Rozbierz klienta z pieniędzy

Piszemy o korzyściach z przystąpienia do odzieżowych sieci franchisingowych. Przedstawiamy rozważania na temat zasadności wprowadzenia przepisów prawnych dotyczących franchisingu. Publikujemy reportaż, który opisuje warunki jakie musi spełnić potencjalny partner Dominet Banku.

Fachowo i ciekawie o franchisingu

Poznaj pomysły na własny biznes! Magazyn Franchising Info zawiera aktualne informacje o sieciach franchisingowych działających w Polsce. Przedstawia najnowsze wydarzenia i trendy na rynku franchisingowym, opisuje sukcesy i porażki, doradza biorcom i dawcom licencji oraz omawia zmiany w polskim prawie i podatkach.

W ósmym numerze

Nowe otwarcie

Myślał kurczak o franczyzie
Southern Fried Chicken Express posiada sieć restauracji, które łączą w swojej ofercie trzy najlepiej sprzedające się produkty fast food – hamburgery, pizzę i kurczaki. W najbliższym czasie firma planuje wejść na rynek polski.

Bielizna żony
Tomasz Janiszewski, franczyzobiorca licencji firmy Szame opowiedział nam jak wpadł na pomysł otworzenia sklepu z bielizną, jak wyglądał proces przygotowawczy otwarcia punktu oraz o tym jak radzi sobie w pierwszych tygodniach prowadzenia nowego biznesu.

Info-shorty

Sponsorowany sportowiec prawdę Ci powie
Firma McDonald’s zmienia strategię działania. Nie chce być już kojarzona jedynie z tłustymi hamburgerami.

Porcelana do kwadratu
Wśród klientów sklepów Witek’s panuje ostatnio moda na porcelanę w kształcie kwadratu.

Pożegnanie z zalewajką
Pożegnanie z Afryką jest pierwszą w Polsce firmą, która zajęła się tworzeniem sieci sklepo-kawiarni z ekskluzywną kawą. Dopiero po 10 latach doczekała się konkurencji.

Nie mam czasu nawet na kawę
W artykule przedstawiamy wypowiedź Wojciecha Lewandowskiego, franczyzobiorcy Pożegnania z Afryką, który opowiedział nam o swoim typowym dniu pracy.

Bajeczny interes, ale nie dziecinnie prosty
Wywiad z Sylwią Kwiatkowską, jednym z najlepszych biorców licencji wydawnictwa Modry Słoń. Franczyzobiorczyni działa od czterech miesięcy i jest coraz bardziej zadowolona z efektów swojej pracy.

 

Temat numeru - odzież

Sklepy z ubraniami: rozbieżne zeznania
W branży odzieżowej w ostatnim roku najlepszy interes można było zrobić albo zakładając dyskont na prowincji albo prowadząc luksusowy sklep w topowej lokalizacji. W artykule przegląd rynku odzieżowego oraz systemów franchisingowych na nim działających. Opisane są: Derri, Quiosque, House, SNC, Mexx, Deep, Hot-Oil, Troll, Tally Weijl, Olsen, Ambra.

Wyznania właściciela sklepu z odzieżą
"To co przeżyłem to był lot Ikara". Franczyzobiorca zachodniej firmy odzieżowej opowiedział nam o swoich problemach z franczyzodawcą.

Jest sprawa

Dominet Bank nie dla każdego
Kto nie chciałby mieć własnego banku? Dlatego spore zainteresowanie wzbudziła na rynku oferta Dominet Banku. Nasz dziennikarz postanowił więc zostać bankowcem.

Dobre rady

Czy potrzebna jest ustawowa regulacja franczyzy?
Dyskusja na temat zasadności wprowadzenia przepisów prawnych dotyczących franchisingu.

Katalog firm franchisingowych

Wybierz coś dla siebie
Franchising to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Ponadto: informacje o sieciach: Helen Doron, Szkoły Muzyczne Yamaha, Futurekids, MBE, Belvedere 3, FOTOSTOP, Singidunum, Exchange, MRW Zeppeline i innych.

Magazyn Franchising Info możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Aktualne wydanie magazynu jest także dostępne w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie