Zetnij koszty, podkręć zyski

Sprawdź, jak poprawić rentowność własnej firmy. Dowiedz się, co bardziej opłaca się otworzyć: agencję headhunterską, stoisko z telefonami, piekarnię czy produkcję nalewek. Planujesz biznes we franczyzie? Przeczytaj za co będziesz płacił franczyzodawcy. Maja Włoszczowska opowiada nam o swojej rodzinnej firmie.

W listopadowym numerze 11/2015 (129)

IMG:85946:

Biznes na czasie

Zetnij koszty, podkręć zyski
Biznes hula? To dobrze. Zawsze jednak znajdzie się sposób, by zwiększyć przychody i ograniczyć koszty.

Mam firmę

Złoto łowców głów
Polowanie na pracowników może być intratnym zajęciem, jeśli wie się, jak zastawić sieci.

Piekarnia w wersji modern
Polacy jedzą coraz mniej pieczywa, co kładzie się cieniem na branżę piekarniczą. Dlatego teraz nowo powstające piekarnie upodobniają się do małych bistro.

Biznes, który się spala
Produkcja świec i zniczy przypomina pracę na roli – dwa miesiące żniw, a przez resztę roku niemal całkowita posucha.

E-firma

Paragony w chmurze
Piotr Witwicki ułatwił życie sobie i innym. Stworzył aplikację eGwarancje.pl, która pozwala na przechowywanie paragonów fiskalnych w internetowej chmurze.

IMG:85972:

Własny biznes

W biznesie mam z górki
– Z rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciu. A my prowadzimy razem biznes. I dobrze zarabiamy – mówi Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska, która wspólnie z mamą i bratem prowadzi firmę Quest, produkującą profesjonalną odzież sportową.

IMG:85996:

Supertemat

Firma z aktywacją
Na przedsiębiorców chcących wkroczyć w świat telekomunikacji czeka wiele pomysłów na franczyzowy biznes.

Rynek (nie)nasycony

Coraz trudniej o dobrą lokalizację na rynku telekomunikacyjnym. Ale franczyzodawcy nie rezygnują z rozbudowy sieci, często szukając nowych kanałów sprzedaży.

W supertemacie przegląd firm telekomunikacyjnych na licencji: Teletorium, Play Jamatel, Telakces.com, Haloo GSM, Play Krismilton, i4 Mobile, SQN, Telecentrum..

Biznes regionalny

Zyski z procentami
Nalewki są pyszne i zdrowe, ale żeby zostać ich legalnym producentem, sporo tego zdrowia (i czasu) można stracić.

IMG:86020:

Biznes style

Firma, czyli kij i marchewka
Dobrzy pracodawcy są skazani na długotrwały sukces rynkowy. Ale co to znaczy, być dobrym pracodawcą?

Biznes na szpilkach

Biznes na językach
Agnieszka Bolikowska wróciła do Polski po 12 latach pobytu za granicą. Znalazła rynkową niszę i otworzyła firmę, która po dwóch tygodniach miała już komplet klientów.

Sonda

Na straży franczyzobiorców
Zapytaliśmy franczyzodawców, jakie typowe błędy popełniają franczyzobiorcy i co należy zrobić, żeby ich uniknąć.

IMG:86041:

ABC firmy

Biznes oddam w dobre ręce
Firma warta jest tyle, ile ktoś zechce za nią zapłacić. Ale żeby w ogóle do transakcji doszło, trzeba najpierw biznes wycenić.

ABC franczyzy

Comiesięczny haracz na franczyzę
Opłaty bieżące na rzecz licencjodawcy to stały koszt miesięczny, który w budżecie musi uwzględnić franczyzobiorca. Czasem to procent od obrotu, czasem obowiązek kupna towarów za określoną kwotę. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź dokładnie, ile będziesz płacić.

Steki menedżera

Mój jest ten kawałek podłogi
– Ponad 20 lat temu czterech studentów zapragnęło zmienić wnętrza polskich mieszkań. Tak powstała spółka Komfort, która zarządza dziś ponad setką sklepów – mówi Michał Stemplewski, odpowiedzialny za rozwój franczyzy w spółce Sklepy Komfort.

Mój franchising

Od przedszkola do gastronomii
Magdalena Kielesz od sześciu lat wraz ze swoim partnerem zarządza niepublicznym przedszkolem. Para postanowiła wykorzystać dobrą passę i rozszerzyć działalność, tym razem o inną branżę.

IMG:86058:

Pięta biznesmęta

Zarobić na starych trampkach
Od pucybuta do milionera – któż nie zna tego powiedzenia. Młoda warszawianka postanowiła, że właśnie pucowaniem i odnawianiem cudzych butów będzie zarabiać na życie.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

IMG:79545: IMG:79546:

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie