10 popularnych franczyz w Polsce

Znane marki czy oryginalne pomysły biznesowe? O tym, które koncepty franczyzowe budzą największe zainteresowanie na polskim rynku przeczytasz w majowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".

W wydaniu nr 5/2022 (203)

RAPORT SPECJALNY

10 franczyz popularnych w Polsce

Znane marki czy oryginalne pomysły biznesowe? Sprawdziliśmy, które koncepty franczyzowe budzą największe zainteresowanie na polskim rynku.

IMG:191055:

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy burgerownię

Krowa Mać Burgers przyspiesza z budową sieci franczyzowej. Kto może zostać franczyzobiorcą marki?

IMG:191050:

Muzyka z nośnika daje zysk

Płyty z muzyką coraz gorzej się sprzedają, bo rynek cyfrowy wypiera fizyczne nośniki. Tracą fonograficzni giganci, ale właściciele małych firm płytowych potrafią znaleźć niszę na rynku i na niej zarabiać.

Zysk z żołędzi

To żołędzie dały początek firmie Herbi Clean, produkującej ziołowe środki czystości. Teraz do jej prężnego rozwoju właściciele potrzebują zastrzyku kapitału od inwestora, którego szukają. 

Biznesowy połów klientów

Duża konkurencja, niskie marże i sezonowość czynią z prowadzenia sklepu wędkarskiego nie lada wyzwanie biznesowe. Są jednak sposoby, aby złowić klientów i zachować rentowność. 

IMG:191053:

Biznes tylko dla specjalistów

Wynagrodzenie partnerów ERA wynosi od 200 tys. euro do nawet 25 mln euro rocznie. Nie każdy jednak może dołączyć do ich grona.

BIZNES NA SZPILKACH

Własna szkoła jogi

Szkoły jogi są w Polsce coraz popularniejsze. Dla wielu właścicieli 
to działalność poniekąd misyjna, ale przecież musi na siebie zarobić.

IMG:191045:

MĘSKI BIZNES

Robota na wagę złota

Taki zawód nigdy nie przestanie być potrzebny, bo w domu zawsze coś się zepsuje i wymaga naprawy. Wtedy chwytamy za telefon i dzwonimy po „złotą rączkę”. Rynek ciągle potrzebuje fachowców od wszystkiego.

IMG:191048:

E-FIRMA

Pracownicy na L4 pod lupą

Zniechęcenie pracowników do migania się od pracy oraz generowanie oszczędności – to korzyści, jakie ma przynieść firmom stosowanie Pulpitu Absencji, aplikacji do typowania pracowników oszukujących 
na zwolnieniach chorobowych. Stworzyła ją polska firma Conperio.

IMG:191046:

Biznes z myślą o pupilu

Na polskim rynku powstaje coraz więcej marek, oferujących stylowe akcesoria, ubrania i gadżety dla zwierząt. Kupujący cenią produkty premium stworzone w Polsce. Za dobrą jakość, design i pomysł skłonni są sporo zapłacić.

SUPERTEMAT

Biznes jak w banku

Pieniądz robi pieniądz – gdzie ta maksyma sprawdzi się lepiej niż w sektorze finansowym? Oto przegląd konceptów franczyzowych z tej branży.

IMG:191057:

STEKI MENEDŻERA

Zmiana jest szansą

Dzięki nowym rozwiązaniom partnerzy Banku Millennium mogą zarabiać więcej – zapowiada Krystian Kasia z Departamentu Bankowości Detalicznej, Franczyza i Sprzedaż Ratalna w Banku Millennium.

MÓJ FRANCHISING

Cały świat zza biurka

Nie trzeba kupować floty ciężarówek, żeby mieć własną firmę spedycyjną. Wystarczy franczyza Northgate Logistics.

WŁASNY BIZNES

Samodyscyplina sprzyja interesom

Aneta Piotrowska, zwyciężczyni „Tańca z Gwiazdami” chce zaistnieć w świecie fitnessu. Prowadzi w Gdańsku własne studio MINDsetBODY o nowatorskim charakterze. Wkrótce rozpoczyna budowę sieci franczyzowej.

IMG:191058:

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

315 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Jak pomóc pracownikowi odkryć jego mocne strony

Jak wykorzystać talenty pracowników, żeby przełożyły się na zyski w firmie? Jest na to 
kilka sposobów.

IMG:191059:

ABC FRANCZYZY

Jak zakończyć nieudaną współpracę franczyzową?

Wybór sieci franczyzowej, do której chcesz przystąpić, powinien być przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Co jednak można zrobić, gdy pomimo zachowania należytej staranności działalność przynosi straty?

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl w zakładce Zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.

© 2003 - 2022 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie