Zamień hobby w biznes

Sprawdź, jak połączyć pasję z biznesem i osiągnąć sukces. Dowiedz się, skąd wziąć pieniądze na założenie firmy. Przeczytaj, jak krok po kroku otworzyć biuro podróży, sklep z bielizną, blog kulinarny i portal randkowy. Przedstawiamy 10 pomysłów na zyskowną drogerię i sklep z biżuterią. Karol Bielecki zdradza nam, z kim robi interesy.

W lutowym wydaniu 2/2017 (144)

Raport specjalny

IMG:85592:

Zamień hobby w biznes
Cały dzień zarabiać, a wieczorem stwierdzić, że właściwie ani chwili się nie pracowało. Czy połączenie pasji z biznesem to pewny przepis na sukces?

Supertemat

IMG:85624:

Zapach i blask pieniędzy

Polacy coraz większą wagę przywiązują nie do cen, a do jakości kosmetyków. Franczyzodawcy wiedzą, jak wykorzystać ten trend.

W artykule opisane są warunki współpracy z: Golden Rose, Mexmo, Mydlarnia u Franciszka, Organique, Refan, Stara Mydlarnia, The Rose, Ada Plus, W. KRUK, YES / Verona

IMG:85655:

Stało się

Ruszyła maszyna
Ani się obejrzeliśmy, a styczeń za nami. Jeśli jeszcze zostały nam jakieś postanowienia noworoczne, np. „założę biznes”, to trzeba się do nich zabierać. Czas to pieniądz.

Pomysły na firmę

Pieniądze z podróży

Własne biuro podróży daje możliwość realizowania pasji, jaką jest chęć poznawania świata. Jeśli jednak chce się na tej pasji zarobić, trzeba być dobrym organizatorem.

Biznes we własnych rękach
Niechęć do korporacji, urlop macierzyński lub pasja to najczęstsze motywatory do rozpoczęcia biznesu handmade’owego. Na start wystarczy kilkaset złotych.

Piersi pod dobrą opieką, czyli zarabiamy doborze biustonoszy
Kobiety, szczególnie te z dużym biustem, często mają problem z kupnem odpowiedniego biustonosza. Brafitterki zauważyły tę niszę.

E-firma

Randka z pieniędzmi
Konkurencja na rynku portali randkowych jest duża. Szansę na zaistnienie w tej branży mają ci,
którzy swoje usługi skierują do wyselekcjonowanej grupy singli.

IMG:85701:

Kliknij i ugotuj, czyli otwieramy blog kulinarny
Właściciele portalu Durszlak.pl musieli spieszyć się z wypuszczeniem go na rynek, bo konkurencja na rynku rosła dosłownie z dnia na dzień.

Mój franchising

Przez żołądek do biznesu
– To miała być myjnia samochodowa, ale mój wspólnik zjadł w Kaliszu pizzę i przybiegł do mnie z obłędem w oczach i nowym pomysłem – mówi z uśmiechem Marian Witczak, franczyzobiorca Tutti Santi w Poznaniu.

Sklep dobrze urządzony
Jarosław Bachurski jako jeden z pierwszych franczyzobiorców otworzył sklep Komfort w nowym formacie.
Działa on według zasad tzw. franczyzy depozytowej.

Własny biznes

Interes z rodziną

Otworzyłem restaurację wraz z dwiema siostrami, to było moje marzenie – mówi Karol Bielecki, piłkarz ręczny Vive Targi Kielce, właściciel restauracji Solna 12.

Sonda

Kto jest sterem, a kto okrętem?
Zapytaliśmy franczyzodawców, czy pozwalają swoim franczyzobiorcom współdecydować o rozwoju sieci franczyzowej.

ABC firmy

IMG:85735:

Kasa na start
Chcesz założyć firmę, ale nie masz pieniędzy? Sprawdź, jak możesz je zdobyć.

ABC franczyzy

Zyski zgodne z planem

Przystępując do sieci franczyzowej, powinniśmy otrzymać nie tylko przepis na firmę, lecz także gotowy biznesplan. Podpowiadamy, na jakie elementy prognozy finansowej trzeba zwrócić uwagę, by nic nas później nie zaskoczyło.

Steki menedżera

Księgowi w nowym wydaniu
– Współcześni księgowi coraz częściej są również doradcami, którzy pomagają w planowaniu inwestycji, proponują rozwiązania i dobierają do nich narzędzia – mówi Grzegorz Grodek, wiceprezes Tax Care SA.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

364 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie