Zarabiamy na okrągło

W temacie numeru zamieszczamy przegląd inwestycji w usługach. Opisujemy podstawy franchisingu oraz krok po kroku pokazujemy jak założyć własną działalność gospodarczą. Przyglądamy się również problemom sieci gastronomicznych Mamuśka The Cheese Cake Shop oraz Yogen Fruz.

Fachowo i ciekawie o franchisingu

Poznaj pomysły na własny biznes! Magazyn Franchising Info zawiera aktualne informacje o sieciach franchisingowych działających w Polsce. Przedstawia najnowsze wydarzenia i trendy na rynku franchisingowym, opisuje sukcesy i porażki, doradza biorcom i dawcom licencji oraz omawia zmiany w polskim prawie i podatkach.

Wysoka sprzedaż poprzednich numerów skłoniła nas do zwiększenia sieci dystrybucji magazynu. Numer 9 ma nakład zwiększony do 5300 egz i jest dostępny również w salonach prasowych FranPress.

W dziewiątym numerze

Nowe otwarcie

Kurczaki atakują
Zakłady drobiarskie Jażyniec zaczęły rozwijać sieć franchisingową. Czy znajdą się chętni, którzy będą chcieli prowadzić sklepy mięsne?
 

Info-shorty

Yogurtowy biznes
Yogen Fruz dwa lata temu zapowiadał, że do końca 2004 roku otworzy 100 punktów. Obecnie posiada 25 stoisk. Dlaczego firma nie zrealizowała planów?

Mamuśka walczy o swoje
O problemach The Cheesecake z franczyzobiorcami pisaliśmy już w zeszłym roku. Próby polubownego załatwienia sprawy nie powiodły się i trzeba było rozwiązać umowy z nielojalnymi biorcami. W drugiej połowie 2003 r. wykupiono licencje od nieuczciwych partnerów, ale walka o klienta nadal trwa.

Zadbajmy o szkło
Jeśli we wszystkich okolicznych sklepach nie ma odpowiadającego nam lustra, szklanego stolika lub trudno znaleźć fachowca, który wykona i zamontuje szklaną ściankę działową to warto poszukać salonu Dubiel Vitrum.

Puszysty portfel
W Polsce blisko ¼ kobiet nosi rozmiar większy niż 42. Producenci odzieży jakby zupełnie tego nie zauważali, bo praktycznie nie produkują ubrań powyżej tego numeru. Ulla Popken zauważyła.

Ciastko o długiej dacie ważności
Cukiernia A. Blikle mają już 135 lat. W dużej mierze sukces ten oparty jest na tym, że firma od początku znajduje się wyłacznie w rękach rodziny Blikle.

 

Temat numeru - usługi

Usługi: zarabiamy na okrągło
Polscy biorcy chętnie decydują się na kupno prestiżowych systemów usługowych – ich marzeniem są głównie ekskluzywne kawiarnie i salony fryzjerskie. Tymczasem opłacalne i ciekawe biznesowo pralnie nie cieszą się już takim wzięciem. Nie da się nimi pochwalić na imieninach u cioci.

W numerze znajduje się przegląd usługowych systemów franchisingowych działających w Polsce. Opisane są: Cartridge World, MBE Mail Boxes Etc., Glob inkasso, Kodak, FOTOSTOP, Grosik, Mieszko, 5 a Sec, Pucybut, cafe decor.

Dobre rady

Być prezesem i właścicielem
Przedstawiamy pierwsze artykuły z cyklu tekstów doradczych dla osób, które dopiero myślą o założeniu własnego biznesu.
 

Jak założyć własny biznes?
W artykule krok po kroku pokazujemy jak założyć własną działalność gospodarczą.

Katalog firm franchisingowych

Wybierz coś dla siebie
Franchising to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Ponadto: informacje o sieciach: Sun of Gaba, Artefe, Cherry Berry, Nicole, Germanos, Husse i innych.

Magazyn Franchising Info możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Aktualne wydanie magazynu jest także dostępne w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie