z rynku franczyzy zebrane w Faktach Trendach. Stałą kolumną jest cykl Własny Biznes poświęcony działalności gospodarczej postaci znanych dotąd spoza biznesu - m.in. aktorów i sportowców. Dużą poczytnością cieszą się działy ABC Firmy i ABC Franczyzy oraz Mój Franchising, w których znajdują się m.in. informacje, skąd wziąć kapitał na start małej lub średniej firmy, jak obliczyć pełen koszt inwestycji oraz jak przygotować biznesplan dla konkretnej firmy. Czytelnicy pisma poznają też zasady marketingu oraz podstawowe techniki sprzedaży.

W każdym numerze, na ostatnich stronach pisma, znajduje się aktualny Katalog Franczyz zawierający kilkaset sprawdzonych pomysłów na biznes. Oferty obejmują wszystkie przedziały inwestycyjne - od kilku tysięcy do kilku milionów złotych.

Grupa docelowa

Wskaźnikiem powodzenia wśród czasopism biznesowych jest umiejętność dotarcia do pożądanej grupy czytelników. Przekaz miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" obliczony jest na wyselekcjonowaną grupę odbiorców - obecnych i przyszłych przedsiębiorców.

"Własny Biznes FRANCHISING" jest jedynym na rynku magazynem biznesowym zajmującym się rynkiem licencji na własną firmę - to poważny atut dla reklamodawców chcących efektywnie wykorzystywać budżet reklamowy. Reklama w magazynie umożliwia bowiem pozyskanie partnerów biznesowych oraz tworzy doskonałą platformę do promowania wszystkich produktów i usług potrzebnych w firmie - od ubezpieczeń i usług bankowych poprzez rozwiązania teleinformatyczne, transport, po meble i sprzęt biurowy.

Kampanię reklamową w miesięczniku można połączyć z kampanią na portalu Franchising.pl. Jego tematyka zbieżna jest z tematyką magazynu. Inne jest tylko ujęcie redakcyjne – portal jest bardziej newsowy, a magazyn bardziej przekrojowy i analityczny.

Czytelnicy magazynu

Czytelnikami magazynu są osoby planujące otwarcie własnej firmy, biznesmeni z sektora MSP, menedżerowie sieci franczyzowych i partnerskich oraz osoby zainteresowane tematyką gospodarczą. Czytelnicy magazynu należą do ludzi zamożnych i skłonnych do inwestowania. Według Raportu o rynku franczyzy średnia inwestycja w licencję franczyzową wynosi ok. 200 tys. złotych. Ponieważ franczyza jest biznesem rodzinnym, pismo jest czytane przez większość członków rodziny zaangażowanej w biznes.

W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt tysięcy firm franczyzowych i partnerskich. Grupa docelowa miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" nie ogranicza się do osób działających w systemie licencyjnym. Każdy z nas choć raz w życiu myślał o założeniu własnej firmy. W miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING" znajdzie kilkaset sprawdzonych pomysłów, jak to zrobić.

Dystrybucja, nakład i sprzedaż

"Własny Biznes FRANCHISING" jest miesięcznikiem, który ukazuje się na polskim rynku prasowym od 2003 roku. Nakład jest kontrolowany przez Związek Dystrybucji i Kontroli Prasy. Miesięcznik "Własny Biznes FRANCHISING" dostępny jest w sieci salonów EMPiK, Kolporter, Relay, Inmedio, Ruch oraz w zakupach na portalu Franchising.pl. "Własny Biznes FRANCHISING" ukazuje się w nakładzie od 10 000 egzemplarzy. 

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie