Najlepszy czas na własną firmę

W jakim wieku najlepiej otworzyć własny biznes? Przeczytaj u nas! Przedstawiamy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep z odzieżą. Otwieramy bar z burgerami, salon masażu i sklep z artykułami dla domu. Zdradzamy, ile da się zarobić na hodowli psów, sprzedaży rękodzieła i usługach ogrodniczych. Podpowiadamy, jak najkorzystniej przekazać swoją firmę następcy. Radosław Majdan opowiada o swoich biznesach.

 

 

W kwietniowym numerze 4/2014 (110)

Biznes Na Czasie

IMG:77902:

Kiedy jest najlepszy czas na własną firmę
Możesz wypruć sobie żyły w korporacji, przeklinać swojego pracodawcę za lichą śmieciówkę albo rzucić wszystko w diabły i wyjechać za granicę. Ale możesz też wziąć los w swoje ręce i sam zdecydować, ile i na czym zarabiać. Jak bohaterowie tego tekstu.

Moim zdaniem

Pieniądz w czasach niepewności
Chciałbym wyraźnie powiedzieć, że wybuch wojny wydaje mi się skrajnie mało prawdopodobny. Chyba że ekonomicznej…

Czy muszę zmienić grono znajomych?
Mówi się, że 90 proc. osób, które pracują na etacie, marzy bądź marzyło kiedyś o własnej firmie. Dlaczego zatem jej nie prowadzą?

Fakty Trendy

IMG:77901:

Licencja na konopie
Czeski właściciel Konopnej Lekarny, sieci sklepów oferujących wyroby medyczne na bazie konopi, szuka masterbiorcy w Polsce.

Dzieci zyskowniejsze od dorosłych
Przez wiele lat Archibald kojarzył się przede wszystkim z kursami języka angielskiego dla dorosłych. Teraz najprężniej rozwijającą się marką firmy jest Archibald Kids.

Kuchnia idzie do centrum
Minimum cztery lokale w Polsce – to plany na najbliższe miesiące American Trading Company.

Franczyza ratuje spożywczaki
Na rynku spożywczym trwa bezlitosna walka o klienta. Właściciele małych sklepów są zgodni, że franczyza to ich jedyna szansa

Firma na dwóch kółkach
Fresh Bike przygotowuje się do sezonu. Zachętą dla przedsiębiorców, którzy w tym roku zdecydują się prowadzić biznes na rowerze, ma być niższa kwota inwestycji.

Profesjonalne bąbelki
BoBoQ zaopatruje lokale franczyzobiorców w profesjonalny sprzęt i własne receptury, z których produkuje się oryginalne bubble tea i mrożone jogurty.

Tysiąc pomysłów na biznes
Analitycy z PROFIT system nie mają wątpliwości – w tym roku na polskim rynku zadebiutuje tysięczny system franczyzowy. To potwierdza, że franczyza jest dobrym pomysłem na biznes w każdych warunkach rynkowych.

Stało się

Sezon transferów w pełni
Politycy zmieniają partie, piłkarze kluby, państwa swoje granice. Cóż, pantha rhei.

Mam Firmę

Biznes w zręcznych rękach
Ludzie coraz chętniej i częściej poddają się masażom i innym zabiegom pielęgnacyjnym. Większa dbałość o siebie i swoje ciało spowodowała, że salony masażu przeżywają rozkwit.

Rodowód za wysoką cenę
Dwa, trzy, a nawet cztery tysiące złotych - ceny szczeniąt z dobrych miotów mogą nieźle zmylić osoby, które upatrywałyby w hodowli psów żyły złota.

Jak kosić kasę
Firma zajmująca się tworzeniem ogrodów to dobry pomysł na biznes dla osób lubiących prace ziemne. Najwięcej zarobią ci, którzy najpierw sami zaprojektują ogród, a później go wykonają.

Franczyza na miarę

IMG:77904:

Burger na szczycie
Moda na lokalne burgerownie w Warszawie sięgnęła zenitu. Teraz do gry wchodzą sieci, a Bobby Burger chce rozdawać karty w kolejnych miastach.

Biznes dobrze ułożony
Według ekspertów rynek wyposażenia wnętrz najgorsze ma już za sobą i będzie rósł o kilka procent rocznie. Przedstawiciele branży twierdzą, że to dobry moment na inwestycję we własny biznes.

E-Firma

Biznes liczony unikalnymi użytkownikami
Sportowych zapaleńców w naszym kraju nie brakuje. Dla większości z nich wynik meczu jest dużo ważniejszy od wyniku wyborów prezydenckich. To właśnie dla nich w internecie zaczęły powstawać liczne serwisy sportowe.

 

Biznes na Szpilkach

Biznes pali się w rękach
Kiedyś wszystkie domowe ozdoby wykonywane były ręcznie przez panią domu i jej koleżanki podczas długich zimowych wieczorów. Później przyszedł czas na wszechobecną chińszczyznę. Dziś rękodzieło wraca do łask. Ile można na nim zarobić?

Własny Biznes

IMG:77906:

Kasa do jednej bramki
– Jestem człowiekiem, w którego głowie roi się mnóstwo pomysłów. Potrzebuję jednak kogoś, kto pomoże wcielić mi je w życie: poukładanego biznesmena potrafiącego dobrze planować – mówi Radosław Majdan, były bramkarz reprezentacji Polski, właściciel linii perfum Vabun, twarz marki Pako Lorente i właściciel studia tatuażu Tattoo Navaho.

Supertemat

Wiosenne porządki w odzieżówce
Po kilku latach zamieszania firmy działające w branży odzieżowej mogą trochę odetchnąć – sytuacja na rynku nie jest może idealna, ale stabilna.

Klient modnie ubrany
Właściciele sklepów z odzieżą dla ludzi młodych muszą dużo uwagi przykładać do kolekcji i marki, którą oferują, bo młodzi konsumenci są mało lojalni.

Sklepy z odzieżą męską
W ubiegłym roku przybyło firm franczyzowych sprzedających odzież dla mężczyzn.

IMG:77905:

Szycie w Polsce jest na topie
Coraz więcej firm sprzedających elegancką odzież dla pań szyje ją w w naszym kraju. To skraca czas przygotowania kolekcji i pozwala lepiej dopasować ją do oczekiwań klientek.

W supertemacie przegląd sieci franczyzowych i partnerskich: Butik I Like, Cipo & Baxx, Looris Polska, Cross, Zipz Shoes, Recman, Pawo, Vistula i Wólczanka, Mon Amie, Falke.

Znana marka

Bentley - to była kiedyś mała firma
Wielu marzy o tym, by skonstruować najszybszy samochód, ale tylko bardzo nieliczni są w stanie zrealizować swoje marzenie. Walter Owen Bentley był jednym z tych, którym się udało. Od prawie stu lat jego nazwisko kojarzone jest z luksusem, szybkością i elegancją

Na prawo patrz

Firma – sprzedać czy podarować?
Zdarzają się sytuacje, które powodują, że nie możemy już dłużej prowadzić firmy. Co zrobić, by zakończyć działalność, ale nie uśmiercić biznesu?

Sonda

Biznes z certyfikatem
Placówki pilotażowe to poligon, na którym franczyzodawca może testować swoje know-how, zanim podzieli się nim z innymi. Sprawdziliśmy, jak weryfikowali własny biznes licencjodawcy z różnych branż.

ABC franczyzy

Mój jest ten kawałek podłogi
Wyłączność terytorialna to dla franczyzobiorcy kwestia życia lub śmierci. Przed wejściem do sieci warto sprawdzić, czy dawca licencji ją gwarantuje

Steki menedżera

IMG:77907:

Franczyzę robi się albo dobrze albo wcale
Ta zasada dotyczy obu stron biznesu franczyzowego. Przecież nie każdy bank musi mieć franczyzę, tak jak nie każdy przedsiębiorca musi prowadzić placówkę bankową – mówi Tomasz Pawłowski, dyrektor sieci franczyzowej Eurobanku.

Mój franchising

Dyrektor na swoim
Jarosław Lehwark przez wiele lat nadzorował otwarcia salonów franczyzowych BoConcept. W końcu postanowił złapać byka za rogi i sam został franczyzobiorcą.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

378 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Pięta Biznesmęta

Dziwny jest ten biznes
Handel zwiędłymi kwiatami, pozytywne testy ciążowe i automaty z używaną damską bielizną - ludzka fantazja nie zna granic. Zwłaszcza jeśli chodzi o zarabianie.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie