Milion pomysłów na biznes

Z miliona pomysłów na firmę trzeba wybrać jeden. Podpowiemy Ci, który daje zarobić. Otwieramy krok po kroku mały browar, warzywniak oraz prywatną linię lotniczą. Sprawdzamy, kiedy zaczyna zarabiać przedszkole i szkoła językowa. Michał Mikołajczak zdradza, na czym zarabia w internecie. W numerze bilet na targi franczyzowe Pomysł na firmę!

W marcowym numerze 3/2016 (133)

Biznes na czasie

IMG:86321:

Milion pomysłów na biznes

Dla części przedsiębiorców barierą na drodze do własnej firmy jest nie tyle brak kapitału na start, co brak pomysłu na biznes. Oto kilka inspiracji – zarówno tych klasycznych, jak i zupełnie niszowych.

Fakty trendy

IMG:86362:

Pomysł na firmę 2016. Szansa na własny biznes

Podczas kwietniowych targów franczyzy w Katowicach spotkają się znane sieci franczyzowe i kandydaci na przyszłych partnerów. To szansa na rozwój biznesu dla obu stron.

Mam firmę

Za sterami podniebnej taksówki
Małych, prywatnych linii lotniczych przybywa. A o zarobkach ich właścicieli krążą legendy.

Sklep na zielono
Warzywa i owoce z warzywniaka muszą przewyższać jakością  te z supermarketu. Inaczej klient kupi tam, gdzie taniej.

Zyski się warzą
Rzemieślnicza produkcja piwa to zajęcie dla wytrwałych. Już samo załatwianie formalności trwa kilkanaście miesięcy.

E-firma

Tylko meblowa rewolucja
Twórcy aplikacji Tylko.com chwalą się, że zapoczątkowali rewolucję
w przemyśle meblarskim, dając ludziom narzędzie do samodzielnego projektowania mebli.

Własny biznes

IMG:86329:

Zarabiam na planie i w internecie
– Praca daje frajdę. Można żyć z odcinania kuponów przez rok czy dwa, ale co później? Człowiek czuje, że żyje tylko wtedy, gdy jest aktywny – mówi Michał Mikołajczak, aktor znany m.in. z serialu „Prawo Agaty” oraz właściciel dwóch sklepów internetowych.

Supertemat

Biznes na 5
Przepisy dotyczące szkół i przedszkoli jeżdżą na legislacyjnej karuzeli, zapotrzebowanie rynku pracy ciągle się zmienia, a znajomość jednego języka przestała wystarczać, by wyróżnić się w oczach pracodawcy. Na niesieniu kaganka oświaty da się nieźle zarobić.

Jeden język nie wystarczy
Polacy nie poprzestają już tylko na nauce języka angielskiego. To za mało, żeby zyskać uznanie w oczach pracodawcy.

Moda na matematykę
Zewsząd słychać, że w Polsce brakuje inżynierów. Rodzice chętnie zapisują swoje pociechy na zajęcia pozalekcyjne z przedmiotów ścisłych, licząc, że pomoże im to w zdobyciu intratnego zawodu.

Korepetycje wciąż na topie
Jeszcze kilkanaście lat temu korepetytorzy działali właściwie wyłącznie w szarej strefie. Teraz to się zmieniło. Dziś mogą skorzystać ze wsparcia doświadczonych franczyzodawców i rozwinąć swoją działalność na szerszą skalę.

Leśne przedszkole
W tym przedszkolu nie ma ścian ani sufitów, a dzieci bawią się i uczą pod gołym niebem. Pomysł na świecie znany od wielu lat, w Polsce dopiero raczkuje.

Biznes regionalny

Zarobek w rytmie oberka
Justyna Bolek połączyła zajęcia fitness z tańcem ludowym. Na jej lekcje przychodzą tłumy. A ona znalazła
sposób na to, by czerpać ze swojego pomysłu korzyści.

Znana marka

IMG:86338:

Autobusy szlachcica
Brian Souter przez kilka lat prowadził podwójne życie. W dzień pracował jako księgowy, w nocy jako kontroler biletów. W końcu rzucił obydwa etaty i postanowił zostać potentatem transportu.

Na prawo patrz

Zegar tyka dla biznesu
Ewidencję czasu pracy musi prowadzić każdy pracodawca, nawet jeśli zatrudnia tylko jedną osobę.
Przygotowując zestawienie, warto pamiętać o kilku zasadach.

Sonda

Cena sprawdzonej marki
Dlaczego niektórzy franczyzodawcy pobierają opłatę za przystąpienie do sieci, a inni z niej rezygnują? Sprawdziliśmy u źródła.

ABC firmy

Firma w dobrych rękach
Outsourcing stosuje większość przedsiębiorców. Nie wszyscy wiedzą jednak, że dzięki niemu można np. stworzyć własny sklep internetowy, nie zakładając przy tym nawet firmy.

ABC franczyzy

Upadek franczyzodawcy
Co się stanie z moją firmą, jeśli franczyzodawca zbankrutuje? Taka wątpliwość nurtuje wielu franczyzobiorców. Niepotrzebnie. Po pierwsze – ryzyko jest nikłe. Po drugie – długi licencjodawcy to nie jest zmartwienie partnera.

Steki menedżera

IMG:86345:

Zarabiają na usługach
Franczyzodawca MBE chce, żeby za pięć lat polska sieć franczyzowa liczyła ponad 100 placówek. Czy to możliwe?

Katalog franczyz i systemów partnerskich

370 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Mój franchising

Jeden biznes to za mało
Inwestycja we franczyzę to dla mnie dywersyfikacja źródeł przychodów, tak zwana druga biznesowa noga – mówi Marcin Wochal, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.

Przepis na aptekę
Apteka to działalność, która daje satysfakcję realizacji misji zawodowej. Daje też satysfakcję biznesową, o ile jest dobrze prowadzona – mówi Małgorzata Stępień, franczyzobiorczyni DOZ Apteki.

Pięta biznesmęta

IMG:86353:

Kup sobie niebo
W biznesie wszystko już było? Prawdopodobnie teraz będzie można odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Radomianin od niedawna handluje w internecie… miejscami w niebie i piekle.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie