Wybierz biznes dla siebie

Jesienią na chorobach zdrowo się zarabia. Sprawdziliśmy, ile dochodu przynosi prywatna przychodnia, apteka i gabinet dentystyczny. Otwieramy agencję opiekunek, piekarnię, kwiaciarnię, e-sklep, szkołę sztuk walki, salon sukien ślubnych, agencję alibi i skup grzybów. Prezentujemy 421 pomysłów na biznes. Radzimy, jak wybrać najlepszy z nich. Pomagamy ustrzec się błędów w interesach z obcokrajowcami. Z Hubertem Urbańskim rozmawiamy o jego pieniądzach.

W październikowym numerze 10/2010 (67)

Supertemat

Pieniądze do usług
Właściciele przedsiębiorstw, aby zminimalizować koszty działalności, coraz częściej zlecają niektóre usługi firmom zewnętrznym. Korzysta na tym branża usług dla biznesu.

Przegląd marek franczyzowych z branży usługi dla biznesu: Printmania, Sprint Data Center, Mail Boxes Etc., Printeria.pl, Worldseo, Leadership Management Polska, Lauren Peso, Promstar.pl, Coffee News.

Raport specjalny

image

Zdrowy zarobek na chorobach
Nowe odmiany grypy, sezonowe przeziębienia i coraz droższe leki. Może w tym roku zamiast poddawać się zbiorowej psychozie kolejnej epidemii warto się zastanowić, jak można na chorobach zarobić?

Moim zdaniem

Za młodzi na emeryturę, za starzy na etat
Pierwszy siwy włos wielu martwi, ale jest też sygnałem wchodzenia w najlepszy okres dla pracy zawodowej. To właśnie doświadczenie jest atutem, którego w żaden sposób nie da się zastąpić w prowadzeniu biznesu.

Rozdział państwa od biznesu
Mam dobrą informację dla kupców ze Stadionu Dziesięciolecia. Z powodu zaniechania urzędników po dwóch, trzech latach od finału Euro 2012 będą mogli wrócić na stadion. Ale teraz dużo nowocześniejszy, który na dłużej starczy jako powierzchnia bazarowa.

Fakty trendy

Co czeka franczyzobiorców Groszka i Milei?
Los franczyzobiorców Milei i Groszka stanął pod znakiem zapytania, kiedy Eurocash ogłosił plan przejęcia Emperii.

image

Sfinks działa na nowych zasadach
Zapowiadane jesienią ubiegłego roku zmiany w umowach franczyzowych niedawno weszły w życie. Od połowy roku restauracje franczyzowe działają na nowych warunkach.

Interes z wykopem
Największe kluby piłkarskie, takie jak Arsenal Londyn, Manchester United czy AC Milan, to dziś marki handlowe w niczym nieustępujące sieciom McDonald's, Subway czy Pizza Hut. Nie ma się zatem co dziwić, że futbolowi giganci nie tylko są obecni na giełdzie, lecz coraz częściej udzielają licencji na prowadzenie szkółek piłkarskich według własnej receptury.

 

Biura nieruchomości wracają do gry
Prognozy analityków nie pozwalają na optymizm – boomu na rynku nieruchomości na razie nie ma co się spodziewać. Przedsiębiorcom jednak czarnowidztwo ekonomistów nie przeszkadza. Sieci biur nieruchomości przepuszczają ofensywę i szukają szansy we franczyzie.

image

Sprzedaj zapach
Rynek elementów dekoracyjnych i wyposażenia wnętrz energicznie się rozwija. O swoje miejsce w tym sektorze walczy firma Aromanti zajmująca się dystrybucją zapachów do wnętrz.

Jesień służy zyskom
Trend ciągłego dbania o urodę zapewnia salonom kosmetycznym ruch nie tylko na wiosnę. Nawet na jesieni branża zajmująca się poprawą wyglądu kwitnie.

Outlet Polska rezygnuje z franczyzowych hurtowni
Decyzja o rozwiązaniu umowy weszła w życie z końcem września. Na rynku pozostaną wyłącznie placówki Outlet Polska należące do spółki. Jak informuje zarząd Outlet Polska powodem zakończenia współpracy z hurtowniami była niesubordynacja partnerów, nie przestrzegali standardów obowiązujących w sieci.

Wzrośnie spadnie

Inwestycje w czasach niepewności
Pobojowisko, jakie na światowych rynkach pozostawił po sobie kryzys, do dziś może odstraszać niejednego inwestora. Świat należy jednak do odważnych, a w najbliższym czasie bezkompromisowe inwestycje pozwolą zarobić. Gdzie zatem lokować pieniądze?

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

421 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Jak założyłem firmę
– Bycie biznesmenem nie leży w mojej naturze. Jednak i ja spróbowałem swoich sił w biznesie – mówi Hubert Urbański, prezenter telewizyjny, prowadzący program Milionerzy.

 

Moja firma

image

Zysk się upiecze
Sklepów z pieczywem powstaje coraz więcej, mimo że Polacy jedzą go z każdym rokiem mniej. W ubiegłym roku w Polsce wyprodukowano ponad 1 mln 670 tys. ton świeżego pieczywa, to 16 tys. ton mniej niż w 2008.

e-Biznes z krótkim rękawem
T-shirty z unikalnymi wzorami to jeden z popularniejszych towarów sprzedawanych w Internecie. I chociaż w polskich zasobach sieci działa wiele profesjonalnych i dużych sklepów z koszulkami, to wciąż może się znaleźć miejsce dla nowego gracza z oryginalnymi pomysłami.

Pożytek ze zdrady
Niewierni mężowie i żony pozytywnie wpływają na krajową gospodarkę. Dzięki nim powstają nowe miejsca pracy.

image

Znajdę nianię za opłatą
Agencja opiekunek do dzieci i osób starszych to stosunkowo prosty biznes. Łatwo go otworzyć, ale też i łatwo zbankrutować.

Panny młode dają zarobić
Większość kobiet wychodzi za mąż, a zanim to nastąpi kupuje suknie ślubne. Warto więc zastanowić się nad inwestycją w salon sukien ślubnych. Trzeba jednak pamiętać, że biznes ten cechuje się sezonowością, bo najwięcej ślubów wciąż odbywa się w miesiącach czerwiec – październik.

Łomot za pieniądze
Szkoła sztuk walki to pomysł na biznes dla pasjonatów, którzy nie oczekują, że się na nim wzbogacą.

Biznes Regionalny

Wyprawa po złote runo
Skup runa leśnego to dobry, sezonowy interes właściwie dla każdego, kto mieszka na wsi i ma głowę na karku. Więksi gracze, którzy zajmują się też przetwórstwem i eksportem na szeroką skalę, zarabiają na tym biznesie przez cały rok.

Mój franchising

Powiedziała YES
Magdalena Dombrowska-Pluta pracę w branży jubilerskiej zaczęła w wieku 19 lat. Dziś ma własny salon jubilerski.

Kwiaty dla klienta
Spotykamy się w jednym z warszawskich centrów handlowych, przed wejściem do Kwiatoteki. Wita mnie mąż właścicielki kwiaciarni i zaraz dodaje: „Proszę chwilę poczekać na żonę, nie mogła sobie odmówić zrobienia bukietu dla klienta”.

Biznes Style

Biznes ponad granicami
Wystarczy jeden gest, zła intonacja słowa lub niewłaściwa mina, żeby plany rozwoju biznesu za granicą pękły jak bańka mydlana. Można tego uniknąć, poznając inne kultury. Jak radzą sobie z tym polscy przedsiębiorcy?

Na Prawo Patrz

Jak zakończyć nieudaną współpracę franczyzową?
Wybór sieci franczyzowej, do której chcesz przystąpić, powinien być przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Co jednak można zrobić, gdy pomimo zachowania należytej staranności działalność przynosi straty, a franczyzodawca zamiast służyć swoją wiedzą i wsparciem, skoncentrowany jest wyłącznie na liczeniu wpływów z opłat franczyzowych?

Biznes Style

Biuro prawdę powie
Wygląd siedziby firmy świadczy o niej, można z niego nawet wnioskować o relacjach zachodzących między pracownikami.

Dobre Rady

Do upartych świat należy
Analiz naukowych, teorii, poradników i kursów dotyczących sposobów na osiągnięcie powodzenia w biznesie jest mnóstwo. Ale co przesądza o tym, że jednym osiągnięcie sukcesu przychodzi łatwiej, innym trudniej, a są i tacy, którzy nigdy nie podejmą ryzyka prowadzenia własnej firmy?

Muzyka się opłaca
Niejeden przedsiębiorca otwierając sklep, lokal gastronomiczny bądź usługowy, zadawał sobie pytanie, czy opłaca się wyposażyć go w sprzęt audio, z którego w czasie pracy sączyłby się dyskretny podkład muzyczny. Wątpliwości biznesmenów postanowił rozwiać Związek Producentów Audio-Video (ZPAV), zlecając TNS OBOP przeprowadzenie badania wpływu muzyki na zachowania konsumentów.

ABC firmy

Jak wybrać najlepszy pomysł na biznes?
Potencjalni franczyzobiorcy często proszą o wskazanie najlepszej licencji na biznes. Tymczasem wskazanie jednej sieci franczyzowej najczęściej nie jest możliwe.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie