Halo, tu twój zysk!

Rynek telekomunikacyjny wciąż się rozwija. Dlatego osoby, które zdecydują się prowadzić biznes w tej branży, mogą liczyć na zyski. Największe dochody osiągną operatorzy oraz dilerzy dużych sieci franczyzowych i agencyjnych. W lutowym numerze sprawdzamy, ile można zarobić prowadząc m.in. kwiaciarnię, sklep odzieżowy, pasmanterię. Odpowiadamy również na pytanie, czy bardziej opłaca się zainwestować w mieszkanie czy apartament. Zdradzamy także tajniki działania kancelarii prawniczych.

W lutowym numerze 2/2008 (36)

Temat numeru

Halo, tu twój zysk!
Obsługa klientów biznesowych i oferta dla sprawdzonych, dochodowych abonentów – to główny obszar walki firm na rynku telefonii komórkowej. Zarówno operatorzy, jak i dilerzy mówią o zyskach. Wszystko wskazuje na to, że się nie mylą.

W przeglądzie rynku opisujemy firmy działające w branży telekomunikacyjnej: Era, Orange, GTI, Optimo, mPunkt, Liberty, Eurotel, Długie Rozmowy.

Raport specjalny

Kancelarie adwokackie żyją z konfliktu
Prestiż, wysoka pozycja społeczna, szacunek – to zalety płynące z bycia adwokatem, notariuszem czy radcą prawnym. Do tego dochodzi jeszcze jeden czynnik – duże pieniądze, jakie można zarobić przywdziewając prawniczą togę. Wejście do elitarnego grona nie jest jednak łatwe.

Moim zdaniem

Postęp doskonały
Nie oczekuj perfekcji, oczekuj postępu. To dziwnie brzmiące dla Europejczyka hasło jest naczelną dewizą menedżerów, którzy przyjęli japońską metodę zarządzania – Kaizen.

Do raju podatkowego nam daleko
Zmniejszenie kosztów obsługi podatku VAT oraz zagwarantowanie jego neutralności poprzez przerzucenie na finalnego konsumenta to dwa podstawowe cele projektu nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług.

Fakty trendy

Kasa na obcasach
Klienci sklepów obuwniczych nie tylko kupują więcej par butów, ale coraz częściej decydują się na droższe i markowe modele.

Martwy sezon to przeszłość
Przez kilkanaście lat branża wyposażenia wnętrz największe obroty generowała w ostatnich miesiącach roku. Przyczyną tego zjawiska były pospieszne remonty, których dokonywano z myślą o odliczeniu podatku.

Drożeje licencja Jean Louis David
Sieć salonów fryzjerskich JLD czekają spore zmiany w związku z połączeniem z firmą Franck Provost. Najbardziej skorzystają fryzjerzy, których zarobki mogą się podnieść dwukrotnie.

Poczta w prywatnych rękach
Prywatni operatorzy pocztowi zwiększają liczbę placówek i poszerzają ofertę usług. W ten sposób chcą walczyć z monopolem Poczty Polskiej.

Dotacje w Centrum
Do końca 2008 roku we wszystkich polskich województwach mają pojawić się biura Centrum Wspierania Projektów Europejskich. Każde z nich będzie prowadzone na zasadzie franczyzy.

Ponadto informacje o firmach i sieciach: Allianz, Yamo, Centrum Wspierania Projektów Europejskich, Pracownia Poprawek Krawieckich, Gino Rossi, Sferis, Cacharel, Grupa Carlo Tassara, Bank Zachodni WBK.

Własny Biznes

DEKALOG spółka z o.o.
– Zło nie jest domeną tylko ludzi bogatych – mówi ksiądz Grzegorz Piątek, sercanin, koordynator Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców. Rozmawia Michał Bogurat.

Jest sprawa

Polkomtel w sieci agentów
Pod koniec 2007 roku Polkomtel, operator sieci Plus, zapowiedział swoim agentom zmiany w warunkach umów. Te jednak okazały się nie do przyjęcia dla partnerów firmy.

Moja firma

Pieniądze w bukiecie
Prowizoryczne budki kwiaciarek odchodzą do lamusa. Klientów przyciąga elegancki wygląd kwiaciarni i profesjonalna obsługa.

Odzież zwraca się do pięciu lat
Do otwarcia sklepu z odzieżą znanej marki potrzebny jest spory kapitał. Ale gdy trafimy w dobrą lokalizację i włożymy dużo pracy, ten kapitał może nam się szybko podwoić.

Guziki i wstążki dają pieniążki
Choć duża popularność pasmanterii dawno już minęła, to prowadzenie sklepu z nićmi i guzikami może nadal się opłacać. Pod warunkiem że właściciel zadba o bogatą ofertę i stałych klientów.

Steki menedżera

McDonald’s lubi zaszaleć
– W pierwszych tygodniach działalności McD w Polsce jedynym samochodem służbowym był mój stary, wysłużony fiat 126p, w którym wyjąłem przednie siedzenie pasażera. Tak zmodyfikowanym „bolidem” przewoziłem firmowych VIP-ów. Bywało i tak, że zanim wsiedli do samochodu, musieli go wspólnie ze mną zapalać na pych – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Dobre rady

Firmowe sekrety pod kluczem
Ujawnienie lub wykorzystanie cudzych informacji będących tajemnicą przedsiębiorstwa jest czynem nieuczciwej konkurencji zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności, a nawet karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

Wzrośnie spadnie

Szkolenie wyższego szczebla
Dochodzenie do sukcesu wymaga ciągłego treningu. Najzdolniejsi powinni uczyć się z osobistym trenerem. Pozostali muszą czytać książki lub brać udział w szkoleniach grupowych.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

248 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie