TEST na przedsiębiorcę

Zanim rzucisz etat i założysz firmę zrób test, czy nadajesz się na przedsiębiorcę. Przeczytaj, jak krok po kroku otworzyć prywatny parking, sklep odzieżowy, kebabownię, biuro rachunkowe i szkołę tańca. Podpowiadamy, jak ściągnąć pomysł na biznes z zagranicy. Analizujemy, ile można zarobić na wynajmie lokali. Bilet na Targi Franczyza gratis!

We wrześniowym wydaniu 9/2017 (151)

RAPORT SPECJALNY

IMG:88713:

Rzuć etat, załóż firmę
Co trzeci Polak chciałby założyć własną firmę – tak wynika z badań. Co zrobić, aby znaleźć się w gronie tych, którzy naprawdę się na to odważą?

Test psychologiczny
Czy masz osobowość przedsiębiorcy? Sprawdź!

SUPERTEMAT

IMG:88714:

Zakupy po nowemu
Handel artykułami spożywczymi nie należy do branż, które intuicyjnie kojarzyłyby się z innowacjami i nowymi technologiami. Franczyzodawcy z tego rynku postanowili jednak przełamać stereotyp.

Franczyzobiorca za kasą
Przedsiębiorcy ze smykałką do handlu nie będą mieli problemu ze znalezieniem pomysłu dla siebie we franczyzie handlowej. Na tym rynku jest z czego wybierać.

W artykule opisane są warunki przystapienia do: Bacówka Towary Tradycyjne, Carrefour, Chata Polska, Czas na herbatę, Delikatesy Centrum, E.Leclerc, Groszek, Husse, Spar.

STAŁO SIĘ

Jesień w biznesie
Odpoczęliście? To do pracy. Na pocieszenie: z wakacji wracają nie tylko przedsiębiorcy, lecz także klienci. Biznes czeka!

TARGI FRANCZYZA

IMG:88715:

POMYSŁY NA FIRMĘ

Szum pieniędzy
Zwykła suszarka do włosów sprawiła, że życie sióstr Sielickich i Anny Skórzyńskiej diametralnie się zmieniło. Stworzyły produkt, który dziś sprzedaje się świetnie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Biznes dobrze policzony
Minęły czasy, kiedy rachunkowość kojarzyła się z księgami. Współczesna rachunkowość to nowoczesne technologie, stale aktualizowana wiedza i efektywne zarządzanie biznesem. Tax Care wie, jak otworzyć i poprowadzić takie biuro.

Zyski chodzą parami
Większość franczyzobiorców Vistuli otwiera też sklep Wólczanki. Dla właściciela marek to potwierdzenie jakości konceptu, a dla franczyzobiorców – szansa na zwiększenie skali biznesu. Ale również wyzwanie.

Otwieramy kebabownię
Franczyza Berlin Döner Kebap to pomysł na biznes dla osób o zasobnym portfelu. Na inwestycję trzeba mieć co najmniej 300 tys. zł.

Zaparkowany majątek
Trudno policzyć, ile jest w Polsce miejsc parkingowych, ale jedno wiadomo na pewno – ciągle za mało. Otwarcie parkingu wydaje się więc dobrym biznesem. Ale czy łatwym?

IMG:88716:

Konkurencja na parkiecie
Właściciel szkoły tańca nie musi posiadać stopnia mistrzowskiego w tańcu ani nawet samodzielnie prowadzić zajęć z kursantami. Może do tego zatrudnić instruktorów. Ale wówczas trudniej będzie mu wyjść na swoje.

E-FIRMA

Kayakiem do fortuny
Twórcy Kayak.pl postawili na specjalizację – uruchomili wyszukiwarkę ofert podróży. Debiut w tej branży będzie dziś na pewno trudny, bo jest ona zdominowana przez międzynarodowych graczy. Kluczem do sukcesu może okazać się zawężenie zakresu usług.

MÓJ FRANCHISING

Łatwo przyszło, dobrze poszło
Dziewięć lat temu Anna Hass wygrała placówkę partnerską w konkursie Eurobanku. Dziś ma trzy placówki i należy do sprzedażowej czołówki banku.

Biznes w dobrym towarzystwie
Przy wsparciu silnego partnera firma rośnie szybko i bezpiecznie – mówi Jakub Sosiński, prezes zarządu Natural Quelle, franczyzobiorca kilkunastu punktów eSmoking World.

WŁASNY BIZNES

IMG:88708:

Biznesmen na biegunie
– Nie miałbym nic przeciwko temu, by dzisiaj zaczynać jako przedsiębiorca. I wcale nie musiałoby to być
w Polsce. Biznes nie ma granic – mówi Marek Kamiński, polarnik i właściciel firmy z branży sanitarno-grzewczej.

OD ZERA DO MILIONERA

IMG:88709:

Bratobójcza walka o firmę
Adolf Dassler miał zostać piekarzem, tak jak wymarzył sobie jego ojciec. Ale postawił na swoim.
W pralni należącej do matki zaczął produkować skórzane buty dla sportowców. Tak powstał Adidas.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

364 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Jak sobie radzić z trudnym klientem
Nie unikniemy z nim konfrontacji. Zwykle pojawia się nagle, w najmniej oczekiwanym momencie. Ale są skuteczne sposoby na to, żeby sobie z nim poradzić. Sprawdź jakie.

ABC FRANCZYZY

Pomysł na biznes z zagranicy
A gdyby tak ściągnąć do Polski zagraniczną markę i rozwijać ją we franczyzie? To może się udać, pod warunkiem że odpowiednio zaplanujemy swoje działania.

LOKAL NA BIZNES

IMG:88710:

Zarabiamy na wynajmie
Inwestycja w lokal użytkowy może przynieść stabilne zyski. Ale pod warunkiem że dobrze wybierze się jego lokalizację. Na co należy zwrócić uwagę?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie