12 biznesów pewnych jak bank

Jak szybko zarobić na swoim? Sprawdź, czy bardziej opłaca się zainwestować w restaurację sushi, sklep komputerowy czy salę zabaw. Ponadto otwieramy sklep z odzieżą męską, aptekę, własny bank i kanał na YouTubie. Podpowiadamy, jak ocenić wiarygodność franczyzodawcy. Krzysztof Skiba zdradza przepis na sukces w branży rozrywkowej.

 

W majowym numerze 5/2014 (111)

IMG:78156:

Biznes na czasie

Do zysku na skróty
Po co inwestować w budowę placówki franczyzowej, skoro można ja przejąć? I to od samego franczyzodawcy!

Moim zdaniem

Z kulturą na froncie
Pierwsze wrażenie w firmie zawsze robią frontmani. To od nich zależy, jak potencjalni klienci będą postrzegać nasz biznes.

Pułapki w biznesie
Przedsiębiorcy niejednokrotnie trudno oprzeć się pokusie wchodzenia w nowe interesy. Tylko czy warto mieć kilka biznesów? Czy otwierając kolejne firmy, nie ucierpią na tym te, które już prowadzisz?

Fakty trendy

Klient sponsorowany
British School promuje swoje szkoły językowe na imprezach sportowych i edukacyjnych. Pomagają w tym celebryci.

Pizza z internetu
Telepizza stawia na sprzedaż online z wykorzystaniem technologii mobilnych. Firma zmieniła stronę internetową, wdrożyła aplikację mobilną na smartfony oraz wprowadziła płatności przez internet.

IMG:78108:

Czy nadchodzi koniec restauracji sushi?
Sushi przybyło do Polski z Japonii i szybko podbiło podniebienia Polaków. Bary sushi zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu: w centrach handlowych, na osiedlach, przy ulicach handlowych. Ale rynek już się nasycił. Przyszedł czas na weryfikację.

Sposób na zarobek
Przedsiębiorcy polubili oferowany przez Żabkę Polska projekt „Sklep za czynsz”. Blisko 120 sklepów otwartych w zeszłym roku przez firmę to lokale pozyskane w tym programie. Zgłoszeń jest 10-krotnie więcej.

Meta Disco na starcie
Kiedyś niewiele można było kupić na tzw. kartki, dziś możemy mieć wszystko, o ile posiadamy kartę kredytową. I chociaż w kapitalizmie czujemy się jak ryby w wodzie, czasem lubimy przypomnieć sobie o zamierzchłych czasach. Właśnie sentyment leżał u podstaw decyzji właścicieli Mety Disco o sprzedaży licencji na biznes.

Znajdź lokal na biznes
Różnica między dobrą a nietrafioną lokalizacją to jak różnica pomiędzy sukcesem a porażką. Znalezienie dobrego miejsca na biznes jest jak najbardziej możliwe. Pomoże wam w tym LokalnaBiznes.pl.

Maj miesiącem grilla
Sezon grillowy rozpoczęty, a wraz z nim ze sklepowych półek znikają kilogramy kiełbasy i hektolitry piwa. Kultywując nową świecką tradycję, między kęsem karkówki a łykiem piwa sprawdzamy, co we franczyzie piszczy.

Mam firmę

W czasie deszcze dzieci się bawią
Sale zabaw zapełniają się dziećmi głównie w weekendy podczas imprez urodzinowych. W tygodniu małych klientów nie ma zbyt wielu – no chyba że pogoda jest kiepska.

Biznes za milion bajtów
Średniej wielkości sklep komputerowy będzie mógł na siebie zarobić dopiero wtedy, gdy zostanie uzupełniony przez serwis i gdy intensywnie poprowadzi sprzedaż w internecie. Aby przebić się przez gąszcz konkurencji, warto nawiązać współpracę z przeglądarkami cenowymi.

Firma dla perfekcyjnej pani domu
Płacą 5 zł i w zamian otrzymują uprasowaną koszulę. Klienci mobilnych prasowalni to przede wszystkim osoby zajmujące wysokie stanowiska zawodowe. Dużo pracują i nie mają już czasu ani ochoty na własnoręczne prasowanie.

IMG:87122:

Franczyza na miarę

Recepta na zysk
Silna konkurencja i przepisy nie pozostawiają złudzeń, że prowadzenie apteki to biznes wymagający, ale wciąż jednak opłacalny. Zwłaszcza jeśli za plecami stoi sprawdzony partner, który podpowie, jak efektywnie zarządzać apteką.

E-firma

Jak zarobić na YouTubie?
Legendy krążące o zarobkach youtuberów, sprawiają, że o popularności na YouTubie marzy coraz więcej osób.

Biznes regionalny

Słodki biznes z łubianki
Na godziwy zysk z truskawek mogą liczyć tylko ci, którzy przez cały rok skrupulatnie pielęgnują plantację.

Własny biznes

Imprezuję zawodowo
Największym kapitałem mojej firmy jest moje nazwisko – mówi Krzysztof Skiba, artysta, biznesmen, lider zespołu Big Cyc.

IMG:78094:

Supertemat

W bankach stabilnie
Rynek bankowej franczyzy się ustabilizował. Po pierwszych latach podsycanego koniunkturą euforycznego rozwoju i ostrym hamowaniu w okresie najsilniejszego kryzysu franczyza w sektorze finansowym weszła na ścieżkę stabilnego wzrostu.

Prowizje motywują, sprzedaż rośnie
Centrale banków chcą, żeby ich partnerzy skupili się na sprzedaży produktów finansowych. To od ich wyników zależy pozycja banku na rynku.

Pośrednik finansowy rządzi w Polsce powiatowej
Przewagą pośredników jest dostęp do oferty kilku instytucji oraz mniejsze niż w przypadku banku wymagania finansowe.

W supertemacie przegląd następujących sieci franczyzowych i partnerskich: Alior Bank, Bank Zachodni WBK, Eurobank, Getin Bank, Meritum Bank, PKO Bank Polski, CUK Ubezpieczenia, Fines Operator Bankowy, Kancelarie Kredytowe, Kredigo, Microcash.

Raport

Nasze drogie dzieci
Podobno na dzieciach się nie oszczędza. Potwierdzają to właściciele sklepów z artykułami dla dzieci, którzy na brak klientów nie narzekają.

Wzrośnie spadnie

Urlopowa partyzantka
Z długich weekendów cieszą się pracownicy i branża turystyczna, ale większość przedsiębiorców płacze.

IMG:78098:

Biznes style

Długi cień pryncypała
Dobroduszny partner czy despotyczny zarządca? Jaki powinien być dobry szef?

Sonda

Jak znaleźć wspólny język
Według Johna D. Rockefellera umiejętność komunikowania się stała się towarem, za który gotów był płacić więcej niż za cokolwiek innego. Sprawdziliśmy, w jaki sposób franczyzodawcy i ich partnerzy komunikują się ze sobą.

ABC firmy

Wady i zalety e-faktur
Firma wysyłająca miesięcznie 1 tys. faktur mogłaby zaoszczędzić około 2 tys. zł, gdyby zdecydowała się na wprowadzanie faktur elektronicznych zamiast papierowych. Warto więc zastanowić się nad tym rozwiązaniem, zwłaszcza że przepisy dotyczące e-faktur zostały uproszczone.

IMG:78107:

ABC franczyzy

Franczyza godna zaufania
Liczba sieci franczyzowych i partnerskich działających w Polsce niedługo przekroczy tysiąc. Jak w tym gąszczu znaleźć wiarygodną i sprawdzoną franczyzę?

Steki menedżera

Klienci z sąsiedztwa
Gdybym uwierzyła, że w dziedzinie wyszukiwarek internetowych wszystkie karty zostały rozdane, nie powstałby iPowiat.pl – mówi Beata Sokołowska, autorka konceptu.

Mój franchising

Doradzić, ubrać, zarobić
Daniel Urbanik pracował jednocześnie na etacie i był franczyzobiorcą. Wybrał franczyzę. Dziś prowadzi dwa salony z modą męską i zatrudnia doradców wizerunku.

E-papierosy: nowa moda?
Elektroniczne papierosy coraz odważniej podbijają rynek. Obecnie liczba amatorów nowego nałogu wynosi w Polsce ok. 800 tys., a rynek wart jest ok. 1 mld zł. Michał Dziewięcki, franczyzobiorca Smooke.pl, zdradza, ile można zarobić na e-papierosach.

Nasz tester

Lśniące cztery kółka
Przez ostatni tydzień na zmianę myłem i brudziłem swoje auto. Po co? Bo postanowiłem wcielić się w rolę testera i sprawdzić, na której myjni najlepiej i najtaniej można umyć samochód.


Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie