Polak chce mieć bank

Prowadzenie firmy w sektorze finansowym zapewnia i prestiż i zyski. Punkt kasowy można otworzyć już za 7 tys. zł, a agencję bankową za 20 tys. zł. Opisujemy rynek placówek bankowych oraz punktów kasowych i kredytowych na licencji. Marek Kondrat opowiada o prowadzeniu sklepu z winami. Podsuwamy również pomysły na biznes, który zawsze ma klientów – aptekę i firmę pogrzebową.

Fachowo i ciekawie o franczyzie, partnerstwie i własnej firmie

Poznaj pomysły na własny biznes! Magazyn Franchising Info zawiera aktualne informacje o sieciach franczyzowych i partnerskich działających w Polsce. Przedstawia najnowsze wydarzenia i trendy na rynku, opisuje sukcesy i porażki, doradza biorcom i dawcom licencji oraz omawia zmiany w polskim prawie i podatkach.

W osiemnastym numerze

Własny biznes

Kondrat winny!
„Ludzie myślą, że kupiłem sobie sklep z winami, kiedy to przecież wcale niekonieczne jest do tego, żeby napić się wina. To prawda, ale mnie stać na powiększenie sobie zakresu przyjemności i czynienia z własnego hobby czegoś więcej, czegoś nawet ważnego społecznie, a jednocześnie rozwijającego mnie. Taką mam ideę” – mówi Marek Kondrat.

Info-shorty

Próchnik łowi w sieć
O Próchniku ostatnio zrobiło się głośno. Media informowały o szalejącym kursie spółki, o zakupie firmy Pabia, i o sprawie tajemniczej inwestorki Elżbiety Sjoblöm. Po tych wydarzeniach firma marzy już tylko o tym, aby w spokoju zająć się tworzeniem sieci partnerskich sklepów.

Zdrowe zarobki
Polacy się starzeją. Warto więc zastanowić się nad założeniem biznesu, którego głównymi klientami są starsi ludzie – jednym z rozwiązań może być apteka. Zysk może sięgnąć tu nawet 40 tys. zł miesięcznie.

Mickiewicz z pianką, czy bez?
Księgarnie oferują nowy model zakupów - połączenie księgarni z kawiarnią.

Na prawo patrz uważnie
Wydawałoby się, że wszystko już było. Tymczasem znów trafiamy na pionierów. Franczyzowe biuro porad prawnych to nowość na polskim rynku. Nie zatrudnia adwokatów ani radców prawnych. Porad udzielają osoby z wykształceniem prawniczym, a nawet studenci. Porada nie obejmuje reprezentacji klienta w sądzie. Klient idzie do sądu sam, uzbrojony w efekt pracy prawnika z biura Krislex.

Wyprany zysk
Otwarcie pralni w centrum handlowym gwarantuje wyższe zyski w weekendy.

Wejdą po angielsku
Na rynku szkół językowych niebawem pojawi się nowy, silny gracz. Grupa Linguaphone – jedna z największych na świecie sieci szkół języka angielskiego zamierza rozwijać działalność w Polsce. Firma prowadzi już rozmowy z kandydatami na masterfranczyzobiorców.

Zaplanuj wrzesień w czerwcu
Lingua Nova wprowadziła nową ofertę dla franczyzobiorców. Proponuje tańszą licencję za prawo do uczenia angielskiego w firmach bez konieczności zakładania w pełni wyposażonej szkoły.

Lunch w biurowcu
Właściciel sieci Lunch Bar omija zarówno centra handlowe, jak i lokalizacje uliczne. Otwiera punkty gastronomiczne jedynie w biurowcach i centrach biznesowych, gdzie na ciepły posiłek przychodzą pracownicy biur oraz ich kontrahenci.

Wiosna ma bluzkę tekstylną
DERRI poza skórami sprzedaje też tekstylia.

Gyros po polsku
Polacy kojarzą grecką kuchnię głównie z gyrosem. No cóż... dla właścicieli sieci Ready’s najważniejsze jest to, że Polacy lubią go jeść.

UPS! Magia liczby 100
Przez najbliższe dwa lata ma powstać 100 nowych salonów UPS z odzieżą dla młodych kobiet. Obiecanki?

Bruksela bardziej polska
Po roku działalności w Polsce DGE Bruxelles zbliża się do zakładanego celu: marka staje się rozpoznawalna na rynku pozyskiwania dotacji unijnych.

„Chcę mieć dwa razy więcej”
- Ostatni rok w spółce Parta, franczyzodawcy Galerii Prezentów i Mail Boxes Etc., upłynął pod znakiem nowych otwarć. Ruszyło sześć butików z upominkami i dwa punkty MBE, a kolejne podpisane umowy czekają na realizację – mówi Paweł Klimek, odpowiedzialny za sprzedaż licencji.

Temat numeru

Polak chce mieć bank
Placówki bankowe, punkty kredytowe i kasowe cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Prowadzenie firmy w sektorze finansowym zapewnia i prestiż i zyski. Punkt kasowy można otworzyć już za 7 tys. zł, a agencję bankową za 20 tys. zł.

W temacie numeru opisaliśmy: placówki bankowe BPH, Dominet Banku i Multibanku, punkty kasowe Polskiej Agencji Finansowej oraz Punkty Finansowe Mieszko, a także placówki kredytowe Expandera, Unilinka i Projekt-x oraz Kioski Kredytowe Optima.

Moja firma

Mam banknocik drukowany, co ma cztery rogi...
„Mam dwoje własnych dzieci. Opiekuję się nimi przez cały dzień. Mogłabym zaopiekować się jeszcze czwórką. Moje pociechy miałyby kontakt z innymi dziećmi, a ja dorzuciłabym kilkaset złotych do budżetu rodzinnego” – tak najczęściej rodzi się pomysł założenia domowego przedszkola.

Gorzka wódka, ale słodki interes
Wesele na Zamku Krzyżackim. Marzenie dla pary młodej, dobry biznes dla organizatorów. Tylko skąd wziąć zamek?

Sztywny popyt
W firmie pogrzebowej Polak leży cicho.

Ziarnko do ziarnka
Polacy piją najczęściej dwie kawy dziennie – rano i po południu. Przedsiębiorcy próbują wykreować większy popyt i podsuwają nam kawę na każdym kroku. Otwierają coraz bardziej pomysłowe kawiarnie, sprzedają kawę z automatów albo z wózka z kawą. Który ze sposobów jest najbardziej zyskowny?

Jak policzyć przyszłe koszty i przychody?
Na potrzeby tego artykułu przyjmujemy, że zakładamy salon kosmetyczno-drogeryjny, ponieważ pozwoli nam to prześledzić jak sporządzić biznesplan dla działalności handlowej.

Projektujemy wnętrze sklepu
Klienci galerii handlowych mogą wybierać z coraz dłuższej listy markowych sklepów. A te prześcigają się w umilaniu zakupów. Dobrym pomysłem jest atrakcyjne urządzenie wnętrza.

Dobre rady

Prawne ABC biznesu w internecie
Zakładamy biznes w internecie. Może to być sklep, portal informacyjny lub strona doradcza z płatną treścią. Warto wiedzieć, jak przepisy prawne dotyczące handlu elektronicznego i ochrony danych osobowych wpłyną na nasz biznes.

Bezpieczeństwo zapisane w umowie Kiedy franczyzodawca z franczyzobiorcą podpisują umowę, sama wiara w dobre intencje partnera nie wystarczy.

Czynsz euro wart
Początkujący właściciel sklepu czy restauracji nie ma łatwego życia. Atrakcyjna lokalizacja zwiększa szansę na satysfakcjonujące obroty, ale zwykle nie jest tania.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

Wybierz coś dla siebie
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków. Prezentujemy ponad 150 pomysłów na biznes.

Ponadto

Informacje o firmach
C&A, Voyage Cafe, Planeta Mody, Galeria Prezentów, Pesca Bar, Green Way, CCC, Green Coffee, AmRest, Gino Rossi, Coffeeheaven.

Magazyn Franchising Info możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Aktualne wydanie magazynu jest także dostępne w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie