Sprawdzone pomysły na firmę

Chcesz z sukcesem prowadzić biznes? Przedstawiamy 10 sprawdzonych pomysłów na to, jak zarabiać we własnej firmie. Otwórz z nami pralnię, myjnię, sklep monopolowy, prywatną pocztę, serwis rowerowy lub internetowy serwis rozrywkowy. Sprawdź, co brać pod uwagę przy wyborze bankowego konta dla firm. Dowiedz się, jak zarabiać na reklamach w internecie. Andrzej Mleczko radzi, jak wykorzystać talent w biznesie.

W sierpniowym numerze 8/2012 (90)

Biznes na Czasie

10 sprawdzonych pomysłów na biznes
IMG:74230: Albert Einstein mawiał, że pomysł to rzecz rzadka. Przedstawiamy 10 najbardziej sprawdzonych pomysłów na to, jak zarabiać we własnej firmie.

Moim zdaniem

Strachy na Lachy?
Po upadku banku Lehman Brothers przestraszyli się bankowcy i analitycy, ale dzieła psychicznego zniszczenia dokonali dziennikarze: „kryzys, kryzysowi, kryzysem” – odmieniali przez wszystkie przypadki. Po kilku latach sączenia trucizny zarazili pesymizmem konsumentów.

Talent wymaga szlifu
Przedsiębiorczości można się nauczyć.

Fakty Trendy

IMG:74229:

Za Minutkę zamkną budkę
Eurocash zamyka sklepy spożywcze działające pod marką Minutka. Franczyzobiorcy nie zostaną jednak na lodzie.

Małe miasta chcą zabawy
Toy Planet zapowiada szturm na miasta powiatowe.

Dzieci, kawiarnia i giełda
My Baby Cafe szuka franczyzobiorców, którzy poprowadzą kawiarnię i salę zabaw dla dzieci w jednym.

Franczyza w rytmie samby
Właściciel restauracji The Mexican i Browar de Brasil odda część swoich restauracji w zarządzanie franczyzobiorcom?

Zatoka dla Żabki
Żabka Polska przejęła sieć sklepów z Pomorza.

Ulica w promocji
Zadaniem franczyzobiorcy Galerii Miejskich będzie promocja największych ulic handlowych w jego mieście.

Jogurty kuszą klientów
Firmy sprzedające mrożone jogurty szturmują polski rynek. A franczyzobiorcy mają w czym wybierać.

Pora wyjść z dołka
Zatory płatnicze to dziś zmora przedsiębiorców. Jak z nieterminowymi płatnościami i innymi sytuacjami kryzysowymi radzą sobie firmy franczyzowe?

IMG:74231:

Jesień pod znakiem targów
Najlepszą rekomendacją dla każdego wydarzenia branżowego jest fakt, że jego uczestnicy wracają w kolejnych latach. Tak się dzieje również w przypadku wystawców na Targach Franczyzy.

Kawa prosto z ulicy
Międzynarodowa marka zadomawia się nad Wisłą. W sierpniu rusza pierwsza polska kawiarnia partnerska.

Handel po węgiersku
Właściciel delikatesów Paprika Gourmet wierzy, że węgierskie specjały przypadną Polakom do gustu. Docelowo powstanie w naszym kraju 15 sklepów.

Pieniądze pachną kwiatami
Grupa Florystyczna Florand oddaje swój biznes franczyzobiorcom. W ręce partnerów trafią wszystkie rozwijane dotychczas koncepty.

Stało się

Nie płacz, kiedy nie jadę
Lipiec upłynął pod znakiem wcześniejszych powrotów z wakacji. Nauczka, że trzeba jeździć na wycieczki tylko z dużymi, zagranicznymi biurami podróży, „które są za duże, aby upaść”. Tak samo jak nie upadają duże amerykańskie banki. Co to, to nie!

Supertemat

Klient do usług
Coraz częściej przedsiębiorcy prowadzący punkty usługowe inwestują w nowoczesny sprzęt, licząc na znaczącą redukcję kosztów bieżącej działalności. Właściciele pralni, myjni i prywatnych urzędów pocztowych posunęli się jeszcze dalej: zrezygnowali z zatrudniania pracowników, wprowadzając do placówek model samoobsługowy.

IMG:74232:

Sezon na pralnie
Właściciele pralni zawsze z niecierpliwością czekają na święta i sezonowe porządki. W tych okresach klienci częściej wybierają najdroższe usługi: pranie pościeli, dywanów czy czyszczenie odzieży wierzchniej.

Dochód polecony
W 2013 roku zakończy się monopol Poczty Polskiej na dostarczanie przesyłek listowych. Kto skorzysta na uwolnieniu polskiego rynku pocztowego?

Zyski wypucowane
Obecnie w Polsce na 3 tys. samochodów przypada jedna myjnia. Na rynku wciąż jest miejsce dla nowych obiektów.

Zaprzyjaźnij się z klientem
Wbrew powszechnym opiniom część firm usługowych nie wymaga wysokich nakładów inwestycyjnych. Bardziej liczy się umiejętność aktywnego zdobywania klientów.

Przegląd marek franczyzowych z branży usług dla klientów indywidualnych: Pralnie Chemiczne Panda, Perfect Clean Ekologiczne Pralnie, Pepepralnia – Pralnie Samoobsługowe, Siódemka Service Point, InPost, Ecolinesystem Mobilna Myjnia Ekologiczna, Ecomyjnia, ILS Agencja Tłumaczeń i TeleOpieka.

Wzrośnie spadnie

Firma dusi grosz, franczyza inwestuje
Polskie przedsiębiorstwa od lat oszczędzają na potęgę, bo boją się recesji. Inwestycje nakręcają za to franczyzobiorcy i dawcy licencji na biznes.

Własny Biznes

Talent w biznesie
– Do wszystkiego trzeba mieć predyspozycje. Zarówno do rysowania, jak i do prowadzenia biznesu – mówi Andrzej Mleczko, rysownik satyryczny, właściciel dwóch galerii.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

435 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Mam Firmę

Dla każdego coś mocnego
Ubiegłoroczne podwyżki podatków, nasilająca się konkurencja ze strony dyskontów oraz coraz mniejsze spożycie napojów wyskokowych nie sprzyjają prowadzeniu sklepu monopolowego. Jednak popyt na alkohol nadal jest duży.

IMG:74233:

Fortuna kołami się nie toczy
Cyklistów przybywa, a wraz z nimi i serwisów rowerowych. Rynek jest już, niestety, mocno nasycony, a w dobrych lokalizacjach wysokie czynsze mogą odebrać znaczną część zysków.

Moja e-firma

Biznes, który demotywuje
Fotografia lub rysunek na czarnym tle i prześmiewczy podpis – oto Demotywator – sposób na miliony odwiedzających i reklamowe zyski.

Nadeszła era e-marketingu
Początki reklamy w internecie należały do wielkich koncernów. Teraz do gry coraz odważniej wkraczają firmy z sektora MSP.

Biznes Style

IMG:87781:

Handel w zabytkowych murach
Centrum handlowe w starej wytwórni browaru albo w byłym więzieniu przyciąga wielu klientów. Nic dziwnego, że właściciele sklepów i punktów usługowych za wszelką cenę chcą znaleźć się w gronie najemców.

Znana Marka

Taksówka cenniejsza niż złoto
Drugą po Statui Wolności wizytówką Nowego Jorku są taksówki – wszystkie, bez wyjątku, pomalowane na żółto. Każdy, kto choć raz był w stolicy świata, musiał przejechać się legendarną Crown Victorią.

Na Prawo Patrz

Znak pod ochroną
Przedsiębiorca, który chce działać we franczyzie, musi zarejestrować znak towarowy. Jednak nie każde oznaczenie można zastrzec w Urzędzie Patentowym. Co decyduje o przyznaniu ochrony?

ABC Firmy

Konto? Najlepiej za darmo!
Przy wyborze konta bankowego przedsiębiorca powinien brać pod uwagę cenę usług finansowych i dostęp do bankowości elektronicznej.

Mój Franchising

IMG:74271:

O taka karma!
Robert Tuczkowski zrezygnował z kariery menedżerskiej w koncernie i postanowił sprzedawać karmę dla zwierząt w ramach franczyzy Husse.

Firma na sygnale
Pomagam chorym oraz uczę, jak pomagać. To całkiem opłacalne zajęcie.

Pięta Biznesmęta

Traf w swoją niszę
Wymyśliłeś usługę, której nikt jeszcze nie udziela, lub produkt potrzebny wszystkim? To najlepszy pretekst do założenia firmy.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press oraz Ruch.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie