Pomysły na firmę od 5 do 100 tys. zł

Prezentujemy 15 pomysłów na biznes dla osób, które mają na inwestycję od 5 do 100 tys. zł. Podpowiadamy, jak zarabiać na prowadzeniu bloga. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić kawiarnię, wypożyczalnię aut, firmę sprzątającą, salon jubilerski oraz pole golfowe. Radzimy, co zrobić, żeby zostać franczyzodawcą.

W lipcowym numerze 7/2016 (137)

Raport specjalny

IMG:80733:

Własna firma do 100 tys. zł
Chciałbyś otworzyć biznes na licencji, ale większość znalezionych pomysłów wydała ci się zbyt kosztowna? Nic straconego. Wybraliśmy propozycje, które zadowolą przedsiębiorców z mniej zasobnym portfelem.

Supertemat

Firma dobrze urządzona
Nowych mieszkań i domów przybywa. A razem z nimi klientów w sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz.

10 pomysłów na zyskowną franczyzę z branży dom i ogród
W artykule opisujemy franczyzę DDD Dobre Dla Domu, Komfort, Jeta, Bricomarche, Alteza, Przedsiębiorstwo Handlowe A-T, Infrashop, Zielone Domy, Duka, Hagea.

Stało się

Biznes letnią porą
W wakacje nikomu się nie chce. Ale zawsze można poczytać o tych wszystkich biznesach, do których zabierzemy się po urlopie.

Pomysły na firmę

Błysk i zysk w salonie jubilerskim
Franczyzobiorca salonu z biżuterią Yes musi mieć nieskazitelną kartotekę. I oczywiście kapitał na start. Biżuteria to branża luksusowa. Dlatego wydatek na otwarcie salonu jubilerskiego też nie może być mały.

IMG:80800:

Kot na deser, czyli otwieramy nietypową kawiarnię
Kawiarni jest bez liku. Dlatego ich właściciele starają się wyróżnić je na tle konkurencji. Anna Pawlicka i Konrad Białek do kawiarni sprowadzili koty, czyniąc z nich znak rozpoznawczy swoich lokali.

IMG:81047:

Pieniądze w rozjazdach
Właściciele wypożyczalni samochodów zarabiają głównie dzięki firmom, które zamiast kupować auta dla pracowników, wolą je wypożyczyć. W wakacje przychody wypożyczalni zwiększają się za sprawą turystów.

Wypucowane przychody, czyli jak zarobić na sprzątaniu
Wydaje się, że prowadzenie firmy sprzątającej to prosty biznes, bo przecież sprzątać każdy potrafi. Tylko pozornie. Trzeba mieć dużą wiedzę dotyczącą sprzątania, zdolności marketingowe i dobry personel, żeby osiągnąć sukces w tej branży.

Biznes od dołka do dołka
Pole golfowe to pomysł na biznes dla osób z grubym portfelem. Na otwarcie pełnowymiarowego, 18-dołkowego, trzeba mieć kilka milionów złotych. Dlatego powstaje coraz więcej małych, 9-dołkowych, które można otworzyć za 400 tys. zł.

E-firma

IMG:81110:

Jak zarabiać na prowadzeniu bloga?
Blog to nie tylko miejsce do wyrażania opinii, lecz także źródło zysków. Ale czy z blogowania da się wyżyć?

Mój franchising

Moda lubi rozgłos
– Na klienta nie można czekać z założonymi rękami. Trzeba na niego zapolować. Taka strategia doprowadziła do sukcesu Martynę Honisz, właścicielkę sklepu Moodo.

Własny biznes

IMG:80865:

Omenaa Mensah zarabia na projektowaniu mebli
– Polska jest jednym z większych producentów mebli w całej Europie. Ale gros tych mebli jest sygnowanych markami różnych zagranicznych firm. A ja zawsze chciałam, by rozwijał się nasz rodzimy przemysł – mówi Omenaa Mensah, dziennikarka, właścicielka marki meblowej Ammadora, założycielka fundacji pomagającej afrykańskim dzieciom.

Od zera do milionera

Tajemniczy miliarder
Nie nosi ubrań swoich marek, unika rozgłosu, hoduje kury i jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Mowa o Amancio Ortedze, właścicielu ZARY, które majątek został wyceniony na 79 mld dolarów. A czterdzieści lat temu zaczynał od szycia szlafroków…

ABC franczyzy

IMG:80896:

Sprzedaj swój pomysł na biznes
Sprawdź, czy twoja firma może stać się zalążkiem sieci franczyzowej.

Steki menedżera

Rutyna niszczy biznes
– Lubię uczyć się na błędach konkurencji, ale i podpatrywać dobre, sprawdzone rozwiązania, które mogę wdrożyć w naszej sieci – mówi Marcin Tauber, dyrektor działu sieci placówek partnerskich w Alior Banku.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

365 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie