Firma usługowa kręci się sama?

Co trzeba zrobić, aby osiągnąć sukces w branży usługowej? Opisujemy m.in. sieć przedszkoli, punktów poligraficznych, biur nieruchomości, pralni i salonów kosmetycznych. Prezentujemy również raport specjalny, w którym ujawniamy, dlaczego banki stawiają na rozwój lokalnych placówek agencyjnych. Katarzyna Figura opowiada o swojej restauracji KOM. Sprawdzamy, czy prywatne przychodnie to opłacalny interes. Podpowiadamy, jak urządzić sklep, aby klienci więcej w nim kupowali. Publikujemy także test, który wykaże, czy nadajesz się na przedsiębiorcę.

Fachowo i ciekawie o franczyzie, partnerstwie i własnej firmie

Poznaj pomysły na własny biznes! Magazyn Franchising Info zawiera aktualne informacje o sieciach franczyzowych i partnerskich działających w Polsce. Przedstawia najnowsze wydarzenia i trendy na rynku, opisuje sukcesy i porażki, doradza biorcom i dawcom licencji oraz omawia zmiany w polskim prawie i podatkach.

W dwudziestym pierwszym numerze

Temat numeru

Firma usługowa kręci się sama?
Im kraj bogatszy, tym więcej działa w nim punktów usługowych. A Polacy zarabiają coraz lepiej. Pieniądze wydają już nie tylko na codzienne zakupy i rachunki. Konsekwencję tego widzimy na ulicach i w galeriach handlowych – jak grzyby po deszczu wyrastają punkty usługowe.

W temacie numeru opisujemy: WGN – Nieruchomości, Mail Boxes Etc., Cartridge World, DGE Bruxelles, Dom prawny, Majster But, Klub Malucha Siódme Niebo, Instytut Kosmetyczny Dr Irena Eris, Ekologiczne Pralnie Chemiczne Panda, UPS!, Quiosque, Video World, Statoil.

Aktualności

Zdrowie kosztuje dwa razy
Coraz więcej pacjentów decyduje się na korzystanie z prywatnych usług medycznych. Może warto założyć przychodnię?

Śląski hamburger zamiast klusek
Mr Hamburger działał dotąd głównie na terenie Śląska. Ale przyszła pora na zdobycie kolejnych regionów. Firma będzie otwierać własne placówki. Potem odsprzeda je biorcom.

Biznes i wina
Biznes winny zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Grand Cru, sieć sklepów z winami, otworzyła od wiosny trzy sklepy franczyzowe.

Ciuchy na deser
Nazwa Zabaione mogłaby kojarzyć się z firmą sprzedającą lody lub włoski deser przyrządzany z żółtek, cukru i wina Marsala. Tymczasem to marka odzieżowa, która chce podbić polski rynek.

Sprawdź, czy to Dobre dla Domu
Doradzimy, dowieziemy, dokonamy montażu, to myśl przewodnia sieci Dobre dla Domu. Choć firma jest na rynku zaledwie rok, ma już cztery jednostki franczyzowe i dwie własne. Plan na najbliższe lata zakłada rozwijanie sieci placówek franczyzowych.

Rozładuj stres młotkiem
Według Hiszpanów na stres najlepsza jest terapia zniszczenia. A na biznes – pomysł, który łączy pracę z rozrywką. Hiszpańska firma StopStress szuka na polskim rynku inwestorów.

A mnie się udało...
Przerwała budowę domu, wzięła kredyt i postawiła na większą inwestycję. Od miesiąca Iwona Downar-Lipińska jest właścicielką pralni franczyzowej 5aSec w Zgorzelcu.

Bliskowschodnie inspiracje
Właściciele restauracji Cleopatra pracowali nad założeniami biznesowymi przez 6 lat. W 1999 roku otworzyli we Włocławku pierwszy lokal.

Metka nie ma wieku
Producenci damskiej odzieży dziennej, wieczorowej i sportowej Vento Milano założyli, że każda kobieta – niezależnie od wieku – gdy przyjdzie do sklepu Vento Milano, musi znaleźć coś dla siebie.

Loża komentatora

Anglia zaprasza po licencje na biznes
Wielka Brytania franczyzą stoi i jest atrakcyjnym krajem nie tylko dla hydraulika, ale i dla polskiego przedsiębiorcy - pisze Peter Backman z Londynu.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

Wybierz coś dla siebie
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków. Prezentujemy ponad 150 pomysłów na biznes.

Ponadto

Informacje o firmach
Delikatesy Centrum, Galeria Prezentów, Coffee Singidunum, Sela, Gino Rossi, Green Way, Próchnik, CCC, LPP, McDonald’s, Tatuum, Albert, North Fish.

Raport specjalny

Bankowy wyścig po klienta
Bankierzy porzucili marmurowe sale i sięgają po nowe sposoby zdobycia klienta. Stawiają na rozwój lokalnych placówek agencyjnych, bo te gwarantują zwiększanie udziałów w rynku.

Własny biznes

Jedzenie to sztuka i biznes
„Dobry aktor gra ze smakiem i ze smakiem je. Może to poczucie smaku wykorzystać również w biznesie: obie nasze restauracje odniosły sukces”. Z Katarzyną Figurą, jej mężem Kaiem Schoenhalsem oraz współwłaścicielką restauracji KOM, Wiesławą Szczep rozmawiają Magda Kurda i Anna Smolińska.

Moja firma

W czasie deszczu dzieci wydają
Prowadząc cukiernię Dorota Kikolska zauważyła, że dzieci są najlepszą klientelą. Postanowiła otworzyć plac zabaw.

Formalności i koszty otwarcia centrum dla dzieci
Centrum zabaw jest dla inwestora przede wszystkim wyzwaniem przestrzennym. Na salę główną i zaplecze potrzeba jest 300 m2, parking musi mieć co najmniej 150 m2.

Marketing mam w biodrach
Moja redaktor zapowiedziała, że absolutnie nie zwróci mi kosztów zbierania informacji do artykułu i nie ma nawet zamiaru wykonać korekty tekstu. Poświęciłem się więc za swoje. Wyszedłem w nocy na miasto sprawdzić, czy taniec go-go to opłacalny biznes.

Kasa wyciskana w pocie
Fitness kluby zarabiają najlepiej na ludziach, którzy lubią się męczyć i po dziesięciogodzinnej umysłowej pracy przychodzą zmęczyć się fizycznie.

Cały zysk w szambo
W co zainwestować: w szambiarkę czy przenośną toaletę?

Biznes w rodzinie: kłopoty na bank?
Firma rodzinna może skończyć się tak jak władza Edypa i jego matki Jokasty – grecką tragedią.

Dobre rady

Zabezpiecz swoją markę
Każdy przedsiębiorca powinien zarejestrować logo firmy oraz oznaczenia produkowanych przez siebie towarów i świadczonych usług. Chętnych do podrabiana bowiem nie brakuje.

Sklep ma sprzedawać
Klimat sklepu buduje się światłem wydobywającym fakturę i kolory materiałów. Dopełnieniem staje się dźwięk i obraz. Niekiedy również zapach.

Halo, sieci łączą się taniej
Koszty usług telekomunikacyjnych poniesione przez franczyzodawców i franczyzobiorców działających na rynku polskim szacowane są na 72-80 mln złotych rocznie.

Moja pierwsza firma
We wrześniu zaczyna się szkoła. Dlatego dla wszystkich nowych uczniów w szkole biznesu przypominamy procedury zakładania firmy.

Zadaj sobie właściwe pytania
Jako doradca we franchisingu często jestem pytana o wskazanie najlepszej licencji na biznes. Spróbuję pomóc przy wyborze.

Firma zaprogramowana
Wystarczy parę kliknięć i znamy dokładny stan firmowego magazynu. Za pomocą kolejnych kilku ruchów muszką wysyłamy przesyłkę albo paczkę. Firmy chętniej korzystają ze specjalistycznego oprogramowania, bo ułatwia pracę.

Test

Czy masz szansę na biznesowy sukces?
Chcesz mieć własny biznes? Rodzina namawia cię abyś zbyt wiele nie ryzykował? Przedyskutujcie kupno licencji franczyzowej. I zróbcie sobie test, który wykaże, czy to dobry pomysł.

Magazyn Franchising Info możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Aktualne wydanie magazynu jest także dostępne w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie