Wybierz biznes dla siebie

Jak osiągnąć sukces w biznesie? Przeczytaj we Własnym Biznesie. Załóż firmę przez internet. Znajdź niszę na rynku i zacznij zarabiać. Sprawdź, czy opłaca się prowadzić bar, stację paliw, myjnię, kręgielnię, firmę doradczą, portal aukcyjny i wydawnictwo. Maciej Zień odkrywa biznesowe tajemnice projektantów mody.

W październikowym numerze 10/2011 (80)

Raport specjalny

Moja firma dobrze okopana
Oczywiście, że istnieje recepta na znalezienie rynkowej niszy. Niestety, znaleźć ją nie jest łatwo.

Moim zdaniem

Załóż firmę w czasie burzy
Uważa się, że najlepszy czas do budowania biznesu to okres prosperity. Wtedy rynek jest chłonny i tort do podziału znacznie większy. To jednak tylko część prawdy, w dodatku mniejsza.

Kryzys kontratakuje
Nad biznesem i giełdami zawisły ciemne chmury. Nie wygląda na to, by wkrótce miało się rozpogodzić.

Stało się

Październik miesiącem kombinowania
Biznes i polityka pod lupą.

Fakty Trendy

Marzenia handlowca
Preferencyjne warunki najmu pomieszczeń oraz łatwy dostęp do atrakcyjnych lokalizacji – tego oczekują od lokalnych władz właściciele sklepów osiedlowych.

Europa na licencji
Badania przeprowadzone przez Europejską Federację Franczyzy wskazują na szybki rozwój tego sektora rynku.

Dotacje na wyczerpaniu
Mimo że środki unijne z budżetu zaplanowanego na lata 2011-2013 powoli się kończą, są jeszcze programy, z których można pozyskać dofinansowanie w bieżącym roku.

IMG:72020:

Firma dla ciebie
Franczyzodawcy oddają własne restauracje partnerom. Jedni chcą w ten sposób przyspieszyć rozwój swoich sieci, innych zmusza do tego konieczność oszczędzania.

Fit Curves w złej formie
Jedna z największych sieci franczyzowych klubów fitness traci amerykańskich franczyzobiorców.

Biznes w nazwisku
Pod marką „Anna Pikura” można prowadzić sklep z kosmetykami lub Klinikę Odnowy Kolagenowej.

Pod znakiem otwarć
5.10.15. uruchomiła dziewięć nowych sklepów i rozwija ofertę internetową.

Nowe sklepy DDD
We wrześniu w Brzesku i Wadowicach ruszyły dwa nowe sklepy pod szyldem DDD Dobre Dla Domu.

Biznes do zrobienia
Grupa Muszkieterów poszukuje inwestorów, którzy poprowadzą franczyzowe supermarkety spożywcze Intermarché i Bricomarché z branży „dom i ogród” na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

BNP otwiera nowe sklepy
Brand New Products, sieć outletów odzieżowych, otworzyła cztery sklepy franczyzowe. Nowe placówki działają w Zamościu, Tczewie, Bydgoszczy i we Włocławku.

Lody z górnej półki
Aldonie Rodriques, franczyzobiorczyni sieci lodziarni Häagen-Dazs, udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Z wakacji w Hiszpanii przywiozła pamiątkowe zdjęcia i pomysł na biznes z najwyższej lodowej półki.

Kondycja z Ameryki
Międzynarodowa sieć klubów fitness Gold’s Gym startuje z ofertą franczyzową w Polsce.

4F jedzie na igrzyska
Firma OTCF, właściciel marki 4F, została oficjalnym sponsorem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku oraz w Soczi w 2014 roku.

Maszyny pod własną marką
W ofercie Auto-Spa pojawiło się już finansowanie i lokalizacje przy sklepach sieci Tesco. Teraz przyszedł czas na własną technologię.

W podróży do biura
Nowa agencja turystyczna My Travel zakłada uruchomienie do końca 2015 roku 200 placówek własnych i franczyzowych. Na razie ma 6.

Wzrośnie Spadnie

IMG:88170:

Do wiosny da się zarobić
Sierpniowe załamanie cen akcji zostało powszechnie odebrane jako sygnał zakończenia pokryzysowej fazy ożywienia gospodarczego. Nic dziwnego – na spowolnienie przyszedł już najwyższy czas – mówi Wojciech Białek, główny analityk w CDM Pekao S.A.

Sieciowy biznes, giełdowa strata
Odrobina niepokoju związanego z politycznym patem w Stanach Zjednoczonych, szczypta niestabilności w strefie euro, spora garść poważnie zadłużonych gospodarek i bijący rekordy kurs franka. Tak pokrótce można określić receptę na wywar, który otruł próbującego wedrzeć się na giełdowy parkiet byka hossy. Od początku roku akcje franczyzowych spółek potaniały o blisko 20 proc.

Własny Biznes

Portfel szyty na miarę
– Licencja na markę „Zień”? Byłbym bardzo wymagającym franczyzodawcą. Moja marka musi pozostać synonimem luksusu i perfekcji - mówi Maciej Zień, projektant mody i wnętrz, stylista, właściciel butików.

Biznes style

IMG:72022:

Skazany na sukces
Czy jest jeden skuteczny sposób, by osiągnąć sukces? Jak wykorzystać zasoby, które mamy na starcie, aby zwiększyć swoje szanse na udany finisz? Oto tekst o tym, jak skazać się na sukces.

Prywatny anioł stróż
Życie biznesmena może być łatwe i przyjemne pod warunkiem, że stać go na pomoc prywatnego anioła stróża. Firmy concierge’owe spełniają wszystkie życzenia klienta, pod warunkiem, że go na to stać.

Moja firma

IMG:72023:

Bar do wzięcia
Własny bar lub piwiarnia to złoty interes. Wymaga jednak dużej inwestycji i jeszcze większej cierpliwości w walce z biurokracją.

Zatankuj swoje konto do pełna
Własna stacja benzynowa to opłacalny biznes pod warunkiem, że właściciel dysponuje działką przy uczęszczanej drodze lub przystąpi do sieci partnerskiej.

Milion na kręgle
Gra w kręgle wymaga doświadczenia. Wystarczy jeden nieprzemyślany rzut, żeby zepsuć rozgrywkę. Podobnie jest z prowadzeniem kręgielni – to wyzwanie dla profesjonalistów, a nie dla amatorów.

Moja e-firma

Aukcjusz podgryza Allegro
Portal aukcyjny może przynieść właścicielom olbrzymie zyski, jednak zanim zacznie zarabiać, na jego stworzenie trzeba wyłożyć górę pieniędzy.

Biznes regionalny

Kwiaty cięte jak koszty
Uprawa tulipanów czy chryzantem wymaga czasu i sporych inwestycji. Przedsiębiorcy, którzy chcą zająć się produkcją kwiatów ciętych, powinni postawić na oryginalne odmiany i... liczyć na wsparcie rodziny.

Supertemat

IMG:80013:

Obsłużyć biznes
W ramach oszczędności coraz częściej korzystamy z outsourcingu – także z usług firm franczyzowych.

Biznes lubi media
Działalność wydawnicza i media cyfrowe stają się jednym z najpopularniejszych sposobów na zarobek w branży usług dla klientów biznesowych.

Oferta przez internet
Coraz więcej firm prowadzi sprzedaż swoich usług przez internet. Wirtualna sprzedaż nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych, a może generować zysk.

Budżet w rękach specjalistów
Atutem firm z branży usług dla biznesu jest specjalizacja i doświadczenie w zdobywaniu pieniędzy lub ich oszczędzaniu.

Przegląd marek franczyzowych z branży usług dla biznesu: Coffee News, Free TV, We Simplify the Internet, Promstar.pl, Worldseo Business Centre, DGE Bruxelles, Energia dla Firm, Energia GP i Printeria.pl.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

436 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Znana Marka

Król w szklanej pułapce
„Cześć. Z tej strony wasz kumpel, Bruce Willis. Być może słyszeliście, że niedawno zostałem partnerem marki Sobieski. I pewnie zastanawiacie się właśnie: a co do cholery Bruce Willis może wiedzieć o wódce? Odpowiedź brzmi: absolutnie nic.”

Mój Franchising

IMG:80047:

Sklep lubi rozwój
Paweł i Andżelika Kotlińscy od dwóch lat prowadzą supermarket Bricomarché w Gryfinie. Myślą o kolejnej inwestycji, bo jak sami twierdzą, chcą być zawsze krok do przodu.

Apteka do kolekcji
Monika Paliwoda prowadzi kilka aptek franczyzowej sieci Arnika. Dla niej biznes to zdrowie.

Steki menedżera

Dyskont zatopiony
Nowy szef spółki Eurocash Franczyza, były oficer floty handlowej, rusza na odsiecz znikającym z rynku sklepom spożywczym. I niespecjalnie liczy się z konkurencją.

Toner z krainy kangurów
Założyciele Cartridge World, podobnie jak Bill Gates, zakładali swój biznes w garażu. Tyle, że ich pasją były drukarki.

Dobre Rady

Firma w pięć kliknięć
Własną działalność można założyć kilkoma kliknięciami myszki, ale wizyta w urzędach i tak nas nie ominie.

Zanim otworzysz biuro podróży
Przyszli właściciele biur podróży, niezależnie od tego, czy zdobyli odpowiednie wykształcenie, czy robią to z samej pasji, biorą pod uwagę biznes we franczyzie.

Na Prawo Patrz

Idealny kandydat poszukiwany
Największym zmartwieniem każdego franczyzodawcy jest znalezienie partnerów, którzy sprawdzą się w prowadzeniu biznesu. Jeden źle dobrany franczyzobiorca może wyrządzić więcej szkód, niż pożytku przyniesie kilkanaście dobrze prosperujących placówek.

ABC Firmy

Biznesplan bez wad
Proste błędy w biznesplanie mogą zdusić w zarodku nawet najlepiej zapowiadający się biznes. Na szczęście można ich uniknąć.

Pięta Biznesmęta

Wszyscy kupują złoto
Dziś złoto, po 10 latach hossy, kosztuje 1850 dolarów za uncję. Analitycy wieszczą, że będzie kosztowało 5000 USD. Przeczytaj bajkę dla dzieci hossy.

Kapitalizm stworzyli cinkciarze
Profesje wykreowane przez komunizm, takie jak baba z cielęciną, konik czy cinkciarz, miały odejść razem z nim do historii. Jednak wcale tak się nie stało. Głęboko okopane w niszach – tak jak cinkciarze w hotelach – bronią się przed wyginięciem.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie