Pomysły na biznes, który zarobi w każdych czasach

Czy warto inwestować w złoto? Sprawdź w kwietniowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING"! Ponadto dowiedz się, które biznesy zawsze opłaca się otworzyć.

W wydaniu nr 4/2022 (202)

RAPORT SPECJALNY

Pomysły na biznes, który zarobi w każdych czasach 

Jaki biznes ma największe szanse przetrwać w trudnych czasach? Odpowiedź nie jest łatwa, ale można spróbować jej poszukać.

IMG:190177:

POMYSŁY NA FIRMĘ

Smaczny sposób na kulinarny zysk

Gastronomia bardzo ucierpiała przez pandemię, ale to nie powinno zniechęcać przedsiębiorców. Da się stworzyć kulinarny biznes, odporny na koronakłopoty i szybko zarobić, mniej przy tym ryzykując.

IMG:190169:

Żeby zarobić, trzeba pedałować

Jazda samochodem, może i wygodna, ale coraz bardziej kosztowna. Ceny paliw idą w górę i nie wiadomo, jak bardzo zdrożeją. Alternatywą jest tańszy w utrzymaniu rower. Czy popyt na jednoślady to gwarancja udanego biznesu?

Jak zarobić na odgracaniu

Firmy zajmujące się declutteringiem pomagają usunąć nadmiar rzeczy i przywrócić porządek w domu. Czy taki biznes się opłaca?

Wynajem - nowa forma współpracy

Nowe i łatwiejsze zasady współpracy franczyzowej pod marką Lodolandia i SiGelato. Od nowego sezonu wiosenno-letniego 2022 roku osoby zainteresowane modelem franczyzowym obu marek mogą wynająć przyczepę bez ponoszenia kosztów związanych z leasingiem czy zakupem przyczepy.

BIZNES NA SZPILKACH

Zarabiamy na sprzedaży biżuterii

Z kojarzonego z babciną biżuterią bursztynu Marta Naser zaczęła tworzyć nowoczesne formy. Rynek zbytu jest szczególnie chłonny w krajach arabskich.

IMG:190170:

MĘSKI BIZNES

Nawarzyć sobie piwa i skonsumować sukces

Sprzedaż piwa opłaca się przez cały rok, choć są miesiące chudsze i bardzo dochodowe, jeśli chodzi o obroty. Własny pub, serwujący piwo rzemieślnicze, to dobry pomysł na biznes, który szybko się zwróci.

IMG:190182:

WZROŚNIE SPADNIE

Złote sny inwestora

Czy na złocie w ogóle można stracić? Wielu trudno uwierzyć, ale kto kupił złoto na początku lat 80., tracił przez 20 lat! Nawet złota obrączka dla wielu okazuje się złudną inwestycją w przyszłość (żarcik ☺). Jednak kruszec fizyczny ma swój inwestycyjny sens, zwłaszcza w długim terminie jako zabezpieczenie wartości majątku w czasie.

IMG:190176:

BIZNES STYLE

Własny biznes w nowym kraju

Otwieranie biznesu na obczyźnie często jawi się jako przeszkoda nie do pokonania. Tymczasem wielu osobom to się udało – ze wsparciem franczyzodawców.

IMG:190179:

E-FIRMA

Czy opłaca się nagrywać podcasty?

Reklamodawcy poszukują ciekawych podcastów, aby móc ulokować w nich swoje produkty lub usługi. Marketingowy boom na tego typu audycje trwa. Wciąż poszukiwani są nietuzinkowi podcasterzy.

IMG:190180:

SUPERTEMAT

Edukacja nadrabia zaległości

Edukacyjne koncepty nawet w niepewnych czasach nie narzekają na brak klientów. W końcu wiedza zawsze jest w cenie.

IMG:190174:

Otwieramy prywatny żłobek

Żłobków wciąż w Polsce brakuje, co nie oznacza, że ten biznes to samograj. Rodzice to bardzo wymagający klienci. Jak ich przekonać, żeby wybrali akurat naszą placówkę?

MÓJ FRANCHISING

Branża, która mocno przyspiesza

Sylwester Sałasiński i Patrycja Falkiewicz, pierwsi franczyzobiorcy sieci Orient Massage i Thai Organic, w ubiegłym miesiącu otworzyli trzeci salon masażu. Ich przykład pokazuje, że nawet w niesprzyjających czasach można z powodzeniem rozwijać biznes.

Wspierający franczyzodawca to podstawa 

Można powiedzieć, że Kacper Steszuk zjadł zęby na branży fashion. Prowadzi w sumie kilkadziesiąt sklepów odzieżowych, w tym 10 pod szyldem Greenpoint.

WŁASNY BIZNES

W biznesie trzeba być szczęśliwym

Paulina Młynarska mieszka na stałe w Grecji, prowadzi autorskie warsztaty „Miejsce Mocy”, na których łączy jogę ze zwiedzaniem. W tym roku rusza z nowym projektem – Villą Tatrą 
na Krecie, która już niedługoprzywita pierwszych turystów. 

IMG:190175:

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

365 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Najlepsze dotacje dla firm w 2022 roku

W tym roku przedsiębiorcy mogą dostać granty na badania przemysłowe, innowacje oraz podbijanie nowych rynków. 

ABC FRANCZYZY

Comiesięczny wydatek na franczyzę

Opłaty franczyzowe to w większości konceptów stały koszt miesięczny, z którym muszą liczyć się franczyzobiorcy. Czemu je płacimy i kiedy mogą ulec zmianie?

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl w zakładce Zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.

© 2003 - 2022 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie