Ile da zarobić lato

Przekonaj się, czy warto założyć lodziarnię, smażalnię ryb i szkołę windsurfingu. Sprawdź, na jakie zyski mogą liczyć właściciele dronów. Przeczytaj, ile zarabiają animatorzy zabaw dla dzieci. Prezentujemy 10 pomysłów na zyskowny sklep z artykułami wyposażenia wnętrz. Roma Gąsiorowska opowiada nam o swoich biznesach.

W lipcowym numerze 7/2015 (125)

IMG:81008:

Biznes na czasie

Wakacje lubią pieniądze
Letnie lenistwo to idealny czas na powrót do wiecznie odkładanych na później planów założenia własnej firmy. Tym bardziej że w urlopowym krajobrazie biznesowe inspiracje czekają na każdym kroku.

Interesy na zimno
Własna lodziarnia to biznesowy przebój letniego sezonu. Zwłaszcza taka w formie mobilnej przyczepy, uruchomiona minimalnym nakładem środków. Aż szkoda, że przez większość roku kurzy się na parkingu, zamiast zarabiać.

Zyski pod żaglami
Prowadzenie szkoły wind- i kitesurfingu to walka z żywiołami: wodą, wiatrem i człowiekiem. Żeby zarabiać, trzeba umieć poskromić wszystkie trzy.

IMG:80241:

Supertemat

Zyski z remontu
Właściciele sklepów z wyposażeniem wnętrz o urlopie latem mogą pomarzyć. Dla nich wakacje to najgorętszy okres w roku. Polacy właśnie teraz biorą się do remontowania swoich domów. 

Wnętrza na licencji
Idealny franczyzobiorca sklepu z artykułami dla domu i ogrodu to ktoś z doświadczeniem w branży. Ale debiutanci też mogą odnieść sukces.

IMG:80639:

Własny Biznes

Zarabiam poza show-biznesem
– Gażę za udział w filmie traktuję jako dodatek do swoich dochodów. Utrzymuję się m.in. z prowadzenia szkoły aktorskiej i z projektowania ubrań. W planach mam kolejne biznesy – mówi Roma Gąsiorowska, aktorka, właścicielka szkoły aktorskiej „aktoRstudio”.

Raport specjalny

Fuzja goni fuzję
Najpewniejszą rzeczą w biznesie jest zmiana, o czym na własnej skórze przekonują się partnerzy Meritum i Alior Banku.

Mam firmę

Uszyj firmę na miarę
W czasach PRL-u samodzielne szycie ubrań było oznaką kreatywności lub sposobem zaoszczędzenia. Dzisiaj ubrania szyte na miarę to domena klientów z grubszym portfelem. Mimo rosnącej liczby sieciowych sklepów z eleganckimi koszulami, garsonkami, marynarkami i garniturami, zakłady krawieckie nie narzekają na brak pracy.

Lataj dronem za pieniądze
Nieduża kwota inwestycji, mała konkurencja i szansa na spore zyski – to wszystko czeka na właścicieli dronów. Jest jednak pewien haczyk – biznes trzeba zaczynać natychmiast.

Sezon na rybkę
Smażalnie ryb w nadmorskich miejscowościach zarabiają tylko latem. Te zlokalizowane w górach – przez cały rok.

Kasa się zgadza
Wspólnie z mężem kierowała dwoma oddziałami banku, potem pracowała na etacie w korporacji. Zrezygnowała – bo jak przyznaje – woli sama dysponować swoim czasem. Dorota Sobańska od dwóch lat prowadzi dwa sklepy Freshmarket w Warszawie.

IMG:80689:

E-firma

Biznes, który ceruje budżet domowy
Romana Sawulskiego i Tomasza Bukowskiego od większości mężczyzn odróżniają… kolorowe skarpetki: w grochy, w kolorach tęczy, z bajkowymi postaciami. Obydwaj panowie nie tylko je noszą na co dzień, ale też na nich zarabiają.

Biznes na szpilkach

Weselna niania
Na weselach dorośli się bawią, a dzieci nudzą. Coraz więcej młodych par przychodzi im z odsieczą, zatrudniając osobę, która opiekuje się i zabawia małych gości.

Steki menedżera

Teoria bliskości

– Centrala musi być blisko franczyzobiorcy, franczyzobiorca jak najbliżej doradcy, a doradca tuż przy kliencie.
Wówczas wszystko działa, jak należy – mówi Rafał Szymański, dyrektor Departamentu Dystrybucji Pośredniej Getin Noble Banku.  

IMG:81010:

ABC firmy

Niepełnosprawny człowiek, sprawny pracownik
Z jednej strony duże wyzwanie organizacyjne, z drugiej szansa na pozyskanie lolajnego pracownika. Jak w rzeczywistości wygląda zatrudnianie osób z orzeczoną niepełnosprawnością?

IMG:80825:

Mój franchising

Przedsiębiorcza mama
Magdalena Kujawa ubranka marki 5.10.15 kupowała swojemu synowi, gdy był dzieckiem. Teraz, po latach, postanowiła zostać właścicielką sklepu pod tym szyldem. 

Biznes dla zamożnych
Dwie pary, dwie historie, ale każda szczęśliwa. Jednak szczęście nie było dane za darmo. Okazało się nagrodą za cierpliwość i rewolucję w życiu. 


Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie