Jak zarobić pierwszy milion?

O dochodach franczyzobiorców McDonald’s krążą legendy. Zdradzamy, jak jest naprawdę. Podpowiadamy, jak z sukcesem prowadzić manufakturę torebek, stoisko z e-papierosami, sklep marki Komfort, firmę doradczą i sklep monopolowy. Ponadto przedstawiamy gotowe pomysły na biznes w branży uroda i fitness.

W czerwcowym wydaniu 6/2017 (147)

RAPORT SPECJALNY

IMG:86268:

Jak wybrać biznes dla siebie? Franczyza to więcej niż marka
Prowadzenie firmy pod znanym szyldem to kusząca perspektywa. Wybierając franczyzę
dla siebie, warto jednak zwrócić uwagę na kilka innych kwestii niż tylko marka.

SUPERTEMAT

IMG:86274:

Polacy chudną. Kto na tym zarabia?
Właściciele klubów fitness i salonów kosmetycznych zacierają ręce. Moda na zdrowy tryb życia i zadbany wygląd nakręca koniunkturę w ich biznesie. W artykule przegląd konceptów franczyzowych z branży uroda i fitness.

STAŁO SIĘ

Prawy czerwcowy
Wakacje za pasem. Jedni się cieszą, drudzy płaczą. Bo w biznesie jak się czegoś nie dopnie przed lipcem, to potem już jakoś przez palce przecieka...

POMYSŁY NA FIRMĘ

IMG:86301:

Mały biznes, duża skala
Manufaktury nie mają w Polsce łatwo. Przekonały się o tym właścicielki firmy Etui. Długo szukały dostawców sutowców i wykonawców swoich torebek. Ale za to jedną z ich kopertówek nosiła nawet żona następcy brytyjskiego tronu.

E-papierosowa franczyza
Franczyzobiorcy e-papierosowych marek zacierają ręce. Przed nimi całkiem realna wizja wyższych przychodów. A to za sprawą zakazu sprzedaży e-papierosów przez internet.

Luksus procentuje
Polacy lubią alkohol, ale masowo sprzedaje się raczej ten tańszy. Luksusowe, a co za tym idze drogie trunki to raczej produkt dla koneserów.

IMG:86309:

Jak zarobić pierwszy milion?
O dochodach franczyzobiorców McDonald’s krążą legendy. Oni sami niechętnie przyznają się do wysokości zarobków, mówią jedynie, że inwestycja w restauracje McDonald’s zwraca się zazwyczaj w ciągu kilku lat. Jak to z tymi dochodami jest?

Biznes dobrze urządzony, czyli otwieramy sklep marki Komfort
Sklepy marki znajdują się już w większości dużych miast. Nadal jednak jest miejsce na kolejne.

Firma pod respiratorem, czyli jak zarabiać na ratowaniu przedsiębiorstw przed bankructwem
Zmienione w ubiegłym roku prawo upadłościowe niesie nowe szanse dla przedsiębiorstw w tarapatach finansowych.

E-FIRMA

Wyklikane pieniądze, czyli jak się zarabia na blogu
Blogerzy parentingowi przyciagają do siebie firmy z bradzo wielu branż, które chcą reklamować swoje produkty i usługi za ich pośrednictwem. Stawki? Nawet kilkadziesiąt tysięcy za wpisy zawierające lokowanie produktu.

MÓJ FRANCHISING

Wykorzystać szansę
Zawsze bałam się, że przegapię właściwy moment na założenie firmy i do końca życia pozostanę pracownikiem najemnym. Ale byłam czujna – mówi Magdalena Berłowska, właścicielka trzech sklepów DDD Dobre Dla Domu.

Od słów do czynów
Myśl o własnej placówce bankowej towarzyszyła mi przez kilkanaście lat pracy na etacie. Wreszcie przestałem myśleć, a zacząłem działać – mówi Adam Dudarski, właściciel dwóch placówek partnerskich Eurobanku.

WŁASNY BIZNES

IMG:86317:

Aktor, który robi meble
– Zawsze uważałem, że sukces niczego człowieka nie uczy. A porażka owszem – mówi Piotr Polk, aktor, który rozwija meblarską markę by Polk.

SONDA

Mocne argumenty
Zapytaliśmy franczyzodawców, jak próbują przekonać niezdecydowanych franczyzobiorców do zakupu swojej licencji.

ABC FIRMY

Skarbówka przyjdzie bez uprzedzenia
Od niedawna kontrole celno-skarbowe nie muszą być zapowiadane. Co wolno kontrolerom.

ABC FRANCZYZY

IMG:86325:

Biznes z instrukcją obsługi
Twoja firma się zepsuła? Bez obaw. Zajrzyj do instrukcji i sprawdź, jak ją naprawić. Podręcznik operacyjny stanowi kompendium wiedzy o tym, jak prowadzić biznes na licencji franczyzowej.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

373 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie