Udany biznes na licencji

Czy nadajesz się na franczyzobiorcę? Sprawdź, dla kogo franczyza jest najlepszym rozwiązaniem biznesowym. Zdradzamy, w jaki biznes warto zainwestować wiosną. Podpowiadamy, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i zdobyć intratny kontrakt. Prezentujemy 15 pomysłów na sklep odzieżowy. Analizujemy, ile można zarobić, inwestując w klub fitness, sklep ogrodniczy, internetowe biuro rachunkowe oraz e-wypożyczalnię.

W kwietniowym numerze 04/2013 (98)

Biznes Na Czasie

IMG:69831:

Wspólnik: skarb czy przekleństwo?
Gdy zakładamy firmę ze wspólnikami, koszty inwestycyjne i ryzyko biznesowe rozkładają się na kilka osób. Ale dzielić trzeba również zyski. Czy więc miały rację jaskółki, że niedobre są spółki?

Moim zdaniem

Rachunki krzywd
Wiele osób, które rozważa kupno licencji franczyzowej, obawia się współpracy z centralą. Widzą ją jako nieustającą przepychankę z franczyzodawcą, niczym pojedynek kowbojski. Takie myślenie to pusty strzał.

Firma z widokiem
Franczyzodawcy deklarują, że do poprowadzenia biznesu pod ich logo nie jest potrzebne doświadczenie. Ale zawsze wymagają od partnerów przestrzegania zasad wypracowanych dla własnej marki.

Fakty Trendy

Będzie wspólna franczyza Ikei i Marriotta
Moxy – tak ma się nazywać nowa sieć hoteli ekonomicznych.

Wzloty i upadki polskich franczyz
Po raz kolejny rynek franczyzy urósł. Nie obyło się jednak bez zawirowań.

Aromatyczna franczyza
Czy izraelska franczyza przyjmie się w Polsce – sprawdza pierwsza franczyzobiorczyni sieci kawarni Aroma Espresso Bar.

Sezon za pasem
O rozpoczęciu sezonu na lody decyduje nie data w kalendarzu, a pogoda, dlatego firmy takie jak Mini Melts i Ice’n’Go! od początku kwietnia są gotowe na wystawienie swoich stoisk na ulice polskich miast.

Strach przed megasklepem
Coraz więcej sieci chce otwierać sklepy na dużych powierzchniach. Franczyzobiorcy z branży spożywczej mogą spać spokojnie, ale dla pozostałych nowy trend może stanowić zagrożenie.

IMG:69671:

Udany biznes na licencji
Bez ustalenia powtarzalnych standardów obsługi klienta trudno marzyć o zbudowaniu potężnej sieci franczyzowej. Najlepsi dawcy licencji potrafią twardo pilnować standardów nie tracąc z oczu potrzeb swoich franczyzobiorców.

Rozpal swój biznes
Polska „grillomania” to szansa na zyski franczyzobiorców sprzedających ekologiczne rozpałki.

Konferencja liderów franczyzy
Polska Organizacja Franczyzodawców organizuje w maju dwudniową konferencję FRANCHISE LEADER dla profesjonalistów z rynku franczyzy i agencji.

Nagrody za lojalność
Freebee to platforma, która umożliwia tworzenie programów lojalnościowych. Korzysta z niej już ponad 600 firm. Wśród nich są również sieci franczyzowe.

Idealny lokal na biznes
O sukcesie sklepu czy restauracji decyduje w dużej mierze lokalizacja. Jak wybrać lokal na biznes – doradzają przedsiębiorcy z różnych branż.

Stało się

Zielono nam
Kiedyś wystarczyło 100 dolarów i już robiło się zielono. Dziś trzeba się nieźle narobić, żeby zarobić na miano „zielonej wyspy”. Idzie wiosna w biznesie, czyli nadchodzi czas ożywienia w firmach ogrodniczych, w nieruchomościach i salonach dietetyki oraz spa. Pora zrzucić grube ciuchy, odetchnąć cieplejszym powietrzem i zabrać się do robienia interesów.

Supertemat

IMG:75809:

Firma szyta na miarę
Handel odzieżą wymaga szybkiego dopasowania oferty do pogody, panujących trendów w modzie, a przede wszystkim wymagań klientów. Kto o tym wie, nawet w trudnych czasach będzie osiągał zyski.

Dyskretny biznes
Przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w sklepy z bielizną.

Moda dla pań
Firmy oferujące konfekcję damską próbują pozyskać nowe klientki poprzez poszerzenie oferty o duże rozmiary ubrań.

Franczyza młoda ciałem
Sieci z odzieżą dla młodzieży otwierają swoje sklepy w coraz mniejszych miastach.

Biznes z drugiej ręki
W trudniejszym gospodarczo okresie wiele osób nie tylko ubiera się w outletach, ale też chętnie inwestuje w outletowy biznes.

Dżinsowy biznes
Franczyzodawcy sieci sklepów z odzieżą dżinsową oferują franczyzobiorcom otwieranie pełnowymiarowych salonów oraz cornerów.

Przegląd marek franczyzowych: Change, Esotiq, La Vantil, Falke, Blue Shadow, Twoja Ubieralnia, Funk'N'Soul, Butik, Cipo & Baxx, Moodo, Top Secret, City Hell, Family Textiles, Lee Cooper, Pepe Jeans.

Wzrośnie spadnie

IMG:75799:

Otwórz firmę na wiosnę
Wiosna to idealny czas, by zasadzić kilka pomysłów na biznes. Przedtem trzeba wybrać te, które pozwolą zarobić najlepiej.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

427 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Biznes w kobiecych rękach
– Bardzo lubię słowo „przedsiębiorca”. Ono niesie w sobie tę informację, że ktoś bierze sprawy w swoje ręce. Łącznie z odpowiedzialnością za los swój i swoich pracowników – mówi Solange Olszewska, prezes zarządu i współtwórczyni Solaris Bus & Coach, z wykształcenia lekarz dentysta.

Mam Firmę

IMG:75810:

Pot i (ł)zysk
Moda na zdrowy tryb życia motywuje Polaków do korzystania z klubów fitness. Jednak aby stworzyć miejsce, do którego miłośnicy ruchu będą chętnie wracać, trzeba zainwestować ponad pół miliona złotych.

Biznes ostry jak sekator
Niektórym się wydaje, że prowadzenie z sukcesem sklepu ogrodniczego jest proste niczym sprzedaż kwiatów na ulicy w Dniu Kobiet lub Matki - wystarczą rośliny i kubeł zimnej wody. Nic bardziej mylnego.

e-firma

Księgowa z monitora
Żadna firma nie obejdzie się bez księgowej, jednak coraz częściej panią z księgowości zastępuje wirtualna księgowa, a pod jej urokiem znajduje się coraz więcej przedsiębiorców.

Pożyczanie się opłaca
Kiedyś chodziliśmy po szklankę cukru do sąsiada. Dziś pożyczanie przeniosło się do internetu, a zamiast cukru pożyczamy m.in. obiektywy do aparatów.

Biznes Style

Jakie wrażenie, taki kontrakt
W biznesie nikt nie da ci drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia.

Biznes na Szpilkach

Bogactwo w cieniu męża
Lista najbogatszych ludzi świata obfituje w przedstawicielki płci pięknej. Jednak tylko część z nich zawdzięcza wysoki status materialny własnym zdolnościom biznesowym.

Znana Marka

Firma z miłości do młodości
Sprzedaż papierosów to kopalnia złota – dowodzi tego historia właściciela jednej z najcenniejszych marek na świecie – Marlboro. Jednocześnie to biznes coraz bardziej napiętnowany. Z koncernami tytoniowymi walczą prawodawcy, obrońcy zdrowia i... wieloletni klienci – dziś ofiary śmiertelnego nałogu. Czy nadchodzi zmierzch tytoniowego imperium?

Na Prawo Patrz

Czy nadajesz się na franczyzobiorcę?
Zanim podpiszemy umowę franczyzową, warto zastanowić się, czy taka forma współpracy w ogóle nam odpowiada. Franczyza bowiem nie jest dla każdego.

ABC Firmy

Czynny żal to za mało
Na każdym przedsiębiorcy ciążą obowiązki fiskalne. Jeśli przedsiębiorca spóźni się z przesłaniem deklaracji podatkowej lub przelewu choćby o dzień, skutki mogą być bardzo dotkliwe. Są jednak sposoby, aby wyjść z opresji obronną ręką.

Jak oszczędzić na ZUS-ie
Pozapłacowe koszty pracy to zmora przedsiębiorców. By je ograniczyć, można zatrudniać pracowników na umowach cywilnoprawnych.

7 kroków po dobrego pracownika
Dobry pracownik to prawdziwy skarb. W znalezieniu kandydata najlepiej spełniającego oczekiwania przedsiębiorcy niezbędny jest dobrze przeprowadzony proces rekrutacyjny.

Mój Franchising

Biznes po znajomości
Znajomość Filipa Janeckiego z franczyzodawcą sieci My Travel zaowocowała otwarciem biura podróży. Doświadczenie zdobyte wcześniej w branży reklamowej pomogło mu zdobyć klientów, a dobre kontakty z dawcą licencji – wypracować korzystne dla całej sieci warunki współpracy.

IMG:88404:

Bank na spółkę
Zanim otworzyli pierwszą placówkę franczyzową, wiedzieli, że będą otwierać kolejne. Szukali wiarygodnej marki i dobrych warunków współpracy.

Nasz Tester

Test firm kurierskich
„Szybko, solidnie, bezpiecznie” – tak swoje usługi zachwalają polskie firmy kurierskie. Tymczasem w internecie czytam negatywne oceny klientów: „odradzam”, „oszuści”, „podeptali mi paczkę”. Postanowiłem osobiście przeprowadzić test usług firm kurierskich.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie