Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Co robić, gdy własne oszczędności nie wystarczą na uruchomienie firmy? W nowym "FRANCHISING" radzimy, gdzie szukać dofinansowania i franczyzodawcy, który dołoży się do biznesu.

W sierpniowym wydaniu 8/2019 (174)

RAPORT SPECJALNY

Skąd wziąć pieniądze na biznes?
Co robić, gdy własne oszczędności nie wystarczą na uruchomienie firmy? Poszukać dofinansowania albo franczyzodawcy, który dołoży nam się do biznesu.

SUPERTEMAT

Zacięta walka o klienta​
Drogerie i sklepy kosmetyczne muszą walczyć nie tylko z konkurencją placówek branżowych, lecz także supermarketów czy dyskontów.

Licencja na kosmetyki
Sprzedaż lakierów do paznokci, kosmetyków naturalnych, a może perfum na mililitry – we franczyzie każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy sprawdzone pomysły na biznes w branży kosmetyczej.

Zarabiamy na stylizacji brwi oraz paznokci
Salonów urody świadczących tylko jeden rodzaj usługi, ale za to na wysokim poziomie, otwiera się w Polsce coraz więcej. Obok już dość popularnych studiów stylizacji paznokci pojawiają się też brow-bary, których na razie jest u nas niewiele. Czy to opłacalny biznes?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy wegańską knajpę
Mango Vegan Street Food to streetfoodowe wydanie kuchni wegańskiej. Firma właśnie zaczyna rozwój przez franczyzę.

Inwestujemy w akademiki z kontenerów
Niska podaż domów akademickich sprawia, że inwestowanie w prywatne akademiki stanowi atrakcyjną opcję pomnażania kapitału.

Firma na ostrzu nożu​
Manufaktura Noży Kłosy produkuje rocznie ok. 200 noży. Czy to wystarczy, aby biznes przynosił satysfakcjonujący dochód?

E-FIRMA

Przepis na sukces bloga

Systematyczność, tworzenie przydatnych treści oraz skuteczna reklama – to główne składowe sukcesu blogera. Ale nie każdy go osiąga. Co decyduje o tym, że jednym się udaje, a innym nie?

BIZNES NA SZPILKACH

9 pomysłów na biznes dla mam
Macierzyństwo wcale nie musi być końcem kariery zawodowej. Wręcz przeciwnie – wiele kobiet dopiero po urodzeniu dziecka naprawdę rozwija skrzydła.

WŁASNY BIZNES

Nie lubię kredytów
Nie uważam, że należy za wszelką cenę oddzielać sprawy domowei zawodowe. To nienaturalne. Zresztą nasz teatr robi się coraz bardziej rodzinny, bo mój starszy syn zaczyna się tutaj pojawiać – mówi Emilian Kamiński, aktor, reżyser, twórca Teatru Kamienica.

MÓJ FRANCHISING

Etat i biznes w duecie​
Filip Bachowski nie zrezygnował z pracy na etacie, kiedy postanowił zainwestować we własny biznes. Dzisiaj jest przedsiębiorcą ze stałym zatrudnieniem i właścicielem czterech punktów franczyzowych.

Biznes wygrany na loterii​
– Nawet w niedużej miejscowości, jaką jest Tomaszów, obserwujemy duże zapotrzebowanie na nasze usługi – mówi Agnieszka Koziarska-Wilkowiecka, franczyzobiorczyni Depil Concept.

Z korporacji do restauracji
Po wielu latach w korporacji Jarosław Książek postanowił przejść na swoje. Otworzył restaurację pod szyldem Grubego Benka.

OD ZERA DO MILIONERA

Obsesje geniusza
Nikola Tesla mimo genialnego umysłu nie posiadał umiejętności biznesowych. Sam nie dorobił się majątku, ale są tacy co skorzystali na jego wynalazkach. Jednym z nich jest Elon Musk.

STEKI MENEDŻERA

Koszykarz robi interesy
Pierwsze pieniądze zarobił, gdy miał 14 lat, handlując grami na Allegro. Dwa lata później wyjechał sam do Anglii, gdzie skończył liceum i studia. Tomasz Jench musiał przerwać karierę sportową, ale za to został franczyzodawcą i dziś rozbudowuje sieć pizzerii New York Pizza Department.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

343 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Dobry lokal to podstawa
Jeśli chcemy, aby nasz biznes był opłacalny, musimy zadbać o odpowiednią lokalizację. Ale to, jak się okazuje, nie jest takie proste. Na co koniecznie zwrócić uwagę przy wynajmie lokalu
na firmę?

ABC FRANCZYZY

Franczyza czy podróbka? 
Wybór sieci franczyzowej determinuje nasze losy na kilka najbliższych lat. Co powinno zwiększyć czujność przyszłego franczyzobiorcy, a co uspokoić?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.

© 2003 - 2023 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie