Start własnej firmy

Jak dobrze wystartować z biznesem, aby firma żyła długo i szczęśliwie? Jakich błędów unikać? I czy wszystko da się zaplanować? Sprawdź we wrześniowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".

W wydaniu nr 9/2022 (207)

RAPORT SPECJALNY

Start własnej firmy

Jak dobrze wystartować z biznesem, aby firma żyła długo i szczęśliwie? 
Jakich błędów unikać? I czy wszystko da się zaplanować?

IMG:194628:

POMYSŁY NA FIRMĘ

Inwestujemy w budownictwo energooszczędne

Budownictwo pasywne i energooszczędne już niedługo nie będzie tylko modą czy trendem, ale koniecznością. Ile trzeba zainwestować w ten segment?

IMG:194616:

Las zamiast przedszkolnych sal

W Polsce pojawia się coraz więcej placówek, które zapewniają dzieciom niemal całodzienny kontakt z naturą. Jak działają takie przedszkola?

IMG:194617:

Jedna przyczepa to za mało

Bafra Kebab liczy 224 punkty w Polsce. Sieć ciągle pozyskuje nowych franczyzobiorców i w tej chwili już jest zakontraktowanych kolejnych 70 umów franczyzowych, które są w trakcie przygotowywania do startu.

IMG:194618:

Jak zostać behawiorystą?

Coraz więcej właścicieli zwierząt chce skorzystać z usług behawiorysty, a tych wciąż w Polsce jest niewielu. Jakie trzeba spełnić wymagania, żeby móc pracować jako behawiorysta?

IMG:194619:

WZROŚNIE SPADNIE

Graj na giełdzie, jeśli umiesz

Jesteśmy pismem o franczyzie, jednak co pewien czas analizujemy alternatywne możliwości inwestycji. W numerze z kwietnia 2022 roku rozpatrywaliśmy złoto, teraz postawiliśmy sobie pytanie: czy warto kupić akcje i czy ich kursy wzrosną po wakacjach?

IMG:194621:

E-FIRMA

Inwestujemy w aplikację dla rajdowców

To miało być proste rozwiązanie do umawiania się na wspólną jazdę quadami. Dziś aplikacja Born2Ride ma znacznie więcej do zaoferowania, a twórcy zapewniają, że na tym nie koniec.

IMG:194620:

BIZNES NA SZPILKACH

Zabawa kontrastami

Ewelina Pabisiak nie mogła znaleźć dla swoich dzieci ciekawej oferty wysokiej jakości rozwijających zabawek sensorycznych, więc postanowiła sama je stworzyć. A następnie założyła manufakturę produkującą zabawki i akcesoria dla dzieci. Czy to jej się opłaciło?

IMG:194622:

MĘSKI BIZNES

Zarabiamy jako kierowca Bolta i Ubera

Mimo rosnących cen paliw nie brakuje kierowców, którym jazda za kółkiem ciągle się opłaca. Przewóz osób daje możliwość uzyskiwania dobrych zarobków oraz pracowania w godzinach, które pasują osobie prowadzącej pojazd.

IMG:194623:

STEKI MENEDŻERA

Franczyzobiorca musi nas przekonać

– Podstawowa zmiana, którą wprowadziłem w MBE, to nowa wycena licencji franczyzowej. Jej niska w porównaniu z innymi franczyzami wartość powodowała, że wiele osób zbyt pochopnie podejmowało decyzję o prowadzeniu punktu MBE – mówi Daniel Sułek, country menedżer Mail Boxes Etc.

SUPERTEMAT

Biznes w modzie

Co mają do zaoferowania franczyzodawcy z branży modowej? 
I czy  opłaca się prowadzić biznes w tym segmencie rynku?

IMG:194615:

WŁASNY BIZNES

Zarobione pieniądze trzeba inwestować

Fit Lovers, czyli Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz, jedni z czołowych polskich influencerów, pomysłodawcy aplikacji z dietami i treningami oraz właściciele marki z okularami El Wariato otworzyli dom gościnny Fit Lovers Guest House w Bieszczadach. I na tym wcale nie poprzestają?

IMG:194624:

OD ZERA DO MILIONERA

Od ciastek do hotelu

Tadeusz Gołębiewski zaczynał od produkcji wafli, do której masę wyrabiał w pralce frani. Zostanie zapamiętany przede wszystkim jako hotelowy potentat, który wszystko, do czego doszedł, zawdzięcza swojej ciężkiej pracy. 

IMG:194625:

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

315 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Jak skutecznie podnosić ceny

Wysoka inflacja zmusza przedsiębiorców do aktualizacji cenników. Czy i jak podnosić ceny, żeby nie stracić klientów?

IMG:194626:

ABC FRANCZYZY

Polecenie w cenie

Rekomendacja zadowolonego franczyzobiorcy to najlepsza zachęta dla kolejnych kandydatów do kupna licencji. Niektórzy franczyzodawcy potrafią się za to odwdzięczyć.

IMG:194627:

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl w zakładce Zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, a także w sklepie Publio.pl.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie