Moja firma zarabia

Jak wybrać biznes dla siebie – dowiesz się tylko we Własnym Biznesie. Prezentujemy 20 pomysłów na sklep odzieżowy, otwieramy firmę projektującą strony internetowe oraz uczymy się zarabiać na sporcie i rekreacji. Kinga Rusin opowiada u nas o przyjemności w biznesie. Publikujemy katalog 433 pomysłów na biznes!

 

 

W kwietniowym numerze 4/2011 (74)

Supertemat

image

Moja firma zarabia
Polacy chcą wyglądać modnie, ale za rozsądne pieniądze. Dlatego największymi wygranymi tegorocznej wiosny będą outlety i sklepy dyskontowe.

Ubrać młodzież za gotówkę
Firmy produkujące odzież dla młodzieży do promocji swoich produktów chętnie angażują celebrytów.

Dobry rok w outletach
Polacy coraz częściej zaglądają do outletów nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny, lecz także wysoką jakość produktów.

image

Garnitury dają zarobić
Firmy oferujące odzież biurową i casualową szykują się do rozwoju swoich marek poza granicami kraju.

Przegląd marek franczyzowych z branży odzieżowej: Funk'n'Soul, No Comment, Okay Multibrand Shops, Moodo, Yups!, Cross Jeanswear, Diverse, Madleine, Atlantis, Top Secret, 4F, Brand New Products, Outlet Polska, R&D, DKNY, Donna Karan, Hanky Panky, Cipo & Baxx, Pawo, Recman i Wittchen.

Raport specjalny

Ruch w biznesie musi być
Partyjka tenisa po pracy, weekendowy mecz golfa, futbolowe starcie pomiędzy firmami, a może wycisk na treningu krav magi? Sport to nie tylko świetny sposób na relaks po ciężkiej pracy. To również prawdziwa kopalnia pomysłów na własny biznes.

Moim zdaniem

Biznes nie lubi pośpiechu
Badania wskazują na dynamiczny rozwój biznesów na licencji. Na różowym wizerunku franczyzy nie brakuje jednak skaz.

Co teraz: hossa czy bessa?
Właśnie obchodziliśmy drugą rocznicę hossy na niemal wszystkich rynkach finansowych. Obchody przy Książęcej i przy Wall Street nie były jednak udane. Akcje zaczęły tanieć.

Fakty trendy

Stacje benzynowe: ruch w biznesie
Koncernom paliwowym rośnie konkurencja. Stacje benzynowe przy supermarketach to dynamicznie rozwijająca się, choć wciąż niewielka część rynku paliwowego.

image

Abra w mniejszych miastach
Dystrybutor mebli szuka partnerów w miastach liczących 20-50 tys. mieszkańców. W takich miejscach zazwyczaj rynek jest dziewiczy, bo nie ma tam jeszcze salonu z meblami.

Ekologia popłaca
Free, sieć delikatesów ekologicznych, nawiązała współpracę z partnerami z województw: mazowieckiego, śląskiego i dolnośląskiego.

McDonald's: kawa na ławę
McDonald's powiększa powierzchnię lokali. W dobudowanej części powstanie strefa zabaw dla dzieci Gym & Fun i kawiarnie McCafe.

Kręć biznes na Mazowszu
Grupa Muszkieterów poszukuje inwestorów, którzy poprowadzą franczyzowe supermarkety spożywczy Intermarché w województwie mazowieckim.

Wiarygodne marki
Członkami Polskiej Organizacji Franczyzodawców zostały trzy nowe marki: Cafe Club, Okay Multibrand Shops i A-T SA.

BIObiznes: od kawy po baterie
Na przełomie stycznia i lutego sieć barów BioWay promujących zdrowe jedzenie powiększyła się o punkt w Gdyni. Wkrótce powstanie również sieć kawiarni pod tą samą marką.

Nowy książę dla Żabki
Fundusz Mid Europa Partners kupił spółkę Żabka.

image

Nowe sklepy DDD
DDD Dobre Dla Domu zamierza w tym roku powiększyć sieć o 24 nowe placówki.

Pizzerie biją się o klientów i franczyzobiorców
Telepizza zmienia warunki współpracy, Da Grasso rozbudowuje menu i gra promocjami.

Wzrośnie spadnie

Pieniądze błyszczą z dala od rynków
Złoto, diamenty, monety, a może obrazy i antyki? Przedstawiamy inwestycje dla wszystkich, którzy chcą pomnażać kapitał, ale boją się spekulacji na rynkach finansowych.

Franczyza zarabia na giełdzie
Spojrzenie na systemy sieciowe przez pryzmat rynku papierów wartościowych to propozycja dla wszystkich, którzy inwestują we franczyzę, kupując nie tylko licencje, ale również akcje firm.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

433 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

W biznesie liczy się przyjemność
– Duża popularność jest prezentem od losu i trzeba wiedzieć, jak ją wykorzystać – mówi Kinga Rusin, dziennikarka, celebrytka, właścicielka firmy kosmetycznej.

Moja firma

image

Pieniądze na wietrze
Uruchamianie farmy wiatrowej to niekończąca się opowieść. Jednak gdy przedsiębiorca w końcu zacznie produkcję energii, ma szansę na duże zarobki.

Moja e-firma

Zarabiaj na stronie
Strona internetowa jest wizytówką firmy. Do jej przygotowania potrzebne są specjalistyczne umiejętności i doświadczenie w projektowaniu witryn.

Mój franchising

image

Apetyt na handel
Przeżyliśmy dwa kryzysy gospodarcze. Było trudno, ale się pozbieraliśmy. Dzisiaj jesteśmy właścicielami dwóch supermarketów spożywczych i wciąż mamy apetyt na więcej - mówią Krzysztof i Anna Gapysowie, franczyzobiorcy Intermarché.

Znana marka

Książę na słodko
Prince Polo, książę, który przeżył swoją żonę Polo Coctę. Władca na rynku czekoladowych słodkości. Wychował pokolenia Polaków oraz… Islandczyków. Prince Polo rządzi naszym smakiem od pięćdziesięciu lat.

Biznes regionalny

Obyś pracował z baranami
Czasy, kiedy hodowla owiec przynosiła duże dochody, minęły. Prawdopodobnie za kilka lat owce będą tylko atrakcją gospodarstw agroturystycznych.

Biznes style

Tao pucybuta
Stopy nie mają dobrej prasy. Są gdzieś na dole, ciągle się brudzą i pocą.

Na prawo patrz

Firma szyta na miarę
Wybór najlepszego pomysłu na biznes może przyprawić o zawrót głowy. Na koniec 2010 roku funkcjonowało na polskim rynku 660 sieci franczyzowych. Każdy powinien spróbować odnaleźć tę najbardziej odpowiednią dla siebie.

Dobre rady

image

Dzierżawa na raty
Pomysł na biznes jest, ale z pieniędzmi na inwestycje krucho, a bank kręci nosem i nie przyznaje kredytu. W takiej sytuacji przedsiębiorstwa decydują się na leasing, który jest i łatwiej dostępny, i często bardziej opłacalny.

ABC Firmy

Reklamacja: podstawowe uprawnienie klienta
Twojemu klientowi przysługuje prawo do reklamacji wadliwego produktu lub usługi niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep odzieżowy, sklep spożywczy, czy biuro turystyczne.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie