Gotowe pomysły na firmę

Czy zostając franczyzobiorcą naprawdę otwieramy własny biznes? Przeczytaj i dowiedz się. Sprawdzamy, w co opłaca się zainwestować: agencję reklamową, produkcję mebli z palet czy serwis z ogłoszeniami. Prezentujemy 9 pomysłów na firmę usługową. Ewa Wachowicz opowiada o biznesowych sukcesach i porażkach.

W grudniowym numerze 12/2015 (130)

Biznes na czasie

IMG:86960:

Gotowe pomysły na firmę
„Kupię licencję, zarejestruję firmę, ale... czy rzeczywiście będę pracował na swoim?” – oto największa wątpliwość trapiąca kandydatów na franczyzobiorców. Spróbujemy się z nią uporać. 

Mam firmę

Czarodzieje marketingu
Biznes reklamowy to zajęcie dla kreatywnych. Zarobią na nim ci, którzy oprócz przedsiębiorczego talentu mają bogatą wyobraźnię.

Pieniądze na choince
Polskie bombki zdobią choinki na całym świecie. Szczególnie kochają je Amerykanie. Ile można zarobić na ich produkcji?

E-firma

Biznes, który wymiata
Święta za pasem, a w domu bałagan. Czasu na sprzątanie brak, tak jak i znajomej, sprawdzonej sprzątaczki. Nic to. Założyciel Pozamiatane.pl przychodzi z odsieczą.

Własny biznes

IMG:86962:

W biznesie warto ryzykować
– Smykałkę do zarabiania pieniędzy mam od dziecka. Podejście do biznesu ukształtowały we mnie rodzina i wychowanie na wsi, w małopolskich Klęczanach – mówi Ewa Wachowicz, właścicielka firmy producenckiej PROMISS.

Supertemat

Wyręczają i zarabiają
Korzystanie z automyjni czy pralni to już nie fanaberia, ale codzienność Polaków. Coraz więcej osób zrzuca obowiązki na barki fachowców, którzy dzięki temu znajdują źródło niezłego zarobku.

Czyste zyski
Na cudzym praniu można nieźle zarobić. W Polsce wciąż debiutują nowe franczyzowe sieci pralni.

Spa dla samochodów
Autokosmetyka to żyła złota – twierdzą franczyzodawcy z branży.

Kurier ma wzięcie
Punkt kurierski można prowadzić jako samodzielny biznes lub potraktować jako dodatkowe źródło przychodów dotychczasowej firmy.

Nowe potrzeby, nowe usługi
Punkt kurierski można prowadzić jako samodzielny biznes lub potraktować jako dodatkowe źródło przychodów dotychczasowej firmy.

W supertemacie przegląd firm usługowych na licencji: Dobra Pralnia, Perfect Clean, Speed Queen, Ecomyjnia, Detail King, Epaka.pl, TaniKurier.Info, Kobieta i Rozwód, Agencja Tłumaczeń ILS.

Franczyza na miarę

IMG:86964:

Bar z duszą PRL
Na franczyzowy rynek wchodzi Setka Bar Polski Ludowej, biznes, który ma łączyć zalety kilku konceptów gastronomicznych, w tym fast foodu, pijalni wódki i piwa oraz restauracji premium.

Biznes regionalny

Palety na salonach
Agnieszce Zdanowskiej i Łukaszowi Armatysowi zabrakło pieniędzy na meble do nowego mieszkania. Zrobili więc je samodzielnie – z palet. A teraz sprzedają je innym i zarabiają.

Biznes style

Zostań własnym szefem
Kiedy najlepiej założyć własny biznes? Gdy jest się młodym i nie ma wielu zobowiązań czy w dojrzałym wieku i z bagażem zawodowych doświadczeń? Sprawdź.

Znana marka

IMG:86967:

Tyskie jak wino – zyskuje z wiekiem
Lech, Żywiec, Ciechan, Tyskie… Polskie marki piw rządzą nad Wisłą. Jednak niewiele browarów ma tak długą historię jak Tyskie, które warzono już cztery wieki temu.

Sonda

Trudności na starcie
Pierwsze miesiące przy rozkręcaniu własnej firmy, nawet we franczyzie, nie należą do łatwych. Co sprawia najwięcej kłopotów?

ABC firmy

Podatkowa układanka
Przedsiębiorcy co rok mogą zmieniać formę rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Jednak chęć zmiany formy opodatkowania trzeba zgłosić najpóźniej do 20 stycznia.

ABC franczyzy

IMG:86969:

Biznes na wysokim poziomie
Dobry wizerunek marki to korzyść i dla franczyzodawcy, i dla franczyzobiorcy. Jego wypracowanie wymaga utrzymania jednakowych standardów w całej sieci. A to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z dziesiątkami, a nawet setkami placówek.

Steki menedżera

Franczyzobiorca, który został menedżerem
Agata Stradomska z literaturą menedżerską jest za pan brat. Ale po motywację do działania sięga do... pewnego komiksu.

Mój franchising

Franczyza z kolekcji
Artur Piasecki, franczyzobiorca Kari, udowadnia, że nie trzeba być we własnym sklepie od rana do wieczora, by zarabiać. Trzeba natomiast umieć nadzorować pracowników.

Lokal na biznes

IMG:86971:

Weterynarz blisko klienta
Lokal na placówkę weterynaryjną musi spełnić wiele wymogów. O sile jego przebicia decydują jednak nie zapisy prawa, ale rozpoznawalność i funkcjonalność gabinetu.

Pięta biznesmęta

Mistrzowie kantu
Zrobić kogoś w balona można na wiele sposobów. Na przykład sprzedając mu Statuę Wolności albo nieistniejące wibratory.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie