Jaki biznes się opłaci w 2018?

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

W grudniowym wydaniu 12/2017 (154)

RAPORT SPECJALNY

IMG:89126:

Jaki biznes się opłaci w 2018 roku?
Gospodarczy klimat sprzyja zakładaniu firmy i jak na razie nic nie zapowiada, by pogoda dla biznesu miała się popsuć. Sprawdziliśmy, na które branże opłaca się postawić w nadchodzących miesiącach.

STAŁO SIĘ

Komu wzrosło, komu spadło?
Grudzień to czas podsumowań, ale i planów. A plan, jak mawiał Julian Tuwim, to coś, co potem wygląda zupełnie inaczej.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Jak pączek w maśle
Czy na sprzedaży wyłącznie pączków można zarobić? Stara Pączkarnia udowadnia, że tak i stawia na franczyzę.

Koronkowy interes
Różnorodny asortyment, wśród personelu przeszkolone braffiterki i niestandardowe rozmiary biustonoszy to klucz do powodzenia sklepu z bielizną.

Spokojny sen wart każdych pieniędzy
Płaczące po nocach niemowlaki niejednemu rodzicowi nie pozwalają spać. Certyfikowany trener snu to remedium na ich problemy i jednocześnie nowa profesja, która niedawno zawitała do Polski.

IMG:89129:

Otwieramy spaghetterię
Wiele przepisów na pastę daje w sumie jeden przepis na sukces. A przynajmniej czyni go bardziej prawdopodobnym.

Zarabiaj na prezentach
Uniwersalny, estetyczny i smaczny – na takie prezenty zawsze znajdą się chętni. Popyt na kosze prezentowe stale rośnie, ale nie jest to sposób na łatwy zysk.

Trampolina do bogactwa
Parków trampolin jest na razie w naszym kraju niewiele. Franczyzodawca Jump World twierdzi, że jest miejsce na co najmniej sto. Kto pierwszy, ten lepszy…

E-FIRMA

IMG:89127:

Mikołaj na wynajem
Mikołaj przyniesie prezenty, rozbawi dzieci i oszczędzi rodzicom świątecznych przebieranek. Ile można zarobić na wynajmie św. Mikołajów?

SUPERTEMAT

IMG:89133:

Firma do usług
Bogactwo pomysłów na biznes w branży usługowej pozwala przedsiębiorcy wybrać franczyzę za kilka lub kilkaset tysięcy złotych. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Jak zarabiać, to w usługach
Agencja tłumaczeń, salon auto detailingu albo punkt kurierski – takie biznesowe możliwości stoją przed potencjalnymi biorcami licencji.

W artykule opisane są warunki przystapienia do: Agencji Tłumaczeń ILS, DetailKing, GTLux, Kobieta i rozwód, Ship Center, ParcelShop GLS, 5 a Sec.

WŁASNY BIZNES

Biznes wymaga działań
– Chyba nie ma branż, w których nie ma dziś okazji inwestycyjnych. Są trudniejsze i takie o większych barierach wejścia. Mają różne wymogi co do kompetencji, skali czy zaangażowania kapitałowego. Ale we wszystkich można odnieść sukces – przekonuje Michał Łotoszyński, prezes wypożyczalni samochodów 99rent.

OD ZERA DO MILIONERA

IMG:89136:

Maszynka do biznesu
Polecieli z NASA w kosmos, walczyli ze śmiertelnymi chorobami, stworzyli pierwszy komputer, który wygrał z człowiekiem w szachy. Jak zmienił się IBM w czasie swojej ponad 100-letniej historii?

STEKI MENEDŻERA

Polska oknem na Europę
Ziebart, światowy gracz na rynku auto detailingu, ochrony i pielęgnacji samochodów, planuje w ciągu 10 lat otwarcie 40 salonów w Polsce. Jak twierdzi prezes Ziebart International, Thomas E. Wolf, Polska to ważny kraj w rozwoju firmy. Sukces nad Wisłą otworzy jej drogę do rozwoju w całej Europie.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

367 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

IMG:89128:

Uwaga remanent!

Remanent to nieodłączny element zamknięcia roku podatkowego przez przedsiębiorców. Jednak dla wielu
to twardy orzech do zgryzienia..

ABC FRANCZYZY

Gdy franczyzodawca idzie z torbami
Franczyzodawca bankrutuje, a wraz z nim franczyzobiorca traci znaną marką, źródła dostaw i zaplecze marketingowe. Czy plajta dawcy oznacza wyrok również dla jego partnerów?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545:   IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie