Własna firma na każdą kieszeń

Przedstawiamy 7 sposobów na biznes za małe i średnie pieniądze. Analizujemy biznesplany sklepu sportowego, hotelu, firmy remontowej, sklepu odzieżowego oraz portalu o ogrodnictwie. Wyjaśniamy, po co zakaz konkurencji w umowie franczyzowej. Marek Kościkiewicz z De Mono opowiada, jak z rockmana stał się restauratorem.

W kwietniowym numerze 4/2015 (122)

IMG:80304:

Biznes na czasie

Własna firma na każdą kieszeń Prowadzenie własnego biznesu wymaga ponoszenia kosztów, spośród których te finansowe mogą okazać się najmniej istotnymi. Postawić wszystko na jedną kartę – oto prawdziwe wyzwanie.

Mam firmę

Sklep w dobrej kondycji
Sport to nie tylko zdrowie, ale i biznes. Klienci chcą zadbać o figurę, a właściciele sklepów sportowych wiedzą, jak na tym zarobić.

Zlecenia tylko z polecenia
Wiele osób w branży remontowej to partacze. Przepustką do stabilnych dochodów jest tylko fachowość i rzetelność.

IMG:80305:

Zyski rosną na drzewach
Co zrobić, by zwykły ośrodek wczasowy w leśnej głuszy stał się turystycznym hitem? Wystarczy umieścić domki kilka metrów nad ziemią.

E-firma

Biznes, który zakwitnie wiosną
Dobra domena może być nasieniem dla biznesu. Tak było w przypadku Zbigniewa Dziuby i jego serwisu dla ogrodników.

IMG:80306:

Własny Biznes

Od rockmana do restauratora
– Zarobki muzyka są nieregularne. Dlatego pomyślałem, że fajnie byłoby mieć coś, co daje w miarę regularnie zarobić – mówi Marek Kościkiewicz, muzyk, producent i właściciel restauracji Basico.

Supertemat

Materiał na zyski
Markowy szyld to ważna broń w walce o klienta na rynku odzieżowym. Można go zdobyć, współpracując z doświadczonym franczyzodawcą. A przy okazji zyskać dostęp do pewnego źródła zatowarowania.

Klient jest wymagający
Ładna, niedroga i o wysokiej jakości. Najlepiej jeszcze niepowtarzalna. Taka odzież ma szansę znaleźć najwięcej nabywców.

Zakupy w komfortowych warunkach
Kobiety zazwyczaj najpierw przymierzają dużo ubrań, a dopiero potem decydują, co kupić. Dlatego ważne jest, aby w sklepach odzieżowych dla pań były przestronne i wygodne przymierzalnie.

Wabią panów
Wielu mężczyznom zależy na wyglądzie nie mniej niż kobietom. Dlatego sklepów odzieżowych z ofertą dedykowaną wyłącznie panom przybywa z roku na rok.

IMG:80296:

Jest sprawa

Sklepy Atlantic znikają z rynku
Firma Atlantic zanim stała się rozpoznawalną marką zaczynała swoją karierę na początku lat 90. od majtek sprzedawanych na bazarach. Jak skończy i czy w ogóle? Przekonamy się niebawem.

Na prawo patrz

Nie taki zakaz straszny
Zakaz konkurencji to w umowach franczyzowych typowy zapis, który ma zabezpieczyć interesy zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

ABC firmy

Podkręcamy obroty
Gorszy miesiąc w interesie? Są sposoby na to, by temu zaradzić. Oto jak małym kosztem zwiększyć przychody w firmie. 

IMG:80310:

Steki menedżera

Burger na spółkę
– Stworzenie znanej marki od zera w trzy lata? Wydaje się niemożliwe, a jednak. Właścicielom Bobby Burgera to się udało, mimo młodego wieku.

Mój franchising

Klient plażuje, lodziarnia zarabia
Adam Mendelka spędził wakacje zeszłego roku na plaży w Krynicy Morskiej. Nie miał jednak czasu na odpoczynek, bo musiał nadzorować pracę swoich czterech lodziarni.

Nasz tester

Od kogo pożyczyć 10 tys. zł?
Można od babci Marylki – tej z reklamy. Można też w banku, i to franczyzowym. Postanowiłem sprawdzić, jak to się robi, na wypadek, gdybym kiedyś musiał.

IMG:80312:

Pięta biznesmęta

Zarabiają na rupieciach
Plastikowe opakowania, stare urządzenia i schodzona odzież. Dla jednych śmieci, dla innych materiały do stworzenia designerskich ozdób czy użytecznych sprzętów domowych, na których można zarobić.   


Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jet także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie