Kiedy się zwraca sklep z odzieżą?

Przedstawiamy 10 pomysłów na sprawdzony biznes w branży modowej. Opisujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić: pub, wypożyczalnię rowerów, sklep Komfortu, salon auto detailingu oraz lodziarnię Lodostrefy. Podpowiadamy, jak wybrać dobrą nazwę i logo dla firmy. Rudi Schuberth opowiada o swoich interesach na Kaszubach.

W kwietniowym numerze 4/2016 (134)

IMG:71976:

Supertemat

Odzieżówka wymaga, ale daje zarobić
Drożejący dolar, internetowa konkurencja i pogodowa monotonia – oto największe zmory sieci odzieżowych. Jednak mimo trudności przedsiębiorcy z branży radzą sobie nieźle.

Modne sposoby na biznesy
Odzieżówka to jedna z najliczniej reprezentowanych we franczyzie branż. Na licencji można otworzyć salon z markową modą, sklep z odzieżą używaną, a także handlować garniturami szytymi na miarę.

Przegląd firm odzieżowych rozwijających sieci sklepów odzieżowych we franczyzie:
Cafardini, Cipo & Baxx, Esotiq, Family Shop, Gatta, Kari, Moodo, MZGZ, Pawo, Vistula i Wólczanka,  

Sklep z odzieżą: kiedy się zwróci?
Na handlu odzieżą zarobią przedsiębiorcy, którzy potrafią zarządzać towarem na półkach i w magazynie. Niesprzedane kolekcje mogą właściciela sporo kosztować.

Fakty trendy

Targi „Pomysł na Firmę”. Własny biznes dla każdego

Poznać kilkadziesiąt pomysłów na biznes w dwa dni można tylko na Targach „Pomysł na Firmę” w Katowicach. Jak wybrać ten, który da nam zarobić, powiedzą eksperci na forum szkoleniowym.

Rynek franczyzy rośnie mimo groźby podatku

Prognozy ekspertów PROFIT system potwierdziły się – liczba systemów franczyzowych w Polsce
przekroczyła 1,1 tys.

Stało się

Cisza przed burzą?
Rząd wystrzelił ślepakiem z podatkowej bazuki, po czym zamilkł. Rynek franczyzy żyje w pewnym napięciu, co nie oznacza, że zamarł. Wręcz przeciwnie, dzieje się!

IMG:72010:

Pomysły na firmę

Czy pub to dobry biznes?
Żeby przyciągnąć klientów do knajpy, trzeba użyć wyobraźni. Goście lubią atrakcje i bezpośredni kontakt z właścicielem.

Wypożyczalnia rowerów żyje z turystów
Wypożyczalnia rowerów to pomysł na biznes w dużych miastach i typowo turystycznych regionach kraju.

Zarządzaj własnym sklepem Komfort i zarabiaj
Głównym obowiązkiem franczyzobiorców sieci Komfort jest utrzymanie wysokiego poziomu sprzedaży w sklepie. W zamian za to firma opłaca niemal całą inwestycję i bieżące koszty prowadzenia biznesu.

Lody: gorący biznes
Właściciele Lodostrefy zaczynali od jednego pilotażowego pawilonu w Jeleniej Górze dwa lata temu. W tym roku w całej Polsce będzie już blisko sto punktów z logo ich marki.

Interes dla fanów motoryzacji
Ziebart poszukuje franczyzobiorców wśród osób z branży motoryzacyjnej – właścicieli warsztatów i serwisów samochodowych, którzy chcą zdywersyfikować swoją ofertę.

E-firma

Pomagają i zarabiają
Sympatia do nowych technologii i chęć pomocy dzieciom przyczyniły się do stworzenia aplikacji DrOmnibus, która pomaga w terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju. Jej twórcy uczą się natomiast, jak zarabiać w niszy.

Mój franchising

Zamiast życia na walizkach, własny bank
Monika Sobczak wraz z upływem lat pracy na etacie zaczęła marzyć o stabilizacji. Znalazła ją we własnym banku.

Sukces wbrew logice
Maja i Marcin Matysiakowie zdecydowali się otworzyć pizzerię, mimo że w mieście działało ich już wiele. Znaleźli skuteczny sposób na to, żeby odróżnić się od konkurencji. Nie nadążają z realizacją zamówień.

IMG:72036:

Własny biznes

Rudi Schuberth robi interesy na Kaszubach
– Chciałem stworzyć biznes, o który dbać będzie moja rodzina. Dlatego założyłem gospodarstwo agroturystyczne. Od niedawna produkuję też wiejskie wędliny bez konserwantów – mówi Rudi Schuberth, piosenkarz i satyryk.

Sonda

Franczyza to jest to!
Zapytaliśmy franczyzobiorców, dlaczego zdecydowali się na biznes we franczyzie.

ABC firmy

Jak wybrać dobrą nazwę dla firmy
Nazwa i logo to wizytówka firmy. Jak je wybrać, by trafić w sedno, odróżnić się od konkurencji i przekonać do siebie klientów?.

ABC franczyzy

Ściągnij znaną markę do Polski
Przedsiębiorcy z grubszym portfelem mogą kupić masterlicencję na zagraniczny biznes. Dzięki temu uzyskają prawo do odpłatnego udzielania sublicencji franczyzobiorcom.

IMG:72064:

Steki menedżera

Kolekcjoner biznesów
Wojciech Goduński pierwsze pieniądze zarobił w wieku 16 lat, gdy sprzedał starego malucha. Następnie prowadził m.in. autokomis, produkował automaty do gier. Dziś jest właścicielem kilku franczyzowych marek gastronomicznych.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

370 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

IMG:72096:

Biznes na szpilkach

Kobiety lubią niszowe biznesy
Kobiety wiedzą, czego chcą, są kreatywne, umieją współpracować, mają dużą wiedzę. Coraz częściej zakładają własne firmy i są świetnymi szefami. Nie boją się szukać nisz, do których mężczyźni niechętnie zaglądają.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie