Zysk w rozmiarze XXL

Znana marka sklepu odzieżowego gwarantuje handlowcom zainteresowanie klientów i daje szansę na zysk. W najnowszym numerze Własnego Biznesu prezentujemy ponad 20 pomysłów na sklep odzieżowy. Sprawdzamy, ile zarabiają opiekunki do dzieci oraz jaki biznes warto uruchomić na peryferiach miasta. Ponadto otwieramy supermarket i stację telewizyjną, ujawniamy również jak polskie firmy zarabiają w Europie.

W kwietniowym numerze 4/2008 (38)

Temat numeru

Zysk w rozmiarze XXL
Polacy lubią być modni. Znana marka sklepu odzieżowego gwarantuje handlowcom zainteresowanie klientów, stabilne zaopatrzenie i daje szansę na zysk. Zwłaszcza pod parasolem sieci franczyzowej.

W przeglądzie rynku opisujemy firmy: 4F, Diverse, Pepe Jeans, Cropp Town, Ravel, Big Star, Tribal, Oxide, Bushman, No Comment, Moodo, Logoshop, Forbody, Hot Oil, Vabbi, Deep, Quadri Foglio, 5-10-15, Madonna, Aryton, Tatuum, Badura, Bagatt, Coccinelle oraz Pollini.

Raport specjalny

Niania: zawód czy biznes?
Opiekunki do dziecka zarabiają średnio, w dodatku część z nich pracuje na czarno. Trudno znaleźć nianię z żyłką biznesową. Prawie się nie zdarza, aby otwierały żłobki, kluby opieki bądź przedszkola. Nie chcą albo nie potrafią, a na pewno nie muszą, bo ofert pracy dla niań jest mnóstwo.

Moim zdaniem

Świat lepszych i gorszych
- Lubimy być pierwsi i najlepsi. Niestety, lubimy mieć też poczucie, że inni są od nas gorsi - mówi Andrzej Blikle, prezes firmy A. Blikle, członek Europejskiej Akademii Nauk.

Pracownik cenny, gdy zaangażowany
- Dobry produkt bądź usługa to połowa sukcesu firmy – druga połowa to pracownik - mówi Anna Smolińska, dyrektor ds. wydawniczych PROFIT system.

Fakty trendy

Polskie firmy zarabiają w Europie
W Berlinie, Pradze czy Moskwie coraz częściej można spotkać szyldy polskich marek. Na firmy, które decydują się inwestować poza krajem, czekają nowi klienci i spore zyski.

Licencja na wycieczki
Firma Eurokotra, właściciel franczyzowej sieci Nicole, tworzy nowy system agencyjny. Koncept będzie rozwijała w branży turystycznej.

Polskie firmy do Czech, czeskie do Polski
Firma doradcza PROFIT system otworzyła oddział w Czechach, aby móc wprowadzać polskie i czeskie firmy na sąsiednie rynki.

Agent z Dzikiego Zachodu
Sfinks Polska zrezygnowali ze swoich posad i postanowili rozwijać inne sieci gastronomiczne. Już wkrótce restauracje Sioux i kluby muzyczne Lizard King pojawią się w największych miastach Polski.

Ponadto informacje o firmach i sieciach: Lisa Ferrera, Telepizza, Sferis, DDD, Apart, House, Empik, HDS Polska, Artman, Da Grasso, Gino Rossi, Simple, Eurokotra, Nicole, Multita, Ruch, Mercer's Coffee, Tchibo, Susan Blanche, Lisa Ferrera, ECC, Elmaxi, Euroflorist, Komputronik oraz Galeria Bukowski.

Własny Biznes

Dolar się boi
– W oczach Bena Bernanke, szefa amerykańskiego banku centralnego, widać strach. Na jego miejscu też bym się bał, bowiem USA grozi utrata pozycji centrum gospodarczego świata. Wystarczy, że załamią się rynki finansowe, a przecież objawy takiego załamania obserwujemy od lata zeszłego roku – mówi Piotr Kuczyński, główny analityk Xelionu.

Jest sprawa

Mądry bank po szkodzie
Po włączeniu agentów banku BPH w struktury Pekao nowy właściciel zmienił warunki umów, których partnerzy nie mogli zaakceptować. Teraz Pekao wraca do poprzednich warunków, ale nie ma już z kim negocjować.

Moja firma

Firma na wizji
Telewizja to potęga. Kreuje gwiazdy, kontroluje rządzących. Właściciele stacji telewizyjnych oferują głównie rozrywkę i dobrze na tym zarabiają – głównie na reklamie.

Supermarket: biznes dla par
– Otwierając spożywczy Intermarché, trzeba wyłożyć 350 tys. złotych lub 20 proc. całej inwestycji w supermarket. Te pieniądze nie są opłatą za licencję, wracają do inwestora jako wkład kapitałowy do spółki, która będzie zarządzać sklepem – mówią Krzysztof i Bożena Kornaccy, franczyzobiorcy sklepu Intermarché w Pułtusku.

Dobre rady

Pięć kroków do franczyzy
Coraz więcej firm rozwija się w oparciu o model współpracy franczyzowej. Sprawdź, czy nadszedł już czas, aby „sfranczyzować” twój biznes.

Dochodowe peryferia
Większość sieci franczyzowych wymaga od swoich partnerów lokalizacji w centrach miast lub galeriach handlowych. Są jednak biznesy, które z powodzeniem działają na peryferiach lub osiedlach.

Wzrośnie spadnie

Inwestorzy chcą się odkuć
Tylko nieliczni inwestorzy giełdowi ocalili kapitał. Ci, którzy stracili na ostatnich spadkach, teraz się zastanawiają, gdzie odrobić straty.

W co zainwestować w II kwartale 2008 roku?
W najbliższych miesiącach to rosnąca inflacja, trendy na rynku surowców oraz wartość dolara będą określać zachowanie rynków finansowych.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

241 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie