Zyski na stół

W sklepach z artykułami do wyposażenia wnętrz klientów nie brakuje - to dobry sygnał dla przyszłych inwestorów. Przedstawiamy 16 pomysłów na biznes w branży dla domu i ogrodu. Zakładamy prywatne przedszkole i sklep zoologiczny oraz radzimy, jak gospodarować zapasami w sklepie. Wojciech Cejrowski opowiada o swoich inwestycjach i interesach, a Jacek Santorski - o szczęściu w biznesie.

W lipcowym numerze 7/2008 (41)

Temat numeru

Zyski na stół
W Polsce przybywa mieszkań, spada bezrobocie, a pensje szybko rosną. To dobry sygnał dla osób, które planują założyć firmę z branży dom i ogród.

W przeglądzie rynku opisujemy firmy: Dobre Dla Domu, Metalplast Kalisz, Prestiżowe Podłogi, Borga, Portas, Ruck Zuck, Składy Budowlane VOX, Gees, Cafe Decor, Bizzarto, Komfort, Pachnąca Szafa, Bricomarche, Salon Łazienek Glazury Królewskiej, Sukces Zamocowania oraz BoConcept.

Raport specjalny

Mały sklep daje zarobić
Polscy konsumenci, którzy z roku na rok wydają coraz więcej na zakupy, najbardziej lubią je robić w małych sklepach osiedlowych. Na ten segment rynku zaczęły więc spoglądać łakomym okiem duże sieci handlowe. Szykuje się zacięta rywalizacja o klientów, wpływy i zyski.

Moim zdaniem

Eksporterzy się nie żalą
- Brak chęci naszej waluty do dalszego wzmacniania potwierdza to, co obserwujemy od wielu lat – złoty często traci latem, ale pod koniec roku znowu zyskuje - mówi Piotr Kuczyński, główny analityk Xelionu.

Wakacyjny poradnik: jak zostać biznesmenem
- Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa dla żony, kłamstwa bezczelne i statystyki. Z ich perspektywy, wakacyjnym okiem, przyjrzyjmy się milionerom - mówi Arkadiusz Słodkowski, wydawca Własny Biznes FRANCHISING.

Fakty trendy

Gastrobiznes na lato
Wakacje to dla branży gastronomicznej szansa na duże zyski. Dlatego wiele firm coraz poważniej myśli o uruchomieniu swoich punktów w popularnych kurortach nadmorskich i górskich.

Getin robi porządki
Powszechny Dom Kredytowy i Fiolet, spółki należące do Getinu, zostaną połączone. To już kolejna fuzja w tej grupie w ciągu roku.

Artman i LPP już razem
Dwie giełdowe spółki produkujące odzież połączyły siły.

Za granicą czas na herbatę
Sieć Czas na herbatę, zajmująca się dystrybucją i sprzedażą herbat i kaw, poszukuje masterfranczyzobiorców w Niemczech, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Subway liczy do dwustu
W ciągu najbliższych siedmiu lat w Polsce powstanie 200 nowych restauracji Subway.

Salony gier we franczyzie
Firma Invest Magik wprowadziła ofertę franczyzową dla osób prowadzących salony gier.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

256 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Jestem królem nieruchomości
– Szukam roboty łatwej i przyjemnej, a przy okazji wysoko płatnej – mówi Wojciech Cejrowski, dziennikarz, pisarz, podróżnik i właściciel biura podróży, a z zawodu cieśla.

Moja firma

Prywatne przedszkole wszelkie zyski kocha
Na skutek wyżu demograficznego w państwowych przedszkolach brakuje miejsc. Właściciele dobrych przedszkoli prywatnych nie powinni więc narzekać na osiągane zyski.

Pupil do zarabiania
Prowadzenie sklepu zoologicznego to biznes, który wymaga od przedsiębiorcy przede wszystkim zamiłowania do zwierząt.

Ksero - rzemiosło przełomu wieków
– Zaczynaliśmy na początku lat 90. Po zniesieniu embarga na przywóz kopiarek, sprowadziliśmy pierwszą w Polsce kopiarkę Canon CLC 200. To był szok cywilizacyjny. Policja była u nas co tydzień, sprawdzali, czy nie kserujemy pieniędzy albo dokumentów. A klienci stali w kolejce – mówią wspólnicy warszawskiej firmy Elbos.

Jest sprawa

Biznesmen z przypadku
O szczęściu w biznesie i roli przypadku w sukcesie firmy opowiada Jacek Santorski, psycholog biznesu, partner Values Grupa Firm Doradczych.

Steki menedżera

Zdaliśmy egzamin z biznesu
– Codziennie odbieram kilka telefonów dotyczących współpracy. To znak, że nie musimy już zachęcać potencjalnych franczyzobiorców – mówi Tomasz Koczara, kierownik ds. sprzedaży sieci franczyzowej Cropp Town.

Wzrośnie spadnie

Sprzedać markę i mieć markę
Przejęcia i fuzje firm na polskim rynku stały się modne w ostatnich latach. Zdarza się jednak, że konsumowana spółka odbija się czkawką.

W co zainwestować w III kwartale 2008 roku?
Najbliższe trzy miesiące upłyną pod znakiem ochrony kapitału i bezpiecznych lokat. Giełda i akcje zalecane są przy inwestycjach długoterminowych.

Dobre rady

Majątek ucieka na zaplecze
Zbyt duża ilość towaru w sklepowym magazynie może doprowadzić właściciela do bankructwa.

Walcz o swoje, ale dbaj też o innych
Być uległym jak baranek i godzić się na wszystkie propozycje partnera czy też twardo jak skała stać przy swoim stanowisku? Którą ze strategii negocjacyjnych warto przyjąć podczas negocjacji z biznesowym partnerem, tak by osiągnąć zamierzony cel?

Jaki biorca, taka sieć
Najważniejszy jest człowiek – głosi hasło Grupy Muszkieterów, właściciela franczyzowych sieci Intermarche i Bricomarche. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza przy budowie sieci franczyzowej.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie