Zarabiaj podwójnie: etat + własna firma

Sprawdź, które biznesy da się połączyć z pracą na etacie. Ile można zarobić w usługach i który z konceptów usługowych przynosi największe zyski. W numerze zakładamy: sklep z piwem regionalnym, pole namiotowe, serwis sprzedaży biletów, smażalnię ryb i sklep spożywczy. Radzimy, jak wybrać dobry lokal na biznes. Adam Małysz ujawnia, jaką firmę planuje otworzyć.

W sierpniowym numerze 08/2013 (102)

Biznes Na Czasie

IMG:76621:

Biznes przed ołtarzem
Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego nie szczędzimy pieniędzy, aby dzień, w którym powiemy sakramentalne „tak”, był wyjątkowy. Kto i ile na tym zarabia?

Moim zdaniem

7 przykazań przedsiębiorcy
Jak zarobić we własnym biznesie? To proste, jeśli przedsiębiorca będzie przestrzegał kilku zasad.

Recepta na innowacyjny biznes
Znaczenie pasji w biznesie traci w obliczu nowych wymagań rynkowych. Co zrobić, by pokonać bariery i osiągnąć sukces?

Fakty Trendy

Stokrotki zakwitną we franczyzie
Emperia będzie sprzedawać licencje na supermarket.

Restauracja z pikanterią
Właściciel baru Piri Piri, specjalizującego się w kuchni tureckiej, planuje rozwijać swój biznes we franczyzie.

Western Chicken odlatuje na zachód
Polski fast food pozyskał pierwszego franczyzobiorcę za granicą.

LD Holding pod młotek
Kto kupi LD Holding i trzy prosperujące franczyzowe sieci sklepów spożywczych?

Franczyza na cenzurowanym
Krucjata Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeciw nieprawidłowościom w umowach franczyzowych może zaszkodzić wizerunkowi biznesu na licencji. Choć dyrekcja urzędu twierdzi, że tego nie chce.

Intermarché w nowym formacie
Grupa Muszkieterów pracuje nad nowym konceptem sklepu o nazwie Intermarché Express.

IMG:76626:

Gastronomia w kąciku
Otwarcie restauracji w food courcie to marzenie niejednego przedsiębiorcy. Współpraca z silną, sieciową marką pomoże je zrealizować.

Sonda

W gąszczu formalności
Nim nasza firma zacznie działać pełną parą, czeka nas trochę papierkowej roboty. Większość franczyzodawców wyciąga do swoich partnerów pomocną dłoń i sporą część dokumentów przygotowuje za nich.

Stało się

Urlop na sztywno
Pierwsza połowa wakacji upłynęła w atmosferze awantury: o śmieci, o pakiet klimatyczny, o budżet. Skandale nie ominęły i świata franczyzy...

Mam Firmę

Piwo: biznesu paliwo
Regionalne browary rosną jak na drożdżach, a wraz z nimi – sklepy z niszowym trunkiem. To ostatni dzwonek, by wejść na rynek niskim kosztem.

IMG:87040:

Pole do zarabiania
Pole namiotowe to dobry pomysł dla osób, które nie boją się biznesów sezonowych. Warunki atmosferyczne mogą zapewnić tłumy gości albo rozczarować ich brakiem.

e-firma

Bilet do sukcesu
Lubimy podróżować, ale za niewielkie pieniądze. Odkąd w internecie zaczęły pojawiać się serwisy pośredniczące w sprzedaży tanich biletów, jest to coraz bardziej możliwe.

Biznes Regionalny

IMG:76624:

Przynęta na turystów
Jeśli mieszkasz w turystycznej miejscowości nad morzem, jeziorem lub w górach i szukasz pomysłu na biznes, powinieneś rozważyć założenie smażalni ryb. Na nizinach, niestety, trudno wznieść się na wyżyny rybnego biznesu.

Steki menedżera

Dobry czas na własną firmę
– Franczyza to narzędzie do robienia biznesu, a nie biznes sam w sobie. Jest jak wędka, którą daje się zamiast ryby. To, ile uda się nią złowić, zależy od samego franczyzobiorcy – mówi Piotr Matluch, prezes zarządu DDD Dobre Dla Domu.Własny Biznes

IMG:76613:

Firma dla mistrza
– Zarówno w sporcie, jak i w biznesie trzeba być wytrwałym i konsekwentnym. Jak się ma jeszcze choć trochę talentu i szczęścia, to sukces gwarantowany – mówi Adam Małysz, mistrz świata w skokach narciarskich, obecnie kierowca rajdowy Orlen Team.

Supertemat

Firma do zadań specjalnych
Pralnia, biuro tłumaczeń, firma kurierska, myjnia samochodowa – firm świadczących usługi dla klientów indywidualnych jest mnóstwo, a Polacy coraz chętniej zlecają wykonanie codziennych czynności specjalistom.

Biznes na językach
Przystąpienie do sieci franczyzowej pozwala biurom tłumaczeń rozszerzyć wachlarz usług o tłumaczenia z kolejnych języków.

IMG:76619:

Brudne auto da zarobić
Uruchomienie własnej myjni wcale nie musi wiązać się z wysoką inwestycją.

Franczyza w biznesie
Wiele konceptów usługowych może być uzupełnieniem prowadzonej już działalności gospodarczej. Dzięki dodatkowemu biznesowi, przy niewielkim nakładzie finansowym, możemy zwiększyć osiągane dotyczas zyski.

W supertemacie przegląd sieci franczyzowych i partnerskich: ILS, AgencjaTlumaczen.pl, MultiTlumaczenia.pl, Ecomyjnia & DetailKing, SteamArt, Allen Carr's Easyway to stop smoking, Ekoognisko, Epaka.pl, InPost.

Wzrośnie spadnie

Zarabiaj podwójnie: etat + własna firma
Polacy otwierają biznes jako dodatek do etatu. Większość z nich prowadzenie własnej firmy wciąga bez reszty...

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

411 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Biznes Style

IMG:76617:

Biznesmen w kasynie
W świątyni hazardu trzeba przestrzegać reguł. Ich znajomość się przyda, gdy kontrahent zaprosi nas do świętowania udanego interesu właśnie w kasynie.

Na prawo patrz

Prawie jak franczyza
Umowa franczyzowa często bywa mylona z innymi formami współpracy. Tworząc własną sieć, lepiej mieć pewność, że nie pomyliliśmy jej np. z umową komisu lub dystrybucji.

ABC Firmy

IMG:76623:

Lokal dla twojej firmy
Nawet najlepsza lokalizacja nie pomoże w prowadzeniu biznesu, jeśli stawka czynszu za wynajem będzie za wysoka. Przedstawiamy sześć zasad, którymi warto kierować się przy wyborze lokalu.

Mój Franchising

Jubileuszowy sklep
Ponad dwa lata temu Makro Cash & Carry wystartowało z nową siecią sklepów spożywczych Odido. Kilka tygodni temu szyld Odido zawisł nad dwutysięczną placówką.

Pięta Biznesmęta

Biznesmena ciężki los
Przedsiębiorca w Polsce ma przechlapane. Niczym jak w wierszu Osieckiej. Nikt go nie kocha, nikt go nie lubi.

Nasz Tester

IMG:76625:

Biznes robiony na zimno
Po pochłonięciu prawie 2 tys. kalorii w dwie godziny dowiedziałam się, co zrobić, aby lodziarnia była intratnym biznesem.
Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie