Etat czy własna firma? Gdy straszy inflacja

Czy w sytuacji, gdy inflacja oszalała, koszty życia rosną, a rodzinne budżety szukają oszczędności, bezpieczniej zostać na etacie, czy założyć własną firmę? Sprawdź w nowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING".

W wydaniu nr 7/2022 (205)

RAPORT SPECJALNY

Etat czy własna firma - co wybrać?

Czy w sytuacji, gdy inflacja oszalała, koszty życia rosną, a rodzinne budżety szukają oszczędności, bezpieczniej zostać na etacie, czy założyć własną firmę?

IMG:192860:

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy firmę oferującą dietę pudełkową

Diety pudełkowe cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków. Nie jest to jednak dzisiaj łatwy biznes do prowadzenia.

IMG:192855:

Dochodowa alpaka w zagrodzie

Hodowla alpak w Polsce przeżywa rozkwit, idąc w dwóch kierunkach: klasycznej hodowli związanej ze sprzedażą zwierząt i wełny oraz agroturystyki. Oba pomysły z powodzeniem można połączyć.

IMG:192856:

Biznes pachnący kawą i czekoladą

Baumgart Kaffee szuka franczyzobiorców, którzy będą dystrybuować produkty marki w całej Polsce. Dostaną wyłączność terytorialną.

IMG:192857:

Moda na wnętrze

Dekoracje i dodatki są drobnym, ale częstym zakupem, na który klienci nie szczędzą grosza. A to napędza dochód sklepom z artykułami wyposażenia wnętrz.

IMG:192858:

Kasa i przekąski z owadów

Są odżywcze i tańsze w produkcji, dlatego mogą stanowić doskonałą alternatywę dla mięsa. Bogatymi wartościami owadów jadalnych od lat fascynują się Patryk Sienkiewicz i Urszula Nizio – magister dietetyk, którzy uczynili insekty podstawą swojego biznesu – firmy Food Bugs. Teraz edukują społeczeństwo, że to żywność przyszłości. 

IMG:192859:

E-FIRMA

Jak z Korei to tylko polskie!

Mama i córka znalazły lukę w gastronomii: własnoręcznie robią i sprzedają kimchi – tradycyjne danie kuchni koreańskiej. Zachwycają się nim nawet Azjaci mieszkający w Polsce.

IMG:192853:

BIZNES STYLE

Dlaczego promocje mogą generować straty?

Rabaty, wyprzedaże, obniżki cen – czekają na nie wszyscy klienci. 
Jednak firmom rzadko się opłacają. Jak to możliwe?

IMG:192852:

BIZNES NA SZPILKACH

Pani to potrafi!

Majsterkowanie przestało być domeną mężczyzn. Panie też chętnie sięgają po młotek i wiertarkę. Udowadniają to Anna Drozd i Beata Łańcuchowska, które przekonują, że pięknie urządzony dom nie musi kosztować fortuny.

IMG:192851:

SUPERTEMAT

Franczyza na usługach

Usługowe sieci franczyzowe wciąż się rozwijają i znajdują franczyzobiorców, chociaż czasy mamy niepewne. Które z firm radzą sobie najlepiej?

IMG:192862:

STEKI MENEDŻERA

Biznes na cały rok

Krzysztof i Marcin Olesiakowie oraz Sebastian Śliwka w 2013 roku postanowili zmienić wówczas mało atrakcyjną outdoorową branżę lodową. Czy im się to udało? 

MÓJ FRANCHISING

Biznes nieznający granic

Czy można prowadzić biznes w odległości kilkuset kilometrów i zarabiać? Otóż można. Taką drogę pokonują franczyzobiorcy Orient Massage i Thai Organic, planując jednocześnie dalszy rozwój. 

WŁASNY BIZNES

Konkurencja jest potrzebna

Kultowy Laska z „Chłopaki nie płaczą”, czyli Tomasz Bajer zjechał pół świata w poszukiwaniu pomysłu na siebie. Wybrał Polskę i własną firmę SzkoleniePDR.pl – gdzie dziś wraz ze wspólnikiem naprawia i szkoli innych, jak usuwać wgniecenia z karoserii samochodów.

IMG:192863:

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

315 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Lider też potrzebuje coacha

Zarządzanie emocjami, uwaga i odwaga to tylko niektóre cechy lidera w biznesie, których każdy z nas może nauczyć się. Jak? Na przykład poprzez treningi z... koniem. 

IMG:192864:

ABC FRANCZYZY

Czy Big Mac wszędzie kosztuje tyle samo?

Klienci, którzy robią zakupy w sieciowych lokalach, zazwyczaj są przekonani, że w każdym należącym do marki produkty kosztują dokładnie tyle samo. A jak jest naprawdę? 

IMG:192850:

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl w zakładce Zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.

© 2003 - 2022 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie