Biznes jak złoto

Własny supermarket wymaga sporych nakładów – sprawdź, ile pozwala zarobić. Otwórz z nami drogerię, kwiaciarnię, salon jubilerski, sklep z artykułami dla dzieci, browar, komis z komórkami i wypożyczalnię samochodów. Rozwiąż test wiedzy o gospodarce. Edyta Jungowska opowiada o własnym wydawnictwie audiobooków.

W wrześniowym numerze 9/2011 (79)

Supertemat

IMG:71739:

Biznes jak złoto
Sprzedawcy kosmetyków i biżuterii mogą liczyć na zyski. Polacy nie żałują pieniędzy na złoty pierścionek i drogi krem.

Drogerie w wersji mini
Sklepy z kosmetykami zmniejszają swoje rozmiary i śmiało wkraczają do galerii handlowych.

Piękno kosztuje
Własną kwiaciarnię chce otworzyć wiele osób, zapał chętnych studzą jednak wysokie koszty inwestycji.

IMG:71737:

Zysk? Naturalnie!
Moda na produkty eko zawitała również do drogerii. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku są kolejne sklepy oferujące naturalne kosmetyki.

Klejnot w dobrej cenie
Rośnie poziom zamożności społeczeństwa – Polacy będą skłonni coraz więcej wydawać na dobra luksusowe, w tym również na biżuterię.

Przegląd marek franczyzowych z branży kosmetyków, biżuterii i upominków: Flormar, Parfum Bar, Refan, Aromanti, Kwiatoteka, L'Occitane, Mydlarnia u Franciszka, Organique, Stenders, Ada Plus, Kate&Kate, Yes.

Raport specjalny

IMG:71740:

Niech twój market będzie super
Handel to kwintesencja biznesu. Własny supermarket wymaga sporych nakładów na start, ale pozwala nieźle zarobić.

Moim zdaniem

Supermarket to nie dyskont
Jeśli się nie rozwijasz, to znaczy, że się cofasz.

Wielkość ma znaczenie
Dla młodych i małych firm prawdziwym testem wytrzymałości jest pierwsze pięciolecie. Niestety ponad połowa przedsiębiorstw w Unii Europejskiej nie dożywa tego jubileuszu. Jakie są najczęstsze przyczyny ich bankructw?

Fakty trendy

Sklepy komputerowe w tarapatach
Tradycyjni sprzedawcy sprzętu komputerowego zaczynają przegrywać walkę ze sklepami internetowymi. Jaki los czeka franczyzobiorców z branży?

Nie tylko dla królów
Glazura Królewska obniżyła opłaty wstępne. Do końca września przystąpienie do sieci kosztuje 5 tys. zł.

Pstryk, i jest firma!
Mimo popularności aparatów cyfrowych, inwestycja w kabinę z automatem do robienia zdjęć okazuje się dochodowym biznesem.

Szkolenie pomoże w decyzji
Jeśli zastanawiasz się, czy franczyza jest tą formą biznesu, która pomoże ci rozwinąć skrzydła, weź udział w szkoleniu dla potencjalnych franczyzobiorców i franczyzodawców.

IMG:71748:

Czas na własny biznes
Targi Franczyzy to największy przegląd pomysłów na biznes. Nie powinno tu zabraknąć osób, które planują firmę i chcą się dowiedzieć, jaki biznes się opłaca.

Zagrożona fuzja Emperii i Eurocashu
Emperia odstąpiła od planów połączenia. Giganci rynku FMCG znów w klinczu.

Lody z górnej półki
Aldonie Rodriques, franczyzobiorczyni sieci lodziarni Häagen-Dazs, udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Z wakacji w Hiszpanii przywiozła pamiątkowe zdjęcia i pomysł na biznes z najwyższej lodowej półki.

Telepizza zarządza wyprzedaż
Polski oddział międzynarodowej sieci pizzerii sprzeda swoje centra logistyczne i część lokali własnych. Wszystko przez to, że hiszpańska centrala odmówiła pieniędzy na inwestycje.

Licencja na podróże
Sprzedawca wycieczek zagranicznych musi być przede wszystkim wiarygodny. Wiedzą o tym franczyzobiorcy TravKon i OstatnieMiejsca.pl.

Diesel w BNP
Brand New Products, sieć outletów odzieżowych, nawiązała współpracę z europejskim dystrybutorem odzieży firmy Diesel.

Co ty wiesz o gospodarce?
Każdego dnia na nasze głowy spada deszcz danych statystycznych. Czy potrafisz wychwycić te, które najbardziej wpływają na twój biznes? Sprawdź, rozwiązując nasz test.

Wzrośnie Spadnie

Franek pójdzie w góry, WIG na dno
Gdy z niepokojem patrzymy na notowania walut, zastrzyk wiedzy o wykresach może nam pomóc podjąć decyzje finansowe. No bo kiedy nadejdzie koniec osłabiania się złotego względem franka? Kiedy koniec spadków na rynkach akcji?

Dobry zwyczaj: za dużo nie pożyczaj
Horror kredytobiorców ma nowy tytuł – frankenstein.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

432 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Audiobiznes
– Własna firma nauczyła mnie pokory i punktualności. Uświadomiła również, jaką wartość mają pieniądze – mówi Edyta Jungowska, aktorka, właścicielka wydawnictwa audiobooków Jung-off-ska.

Moja firma

IMG:71752:

Nasze dzieci, twój zysk
Własne dzieci to wielka radość, ale równocześnie i wielotysięczne wydatki na utrzymanie i wychowanie. To, co dla rodziców staje się nie lada wyzwaniem, dla przedsiębiorców jest żyłą złota.

Komórki do wynajęcia
Własny komis komórkowy pozwala na większą niezależność niż prowadzenie punktu operatora telefonii komórkowej, ale wymaga większego zaangażowania w walce o klienta.

Odjechany interes
Uruchomienie wypożyczalni samochodów nie jest małą inwestycją. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, a na urlopie się nie oszczędza.

Moja e-firma

Cena nie parzy
Szał zakupów grupowych trwa w najlepsze. Na rynek wchodzi właśnie platforma Hotprice.pl, która w odróżnieniu od innych rynkowych graczy chce skupić się na pośrednictwie w sprzedaży produktów.

Mój Franchising

Bank tu, bank tam
Dobre produkty, profesjonalne narzędzia i bardzo dużo ciężkiej pracy to zdaniem Lidii Wilk, partnera BZ WBK, podstawowe warunki sukcesu w branży finansowej.

IMG:79646:

U siebie, pod parasolem
Był etatowym pracownikiem i samozatrudnionym, teraz jest pracodawcą.

Znana Marka

Burger, Clapton i franczyza
Hard Rock Cafe to marka, która na trwałe zapisała się w historii rock'n'rolla. Liczy 136 restauracji w ponad 36 krajach. Od 2007 roku działa również w Polsce.

Biznes style

Rachunki za gwiazdy
Chcesz, żeby twój pomysł na biznes reklamował znany aktor? Nic nowego! Tę drogę wybrało już wiele firm. Ostatnio gwiazdy najjaśniej świecą w reklamach banków.

Premier czy prezes?
PiS czy PO – na kogo głosować? Może pomoże nam wyobrażenie sobie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego jako naszych szefów w prowadzonych przez nich firmach.

Biznes Regionalny

Piwo kością niezgody
Małe browary walczą z piwnymi potentatami o udziały w rynku. Bronią w rękach lokalnych piwowarów jest oferta piw niepasteryzowanych.

Steki menedżera

IMG:71749:

Z franczyzą za pan brat
Mówi się, że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu. Bracia zarządzający siecią delikatesów Piotr i Paweł są zatem wyjątkiem. Wspólnie prowadzą ogólnopolską sieć sklepów spożywczych – biznes, który przekazała im matka.

Dobre Rady

Wnętrze z blaskiem
Minimalizm, czystość i prostota formy są szczególnie atrakcyjne dla klientów luksusowych marek.

ABC Firmy

Szkolenia na miękko
Składowe sukcesu to nie tylko ciężka praca i fachowa wiedza. To również umiejętność radzenia sobie ze stresem, a także dobre zarządzanie czasem oraz zdolność komunikacji ze współpracownikami.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie