Polska biega. A kto zarabia?

Przekonaj się, ile można zarobić na modzie na bieganie. Sprawdź, co bardziej opłaca się otworzyć: dyskotekę, sklep papierniczy, gabinet fotodepilacji czy portal sprzedający bilety do teatru. Prezentujemy 9 sprawdzonych pomysłów na firmę usługową. Rafał Sonik zdradza, jak odnieść sukces w sporcie i biznesie.

W sierpniowym numerze 8/2015 (126)

IMG:81198:

Biznes na czasie

Polska biega. A kto zarabia?
Lasy i parki pełne biegaczy, ulice miast zamykane na czas maratonów – oto Polska Anno Domini 2015. Podczas gdy jedni ruszyli się zza biurek, by w pocie czoła spalać kalorie, inni postanowili zrobić na tym interes.

Franczyza na miarę

Gładkie ciało, łatwy zarobek
Ponad połowa partnerów DepilConcept planuje otwierać kolejne gabinety. Emilia Węgrecka w rok otworzyła dwa. Czy zdecyduje się zainwestować w kolejny?

IMG:81199:

Supertemat

Firma na usługach
Świadczenie usług dla firm to wdzięczny interes. Raz pozyskany i zadowolony klient zostanie z nami na długie lata. 

Zarabiają na wyręczaniu klientów
Przedsiębiorcy zlecają specjalistycznym firmom coraz więcej. Oszczędzają dzięki temu czas i pieniądze.

IMG:81202:

Własny Biznes

Wyścig po zyski
– Na dzień dobry każdy dostaje u mnie kredyt zaufania. Lepiej ufać i spać spokojnie, niż ciągle żyć w stresie, że ktoś robi coś przeciw nam. Co nie oznacza, że nie zdarzyło mi się na ludziach zawieść – przyznaje Rafał Sonik, sportowiec i przedsiębiorca.

Mam firmę

Pieniądze z dyskoteki
Klub muzyczny żyje 3-4 lata. Po tym czasie trzeba zrobić generalny remont i zmienić w nim niemal wszystko – od parkietu, przez wystrój, czasem aż po nazwę. Inaczej goście się znudzą i o lokalu zapomną.

Dochody nie tylko na papierze
Zeszyty i długopisy nie wystarczą, by sklep z artykułami papierniczymi zarobił na swoje utrzymanie. Oferta musi być o wiele bogatsza, by zadowolić dzieci, rodziców, urzędy i biura. I aby skutecznie powalczyć z hipermarketami o klientów.

IMG:81200:

E-firma

Tani teatr, przez internet
Maciej Wartacz był zakochany w teatrze. Niestety, skromny studencki portfel zdecydowanie ograniczał zapędy młodego konesera. Jednak znalazł sposób na to, by jak najczęściej obcować ze swoją muzą. A nawet na niej zarabiać.

IMG:81201:

Znana marka

Przedsiębiorczy bracia Peugeot
Jean-Pierre i Jean-Frédéric Peugeot przekształcili odziedziczony po ojcu młyn w odlewnię stali i zaczęli produkować stelaże do parasoli, piły do drewna, młynki do kawy, a nawet gorsety. Ich kuzyni po przejęciu firmy poszli o krok milowy dalej – uruchomili fabrykę samochodów.

Sonda

Czym jest sukces dla biznesmena?
Zapytaliśmy polskich przedsiębiorców, co sprawia im największą satysfakcję w biznesie.

ABC franczyzy

Franczyzowe abecadło
Licencja master, multibiorcy, opłaty i pakiety... Franczyza to nie fizyka kwantowa, ale mówiąc
o niej, często używa się terminów, które mogą namieszać w głowie. Rozprawmy się z nimi raz, a dobrze.

Steki menedżera

Usługi wysokiego zaufania
– Klienci powierzają nam nie tylko pieniądze, ale i jedyny wolny czas, jaki mają w ciągu roku. Nie możemy im tego zepsuć – mówi Damian Ozga, prezes zarządu MyTravel.pl.

Mój franchising

Biznes dla matki i córki
– Nie jesteśmy dla siebie konkurencją. Odkąd ludzie wiedzą, że jesteśmy rodziną, chętniej robią zakupy w naszych sklepach – mówią Blanka Skotarczak-Zys i Sandra Zys, ajentki sieci Żabka i Freshmarket.

Znana marka wabi klientów
Arkadiusz Wybranowski przyłączył się do sieci House&more. Wkrótce potem obroty w jego sklepie wzrosły.

IMG:81204:

Pięta biznesmęta

Potworna firma
Zarabianie na pierwotnych ludzkich instynktach to pomysł stary jak świat. Niewielu jednak próbowało wzbogacić się na straszeniu...


Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie