Franczyza od podstaw

Daj sobie szansę i przy okazji Świąt porozmawiaj z rodziną o założeniu firmy. Na czym da się zarobić w 2012 roku? Otwieramy prywatną przychodnię, księgarnię, myjnię samochodową, tor kartingowy i wirtualny serwis pożyczkowy. Andrzej Grabowski opowiada o swoich nieKiepskich interesach. Wybieraj spośród 429 pomysłów na biznes!

W grudniowym numerze 12/2011 (82)

Raport specjalny

IMG:72502:

Michelin kontra McDonald
Colonel Sanders istniał naprawdę, Ronald McDonald po godzinach napada na banki, a Ludzik Michelin to ponad 100-letni matuzalem. Na stworzenie własnej maskotki nigdy nie jest za późno.

Pod kątem konta

Daj sobie szansę
„Na tym świecie istnieje tylko jedna alternatywa: rozkazywać albo słuchać”. Moim zdaniem Napoleon się mylił.

Stało się

W grudniu będzie gorąco
Da Grasso, KFC, Groupon, PZPN.

Fakty Trendy

Franczyza zarabia na giełdzie
Akcje franczyzodawców radzą sobie lepiej, niż pozostałych spółek.

Dotacja na e-biznes
Internetowi przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowania do swoich biznesów.

Redan liczy na grudzień
Właściciel marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów Textilmarket czeka na ochłodzenie i... wzrost sprzedaży nowych kolekcji.

IMG:72501:

Rewolucja wyleczy apteki?
Ustawa o refundacji leków wstrząsnęła rynkiem farmaceutycznym. Nowej listy leków ze zniżką boją się aptekarze, narzekają na nią lekarze, a pacjenci ze strachem łapią się za portfele.

Triceps.pl notowany
Spółka planuje debiut na New Connect.

Nowa miotła w Telepizzy
Dariusz Bąk nie jest już dyrektorem sieci w Polsce. Jego miejsce zajęła Iwona Olbryś, związana z firmą od pół roku.

Zmiany w okienkach
Firmy franczyzowe zarządzające okienkami kasowymi wprowadzają zmiany związane z nową ustawą. Będą dbać o bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

Emigracja na Wschód
Szansę na sukces mają tylko ci przedsiębiorcy, których produkty zaskoczą wybrednych Rosjan i Ukraińców.

Biesiada trwa w najlepsze
Właściciel Biesiadowa otwiera kolejne pizzerie i kusi promocjami.

Wzrośnie spadnie

IMG:71329:

Portfel na 2012 rok: czas na zyski z dreszczykiem
2012 rok wyzwoli u inwestorów jeszcze więcej adrenaliny, niż ten mijający. Nie będzie łatwo, ale i tym razem da się zarobić.

Własny Biznes

Niekiepski interes
– W Polsce utarło się przekonanie, że każdy milioner to złodziej, a każdy biedak to człowiek z marginesu i alkoholik. To nieprawda – mówi Andrzej Grabowski, aktor i satyryk.

Supertemat

Majątek w budowie
Pośrednicy nieruchomości muszą udowodniać, że nawet w najtrudniejszych czasach nie zabraknie klientów. Wielu przedsiębiorców uwierzyło zapewnieniom franczyzodawców i nie żałuje inwestycji we własną agencję pośrednictwa.

Zysk z prowizji
Rynek obrotu nieruchomości nie ogranicza się tylko do sprzedaży lub wynajmu mieszkania. Biura pośrednictwa doradzają także, gdzie kupić ziemię pod budowę domu i jak dobrze zainwestować.

Alternatywa dla pośrednictwa
Dla przedsiębiorców, którzy chcą samodzielnie prowadzić biznes, ale nie mają zawodowej licencji pośrednika, franczyzodawcy przygotowali specjalną ofertę.

Przegląd marek franczyzowych z branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami: Emmerson, KNC Nieruchomości, Metrohouse & Partnerzy, Północ Nieruchomości, Świat Nieruchomości, eWynajem, Home Stagers Network Polska, Town & Country, Wolfs Corporation.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

429 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Moja Firma

Przychodnia nowo narodzona
Z prywatnej opieki medycznej korzysta już dwóch na trzech Polaków. Żeby jednak prowadzić własną przychodnię, trzeba mieć końskie zdrowie. Choćby dlatego, że prawo nie pozwala jej reklamować.

IMG:72503:

Cała para w firmę
Oprócz optymizmu i kapitału przyszły właściciel myjni samochodowej będzie potrzebował też sporo cierpliwości. Droga do otwarcia myjni prowadzi przez... urzędy.

Z piskiem opon na start
Inwestycja w tor kartingowy to duże ryzyko, dlatego zanim kupimy gokarty upewnijmy się, że chętnych na ostrą jazdę nie zabraknie.

Finansowy romantyzm
Prowadzenie księgarni jest jak fabuła dobrej książki – pełna zwrotów akcji. Kto z pasją i zaangażowaniem podejdzie do biznesu, znajdzie sobie miejsce na rynku.

Moja e-firma

Bank idzie do lamusa?
Internauta to człowiek z natury leniwy – zamiast biec do banku, pożyczy pieniądze od innego internauty. Na lenistwie zarobi operator serwisu pożyczkowego.

Biznes regionalny

Dwa metry do ścięcia
Założenie plantacji świerków nie jest zajęciem kosztownym. Wystarczy hektar ziemi, trochę pracy i dużo cierpliwości.

Znana Marka

IMG:72504:

Jeśli whiskey, to z colą
Whiskey to trunek przesycony duchem mglistej Szkocji. Nawet produkowany w Tennessee w USA swoimi korzeniami sięga tradycji północy Wysp Brytyjskich. Dowodzą tego dzieje rodziny, z której wywodził się twórca marki Jack Daniel's – Jasper Newton Daniel.

Mój Franchising

Sklep sposobem na nudę
Robert Dawid, franczyzobiorca trzech sklepów z zabawkami, zapragnął odmiany. Tym razem postanowił wybrać branżę dla „dorosłych”.

Steki menedżera

Awans listonosza
Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost, zaczynał karierę od roznoszenia ulotek, dzisiaj jest w setce najbogatszych Polaków.

ABC Firmy

Lojalność na papierze
Wielkość firmy decyduje o sposobie komunikowania się jej z pracownikami, partnerami biznesowymi i franczyzobiorcami. Wydawanie własnej gazety w formie drukowanej lub newslettera pomaga zbudować pozytywny wizerunek marki. A wszystko to przy niewielkich nakładach finansowych.

Franczyza od podstaw
Własny biznes prowadzony pod cudzym szyldem – tak w skrócie można opisać, na czym polega franczyza.

Umowa: lektura obowiązkowa
Podpisanie umowy franczyzowej to poważne zobowiązanie. Zanim to uczynimy, należy dobrze się do tego przygotować.

Pięta Biznesmęta

IMG:72505:

Interesy z bombką w tle
Jest taki dowcip, w którym mąż wraca do domu i opowiada żonie, jak to poczuł właśnie pierwszy powiew jesieni, bo w galerii handlowej pojawiły się już ozdoby świąteczne.

Moim zdaniem

Zaciskanie pasa to za mało
Oszczędzanie na innowacji i zamrażanie inwestycji to dobry sposób na przetrwanie. Pytanie tylko, czy celem firm jest po prostu przetrwanie, czy może coś więcej?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie