Zarabiaj na swoim

Zapytaliśmy 100 doświadczonych przedsiębiorców, w jakich branżach warto otworzyć własną firmę. Sprawdź co doradzają. Otwieramy sklep ze sprzętem IT, telefonami komórkowymi, biuro matrymonialne, sklep z bronią oraz kantor. Zakładamy również lodowisko, stok i szkółkę narciarską. Radzimy, jak wymyślić dobrą nazwę dla swojej firmy oraz w jaki sposób rozwiązywać konflikty w przedsiębiorstwie. Przedstawiamy również podstawy prawne, które powinien znać każdy przedsiębiorca. Kup Własny Biznes i wybieraj spośród 380 pomysłów na biznes!

W lutowym numerze 2/2010 (60)

Temat numeru

IMG:176509:

Czy opłaca się otworzyć sklep ze sprzętem IT i komórkami?
Branża IT nie może zaliczyć minionego roku do udanych. Powodem było spowolnienie gospodarcze, który skutecznie ostudziło zapał konsumentów. Dużo lepiej radziła sobie telekomunikacja.

Przegląd firm z branży telekomunikacyjnej i IT: GTI, Jamatel, MS Polska, Playada, Play Krismilton, Aetka, Komputronik, Open IT, Sferis.

Raport specjalny

Śpiewać każdy może, zarabiać – niewielu
Kazik śpiewał, że wszyscy artyści to prostytutki. Tam, gdzie kulturalna strawa dla ducha spotyka się z wolnym rynkiem, nieuchronnie pojawią się kontrowersje. Biorąc pod uwagę, z jaką sprawnością człowiek zamienia dźwięki w miliardy dolarów, trudno negować stwierdzenie, że muzyka to produkt na którym można nieźle zarobić.

Moim zdaniem

Ryzykowny podatek
Wiadomo, biznes to ryzyko. Im większe ryzyko – tym większy potencjalny zysk. Jednak to, co jest normalne w biznesie, przestaje być normalne, gdy zaczynamy mówić o podatkach.

Test na chciejstwo
„Państwo wybaczą, jesteśmy wierszem idioty odbitym na powielaczu”.

Fakty trendy

IMG:176510:

Drogie zdrowie
W zeszłym roku w aptekach zostawiliśmy 26 mld zł, to o 8 proc. więcej niż w 2008 roku. Wynik ten zachęca kolejne firmy do tworzenia sieci placówek. ACP Pharma właśnie rozpoczęła budowę sieci franczyzowych aptek pod marką Mediq.

Alior Bank we franczyzie
Alior Bank rozwija sieć placówek partnerskich. Do końca ubiegłego roku powstało ich 45.

Doświadczenie w cenie
Komfort poszukuje franczyzobiorców wśród firm, które działają już w branży podłogowej.

IMG:176511:

Pakt z diabłem
Cała odzieżówka liże rany i łata dziury w budżecie, a City Hell liczy zyski za miniony rok.

Dentyści w sieci
Spółka Dent-a-Medical startuje z franczyzą.

Wyręczą męża
W domu cieknie kran, a mąż od miesiąca tylko obiecuje, że go naprawi. Kobiety nie są już w takich sytuacjach bezradne, mogą skorzystać z usług męża na godziny.

Wzrośnie spadnie

Zarabiaj na swoim
Zapytaliśmy 100 doświadczonych przedsiębiorców, w jakich branżach warto dzisiaj otworzyć własną firmę.

Co dalej z cenami nieruchomości?
2009 rok przyniósł spadek cen mieszkań spowodowany ograniczeniem dostępności kredytów hipotecznych. Aż 85 proc. transakcji na rynku nieruchomości jest finansowanych kredytem. Ceny mieszkań wzrosną najwcześniej w 2011 r., gdy wyczerpie się dotychczasowa oferta deweloperów.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

380 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Tam, gdzie to kretowisko, będzie stał mój bank
– Zawsze imponował nam biznes, w którym właściciel nie obnosi się ze swoim bogactwem i którego nie widać na pierwszych stronach tabloidów – mówią bracia Golcowie z zespołu Golec uOrkiestra.

Znana marka

IMG:176512:

Pączki na pokolenia
Każdego roku w tłusty czwartek przed cukiernią A. Blikle na Nowym Świecie w Warszawie ustawia się gigantyczna kolejka. I tak jest nieprzerwanie już od 141 lat. Każdy z nas może wejść do rodziny Blikle – tyle że franczyzowej.

Moja firma

Zyski odmarzają zimą
Zima to dla jednych czas szusowania na nartach, kręcenia piruetów na łyżwach i picia grzańca. Inni w tym czasie ciężko pracują, a zarobione pieniądze muszą im wystarczyć na utrzymanie firm przez pozostałą część roku.

Pani pozna pana
W prowadzenie biura matrymonialnego, jak w związek z drugim człowiekiem, nie można zaangażować się połowicznie. Choć w obydwu przypadkach nie są wymagane duże nakłady finansowe, to na pewno potrzeba zrozumienia dla słabości drugiej osoby.

Broń się i zarabiaj
Otwarcie sklepu z bronią wymaga spełnienia wielu wymogów, m.in. uzyskania koncesji czy skończenia specjalistycznego kursu. Zazwyczaj biznes ten prowadzą pasjonaci, których żadne przepisy nie zniechęcają.

Zarobić przed wejściem euro
W czasach PRL-u handel walutami był surowo karanym procederem. Jedyną szansą na zdobycie pożądanych „zielonych” było więc skorzystanie z usług cinkciarzy, którzy niczym cienie przechadzali się w okolicach ekskluzywnych hoteli, raz po raz ukradkiem rzucając w stronę przybyszy z Zachodu dyskretne: „change”?

Mój Franchising

Od sprzedawcy do bizneswoman
Agnieszka Zawistowska rozpoczęła pracę na swoim od otwarcia niewielkiego sklepu Atlantic w Siedlcach. Dziś ma ich już trzy i jest jednym z najlepszych franczyzobiorców sieci.

Steki menedżera

IMG:176513:

Z ziemi chorwackiej do polskiej
Roman Fon, wiceprezes Multity, twierdzi, że Polska to dobry kraj na inwestycje. Przekonał się o tym wiele lat temu, gdy przyjechał z Chorwacji i stał się pionierem wyjazdów turystycznych Polaków na Bałkany.

Biznes style

Jak wymyślić kolejną Coca-Colę
Twierdzenie, że nazwa firmy jest jej wizytówką, to nie przesada. Choć złemu produktowi lub usłudze nie pomoże nawet najlepsza nazwa, to w wielu przypadkach trafne odniesienie słów do idei firmy może wiele poprawić.

Na prawo patrz

Co musi zawierać dobra umowa franczyzowa
Zadaniem umowy franczyzowej jest zabezpieczenie tak istotnych kwestii jak ochrona know-how franczyzodawcy, zakaz ujawniania informacji poufnych czy wykonywania działalności konkurencyjnej przez franczyzobiorcę. Podpowiadamy, jakie zapisy muszą się znaleźć w umowie.

Dobre rady

Gdy w firmie wybucha konflikt
Z kim najczęściej popadamy w konflikty? Z ludźmi, z którymi spędzamy najwięcej czasu. Konflikty pracodawca – pracownik są częstsze niż nieporozumienia na linii mąż – żona. Jedne i drugie da się rozwiązać.

ABC firmy

Co przedsiębiorca wiedzieć powinien
Nieznajomość prawa szkodzi. We własnej firmie szkodzi podwójnie. Jakie więc podstawowe kwestie prawne powinni znać przedsiębiorcy, żeby czuć się bezpiecznie?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie