Ile zarabia przedsiębiorca

Sprawdź z nami, ile zarabiają właściciele biznesu na licencji. W numerze otwieramy firmy usługowe. Zakładamy agencję usług turystycznych, myjnię, biuro nieruchomości, tartak, sklep rowerowy i firmę działającą nocą. Podpowiadamy jak przekształcić własny biznes we franczyzę. Artur Barciś opowiada o swoich interesach.

W sierpniowym numerze 8/2011 (78)

Supertemat

IMG:88391:

Firma do usług!
Prawie co trzecia firma usługowa posiada ofertę skierowaną do klientów indywidualnych. Bogactwo pomysłów na biznes w tej branży pozwala przedsiębiorcy wybrać franczyzę za kilka lub kilkaset tysięcy złotych.

Kasa na lakier
W ostatnich latach skokowo wzrosła liczba sieci myjni samochodowych.

Od hotelu do agencji
Duża liczba franczyzowych sieci usługowych oraz ich różnorodność są dowodem na spore zapotrzebowanie na rynku.

Przegląd marek franczyzowych z branży usług dla klientów indywidualnych: SteamArt Mobilna Myjnia Parowa, Ecomyjnia, Auto-Spa, Ecolinesystem, Fly3Dmap, Line-X, ComfortExpress oraz Agencja Tłumaczeń ILS.

Raport specjalny

Ile zysku z licencji?
Polacy niechętnie chwalą się swoimi zarobkami. Nie inaczej jest w gronie tych, którzy na co dzień prowadzą swoje firmy we franczyzie. Udało ich się jednak pociągnąć za język.

Moim zdaniem

Inwestycje na ruchomych piaskach
Społeczeństwa europejskie powoli mają już dosyć przerzucania kosztów kryzysu na ich barki. Doprowadzi to do przejęcia władzy przez nacjonalistycznych populistów.

Reklama rządzi
Klasyk gatunku mawiał, że marketing to zbyt poważna sprawa, by powierzyć ją jedynie działowi marketingu. Dlatego marketingiem zajmują się w Polsce premier i jego dzieci.

Fakty trendy

IMG:71559:

Naturalnie dobry biznes
W Polsce ekobiznes dopiero raczkuje. Wszystko jednak wskazuje na to, że bycie eko to nie sezonowa moda, a przyszłościowy biznes.

Trans-Media chce nawiązać dialog
Dystrybutor usług Telefonii Dialog tworzy system partnerski.

Meritum coraz większy
Niewiele ponad rok trwało otwarcie 60 placówek partnerskich Meritum Banku. Do końca roku ma ich być setka.

IMG:71560:

Jest lokal, jest zabawa
Największym zmartwieniem przyszłych franczyzobiorców Best4youKids jest znalezienie atrakcyjnej lokalizacji z konkurencyjnym czynszem.

Nowy Trend we franczyzie
Firma Trend, wyłączny dystrybutor ubrań Takeshy Kurosawy i Annie P., otwiera trzy nowe sklepy.

Biżuteria na sprzedaż
W butikach Kate & Kate można znaleźć ręcznie robioną biżuterię z całego świata. Firma właśnie przygotowuje się do otwarcia nowego sklepu w Sopocie.

Targi pomysłów na biznes
W dniach 13-15 października 2011 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się Targi Franczyzy, czyli największy w Polsce przegląd pomysłów na biznes.

Pierwszy Dan Hen w Warszawie
Mieszkanki stolicy mogą już zrobić zakupy w sklepie Dan Hen w galerii handlowej Blue City.

Partner z procentem
Znalezienie franczyzobiorców to dla firmy Advadis, dystrybutora napojów, priorytet.

Redan idzie do Rosji
Do końca 2014 roku spółka zamierza otworzyć w Rosji 80 sklepów franczyzowych Top Secret.

IMG:71550:

Carrefour w wersji mini
Mniejsza powierzchnia i pomarańczowe logo – to nowa odsłona supermarketów Carrefour Express. Pierwszy sklep w nowym formacie już działa w Warszawie.

Znane marki się przejadły
McDonald’s, KFC i Subway przegrywają w Stanach z mniejszymi sieciami gastronomicznymi.

Firma na kliknięcie myszki
Od 1 lipca tego roku firmę można założyć nie ruszając się z domu – wystarczy komputer z dostępem do internetu. Na pełną rejestrację firmy drogą elektroniczną pozwala znowelizowana ustawa o swobodzie działalności gospodarczej.

Warsztaty prześwietlone
Komunikacja z klientem jest piętą Achillesa warsztatów samochodowych – wynika z badania przeprowadzonego przez „tajemniczych klientów” firmy badawczej International Service Check.

Brand New Products taniej
Przedsiębiorcy, którzy do końca sierpnia podejmą współpracę z siecią outletów odzieżowych, mogą za 100 zł wyposażyć sklep w pełny zestaw mebli o wartości od 10 do 30 tys. zł. Dzięki temu koszt inwestycji w placówkę franczyzową spadnie o około 33 proc.

Wzrośnie Spadnie

Pieniądze w zasięgu ręki
Mówią, że pierwszy milion trzeba ukraść. My podpowiadamy, jak zarobić go na funduszach inwestycyjnych.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

447 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Założę Bar CIŚ
– Moimi finansami zajmuje się żona. Żartuję sobie, że potrafię co najwyżej wyjąć pieniądze z bankomatu – mówi Artur Barciś, aktor, reżyser, publicysta.

Moja firma

IMG:74469:

Podróże do kieszeni klienta
Na rynku usług turystycznych spotykają się marzenia klienta z obietnicami usługodawcy. Jeśli oferta biura podróży spełni oczekiwania turysty, ten wróci do agencji w następnym sezonie i zareklamuje ją znajomym.

Sprzedaj dom, zarób na biuro
Rośnie liczba osób korzystających z usług biur pośrednictwa nieruchomości. Dzięki niewielkiej kwocie inwestycji przedsięwzięcie szybko się zwraca.

Nocne życie firmy
Niemal każda firma może zarabiać nocą. Jednak zawartość portfela przedsiębiorcy zależy w dużej mierze od pomysłu na zdobycie klientów.

Kasa na dwóch kółkach
Prowadzenie sklepu i wypożyczalni rowerów to nie sposób na wzbogacenie, lecz sposób na realizację pasji. Wszechobecny zapach skórzanych siodełek i gumy nakręca do pracy tylko nielicznych przedsiębiorców.

Mój Franchising

IMG:71594:

Nowa apteka na starym mieście
Bogumiła Ludwikowska wraz ze wspólniczką prowadziły przez 18 lat własną aptekę. Rok temu zdecydowały się przystąpić do sieci franczyzowej Mediq. Nie żałują tej decyzji.

Znana Marka

Blachary, Mam Was!
BMW, zanim stało się producentem samochodów, mogło zostać albo niemiecką IKEĄ, albo lepszą wersją Messerchmitta.

Biznes style

IMG:86698:

W firmie jak w rodzinie
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale zastąpienie niektórych zabiera bardzo dużo czasu i wysiłku.

Biznes Regionalny

Biznes od deski do deski
Założenie tartaku nie jest trudną sprawą – wystarczy kupić trak do cięcia drewna, postawić go pod wiatą i teoretycznie można zaczynać obróbkę drzewa. Ale to tylko pozory, bo największym zmartwieniem właściciela tartaku jest zakup dobrej jakości drzewa i znalezienie klientów.

Na prawo patrz

Jak z sukcesem przekształcić własny biznes we franczyzę?
Powodzenie we franczyzie zależy przede wszystkim od solidnych fundamentów, na których będzie opierać się współpraca przyszłych partnerów. Podpowiadamy, na jakich elementach należy się skupić, przekształcając sieć własną we franczyzę.

Dobre Rady

Reklamuj własny biznes
Strategię marketingową sieci franczyzowych można porównać do średniowiecznej taktyki obronnej. Zamek królewski strzeżony był przez twierdze znajdujące się u granic państwa. Podobnie franczyzodawca i franczyzobiorcy stoją w obronie wizerunku firmy.

Fakturę oddam w dobre ręce
Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej powierzają swoje należności w ręce firm faktoringowych. Dzięki temu mogą szybciej uzyskać pieniądze na prowadzenie bieżącej działalności.

ABC Firmy

Przygotuj się do rekrutacji
Każde biznesowe działanie jest sformalizowane i powtarzalne. Ta sama zasada dotyczy również procesów rekrutacyjnych dla pracowników i franczyzobiorców.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie