Milionerzy przed 30tką

Sprawdziliśmy, w jaki sposób kupują Polacy. Młodzi milionerzy opowiedzieli nam, co należy zrobić, żeby dorobić się do czterdziestki. W numerze zakładamy szkołę tańca, biuro księgowe, pizzerię, supermarket, salon z biżuterią, pasiekę i e-informator kulturalny. Ponadto analizujemy, w który koncept usługowy opłaca się zainwestować. Jacek Rozenek, aktor i doradca biznesowy, rozwiązuje problemy polskich firm.

W październikowym numerze 10/2013 (104)

Biznes Na Czasie

Milionerzy przed 30-tką
Podobno jeśli pierwszego miliona nie zarobi się przed trzydziestką, to później szanse dramatycznie spadają. Dlatego w podróż do bogactwa najlepiej wyruszyć jeszcze w szkole lub na studiach.

Moim zdaniem

Szampańskie wersety
Wystarczy pomyśleć intensywnie o pieniądzach, by w naszym mózgu rozpętało się istne emocjonalne tornado. Prawdę mówiąc, bardzo lubię ten stan.

Koniec ery etatu
Kluczową rolę w zarządzaniu firmą zaczynają odgrywać umiejętności wyłuskiwania z załogi najbardziej wartościowych pracowników oraz odkrywania liderów, którzy powiodą organizację do biznesowego sukcesu.

Fakty Trendy

IMG:77044:

Kogo wybiorą franczyzobiorcy?
Ponad 120 marek franczyzowych będą mieli do wyboru odwiedzający październikowe Targi Franczyzy w Warszawie. Pojawią się również zagraniczne sieci, które chcą wejść do Polski, oraz firmy debiutujące w roli franczyzodawców.

Duka wejdzie we franczyzę
Nowy właściciel marki posiadającej w ofercie akcesoria kuchenne zapowiada sprzedaż licencji na biznes.

Polskie marki idą na Ukrainę
Polsko-ukraińskie więzi utrwalają się nie tylko dzięki piłce nożnej. Nasi wschodni sąsiedzi witają u siebie coraz więcej polskich sieci franczyzowych.

MacJack wchodzi na rynek lodów
Właściciel sieci barów fast food MacJack wprowadza na rynek nową sieć lodziarni na licencji.

IMG:77054:

1 minute debiutuje we franczyzie
Jeszcze w tym roku 1 minute chce otworzyć pięć sklepów franczyzowych.

Wiarygodnych firm przybywa
Polska Organizacja Franczyzodawców będzie promowała na targach sprawdzonych dawców licencji. Do POF przystąpiły kolejne sieci: Socatots, Gatta, Odido, Apteki Dbam o Zdrowie.

Luksusu coraz więcej
Firma GPoland sprowadziła do Polski kolejne marki z najwyższej półki. Franczyzobiorcy mogą już otworzyć sklepy Armani Jeans, Valentino czy Gas Jeans.

Sonda

Wystaw się w dobrym stylu
Sukces firmy na targach wystawienniczych zależy w dużej mierze od wyglądu stoiska. Jak przyciągnąć uwagę gości i zapaść im w pamięć, podpowiadają franczyzodawcy i eksperci ds. wystawiennictwa.

Stało się

Poderwani do lotu
Do niedawna mówiło się, że w biznesie z dużymi projektami startować warto tylko w pierwszej połowie roku, bo po wakacjach czas przecieka przez palce i nic się nie da zdziałać. Od czasu kiedy Targi Franczyzy są w październiku, to powiedzenie straciło sens.

Mam Firmę

IMG:77034:

Bezpieczny biznes
Właścicielami szkół tańca zostają przeważnie byli tancerze, osoby o ugruntowanej pozycji w środowisku. Kto jest spoza środowiska może spróbować swoich sił w tanecznym biznesie z pomocą franczyzodawców.

Rachunek na biuro
Właściciel biura rachunkowego musi mieć wielu klientów albo gruby portfel. Bez tego nie przetrwa na konkurencyjnym rynku.

Biznes z dostawą do domu
Własna pizzeria to opłacalny biznes, pod warunkiem że właściciel zadba o różnorodne menu i oryginalny wystrój lokalu. Klientów przyciągnie również oferta telefonicznych i internetowych zamówień z dostawą do domu.

e-firma

Kultura na sprzedaż
Wirtualne informatory kulturalne najczęściej prowadzą rodzice, którzy chcą wychować swoje dzieci w duchu kultury i sztuki, a przy okazji zarobić.

Biznes Regionalny

Firma na łące
Są procenty i jest słodycz, ale wcale nie musi być kolorowo. Prowadzenie pasieki i produkcja miodów pitnych to prawdziwe wyzwanie, dlatego tak niewielu przedsiębiorców podejmuje się tego zajęcia.

Steki menedżera

Dobra strona zmian
Anna Gniatkowska pracuje w BZ WBK od początku istnienia banku. Uczestniczyła w jego najważniejszych wydarzeniach – przyłączeniu do grupy Santander, w rebrandingu sieci licencyjnej BZ WBK oraz fuzji z Kredyt Bankiem. Zaczynała od stanowiska sprzedawcy usług finansowych, a dziś decyduje o rozwoju sieci partnerskiej BZ WBK Partner.

Targi Franczyza 2013

IMG:87881:

Na targi po własną firmę
Odwiedzający widzą w targach szansę na otwarcie własnej firmy, wystawcy – na pozyskanie franczyzobiorców. Na Targach Franczyzy, które odbędą się 17-19 października 2013 w Warszawie, spotkają się, aby wspólnie zrobić biznes.

Własny Biznes

IMG:77035:

Własna firma to nie telewizja śniadaniowa
– W polskich firmach jednym z największych problemów jest bariera „rodzicielstwa”. Przedsiębiorca traktuje firmę jak własne dziecko, uważa że sam wszystko zrobi najlepiej i chce mieć nad wszystkim pełną kontrolę. To bardzo poważna przeszkoda na drodze do rozwoju – mówi Jacek Rozenek, aktor, coach i doradca biznesowy.

Supertemat

Pieniądze do usług
Firmę usługową na licencji można otworzyć już za kilka tysięcy złotych. Niska inwestycja oznacza jednak również niższe comiesięczne zyski, ale często wyższe niż pensja niejednego etatowego menedżera.

IMG:77042:

Firma na służbie
Coraz więcej przedsiębiorstw zleca wykonanie części usług firmom zewnętrznym.

W supertemacie przegląd sieci franczyzowych i partnerskich: Arcora, BK Solutions, DGE Bruxelles, Energomix, ForPosta, Free TV, Omega Kancelarie Prawne, Office 1, Worldseo, Freebee.

Wzrośnie spadnie

Biznesplan, czyli odliczanie do startu
Co naprawdę obejmują podawane przez franczyzodawców koszty inwestycyjne? Sprawdź, jak zaplanować wydatki potrzebne do uruchomienia firmy.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

408 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Raport Specjalny

IMG:77033:

Co kupują Polacy?
Dziś podstawą sukcesu w biznesie jest wytworzenie potrzeby u klientów i wykreowanie mody na produkt lub usługę. Sprawdziliśmy, dlaczego, co i jak kupują Polacy.

Biznes Style

Wieczór zabawy, lata współpracy
Bankiet biznesowy to dobre miejsce do nawiązywania nowych znajomości i zacieśniania już istniejących. Udany może firmie przysporzyć nowych klientów, zły – pozbawić.

Biznes Na Szpilkach

Bezpłciowa przedsiębiorczość
Kobiety na drodze do własnej firmy napotykają wiele przeszkód. Część z nich stwarzają sobie same, ale kłody pod nogi rzucają im też najbliżsi.

Znana Marka

Potrzeba matką biznesu
Najlepszy interes robią ci, którzy rozumieją ludzi i ich potrzeby. Tą ideą od lat kieruje się rodzina Kashio, twórcy marki Casio.

ABC Firmy

Firma pod kontrolą
Każdy, kto prowadzi własny biznes, powinien wiedzieć, kto, co i kiedy może skontrolować w jego firmie.

Oddaj twórcy, co mu należne
W dzisiejszym świecie muzyka otacza nas wszędzie. W sklepach, restauracjach, salonach fryzjerskich, a nawet na korytarzach centrów handlowych. Warto wiedzieć, że za ten „uprzyjemniacz” trzeba zapłacić.

Mój Franchising

Na nowej drodze życia
Małgorzata i Jarosław Kusiowie przeprowadzili się z Międzyrzecza do Szczecinka, aby rozpocząć tam nowe życie i nowy biznes.

Licencja na diamenty
Marilyn Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety. Jarosław Cieszyński zrozumiał, że na przyjaźni kobiet do diamentów da się dobrze zarobić.

Pięta Biznesmęta

Reklamowe wygłupy
Sprzedawca odzieży z Indii postanowił nazwać swój sklep „Hitler”. A później dziwił się, że nazwa nie przypadła do gustu żydowskiej społeczności. Ford z kolei bez powodzenia próbował sprzedawać Hiszpanom model Pinto, co w ich języku oznacza „mały penis”. Lista spektakularnych wpadek marketingowych jest długa i powiększa się każdego roku.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie