Bankowy biznes dla każdego

Opisujemy bankowy biznes dla każdego oraz punkty kasowe już za 7 tys. zł. W dziale dobre rady piszemy i rozwiązujemy umowę franczyzową. Przyglądamy się firmie reprezentującej sieć Ulla Popken w Polsce. W nowym dziale moja firma otwieramy spożywczą Żabkę, bar Green Way oraz rozważamy plusy i minusy założenia szkoły językowej.

Fachowo i ciekawie o franczyzie, partnerstwie i własnej firmie

Poznaj pomysły na własny biznes! Magazyn Franchising Info zawiera aktualne informacje o sieciach franczyzowych i partnerskich działających w Polsce. Przedstawia najnowsze wydarzenia i trendy na rynku, opisuje sukcesy i porażki, doradza biorcom i dawcom licencji oraz omawia zmiany w polskim prawie i podatkach.

W dwunastym numerze

Nowe otwarcie

Czy mydło wpadnie w sieć?
Twórcy Taberny Saponarii to troje 30-latków. Szukali wspólnie pomysłu na biznes. Postanowili otworzyć sklep z kosmetykami sporządzonymi według receptur wykorzystujących naturalne olejki eteryczne. Teraz chcą swój pomysł rozwinąć w sieć.

Maszynka kontra nożyczki
Jean Louis David wprowadził na polski rynek nową markę fryzjerską – City Looks.

Info-shorty

Zarobić na ciuchach
Chcesz prowadzić sklep z odzieżą? Porównaj ofertę sieci Gwoździej oraz Okazja. Gwoździej to sieć sprzedająca odzież używaną. Okazja natomiast handluje ubraniami z końcówek kolekcji.

Kawę na ławę, a ława na kółkach
Cafe Minute i World Coffee to sieci mobilnych kawiarni, które od kilku miesięcy działają na polskim rynku. Czy to znaczy, że Polacy nauczyli się pić kawę w biegu?

Europejczycy w skórach
DSD Polska, franczyzodawca marki DERRI spróbuje sprzedać franczyzę w krajach Unii.

Mamuśka jest tylko jedna
Sieć Mamuśka The Cheesecake Shop zmienia koncept prowadzenia biznesu. Teraz będzie cukiernią i kafejką w jednym. Zmienią się też warunki współpracy z franczyzobiorcami.

Słowo House nie stało się ciałem
Słabsze wyniki spółka tłumaczy chłodnym latem. Łatwiej przewidzieć pogodę niż zamienić 6 milionów zysku na 100 tys.

Temat numeru - banki i punkty kasowe

Bankowy biznes dla każdego
Własny, prestiżowy biznes, o którym można opowiedzieć całej rodzinie. W dodatku opłacalny. Własny oddział znanego banku. Nie dość, że to możliwe, to jeszcze można wybrzydzać i przebierać w ofertach. Od roku banki zaczęły ścigać się w pozyskiwaniu partnerów do prowadzenia agencji. W artykule opisane są m.in. następujące sieci: MultiBank, Dominet Bank, BPH, Eurobank.

Rachunki do wyrównania
Punkty kasowe z Białegostoku opanowały cały kraj. Coraz więcej osób płaci tam rachunki za gaz, czynsz czy światło. Jakie są perspektywy rozwoju sieci punktów kasowych? W artykule opisane są m.in. następujące sieci: Agencja Finansowa Grosik, Punkt Finansowy Mieszko, Polska Agencja Finansowa i Multikasa.

Jest sprawa

Jak nie otworzyłem sklepu Ulla Popken
Przedsiębiorca chciał otworzyć sklep Ulla Popken. Polscy reprezentanci sieci - o dziwo - odwiedli go od tego zamiaru.

Moja firma

Drugie życie sekretarki
Postanowiliśmy towarzyszyć inwestorom od momentu podpisania umowy licencyjnej aż do czasu, kiedy stanie się jasne, czy ich biznes jest opłacalny. Postępy w rozwoju firmy – obok biorcy – będzie komentował także dawca licencji.

Zielony Bar
Franczyzobiorca Greenwaya opowiada jak otwierał bar Greenway. Po sześciu miesiącach od otwarcia do pracy przyjeżdza dopiero o godzinie 10-tej

Bajka o szkolnym smoku
Polemika, czy warto otwierać szkoły językowe.

Dobre rady

Dobra umowa franczyzowa
Andrzej Krawczyk, dyrektor ds. franchisingu w PROFIT system, opowiada o umowach franczyzowych zawieranych w Polsce.

Ostatnia niedziela z franczyzodawcą
Przed wejściem w otwarty konflikt z franczyzodawcą zawsze warto podjąć rozmowy, ponieważ polubowne rozstanie jest zazwyczaj korzystniejsze dla obu stron.

Franchising nie jest bezinteresowny
W sprawie stacji benzynowej Aral Sąd Najwyższy dał wyraźną wskazówkę, że naturą umowy franchisingu jest odpłatność.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

Wybierz coś dla siebie
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Ponadto

Informacje o sieciach
FOTOSTOP, Yves Rocher, Deep, Hot Oil, Vabbi Factory Outlet, Mail Boxes Etc., EF, Soda Club, Statoil, Tally Wejil, Da Grasso, Mexx, Tatuum, TelePizza, WólczankaPierre Cardin, Coldwell Banker.

Magazyn Franchising Info możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Aktualne wydanie magazynu jest także dostępne w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie