7 topowych biznesów

Sprawdź, na czym zarobisz najwięcej. Analizujemy, który biznes opłaca się założyć: pracownię streetwearową, lodziarnię, salon optyczny, wypożyczalnię sprzętu wodnego czy sklep spożywczy Odido. Masz już firmę? Przeczytaj o jakie usługi i produkty poszerzyć ofertę, żeby zarabiać więcej. Sukces ma płeć - zweryfikuj swoje sposoby na osiągniecie sukcesu w biznesie.

 

W czerwcowym numerze 6/2014 (112)

Biznes na czasie

IMG:73699:

7 topowych biznesów
W biznesie czasem opłaca się podążać za modą. A przynajmniej wiedzieć, co w trawie piszczy. Inspiracji nigdy dość.

Moim zdaniem

Przypowieść o słoniu i ślepcu
Słoń symbolizuje mądrość, gruboskórność, wytrzymałość, ale i skromność. Zaprośmy go do budowania kompetencji pracy zespołowej.

Odkrywaj nieodkryte
Odkrycie niszy na rynku może wynieść na wyżyny, pod warunkiem że szybko ją zawłaszczymy. W biznesie nie ma czasu na długie myślenie.

Fakty trendy

Licencja na finanse
Partnerzy biznesowi DG-Inwest mają pozwolenie od centrali na budowę własnych sieci biur doradztwa finansowego.

Kawiarnia i sklep w jednym
Pijalnie Czekolady i Kawy Mount Blanc działają już na Śląsku, Pomorzu w Wielkopolsce i Małopolsce. Teraz firma poszukuje franczyzobiorców, którzy chcą poprowadzić biznes pod logo sieci w centralnej i wschodniej Polsce.

Stało się

Kryzys do lamusa
Ciepło, miło, niebo, raj. Tak to jest, gdy kalendarzowe lato pokrywa się z gospodarczą wiosną.

Mam firmę

IMG:78260:

Pieniądze leżące na ulicy, czyli streetwear
Nieszablonowo, wygodnie i z jajem – tak w skrócie można by opisać streetwear, który na dobre zadomowił się na polskim rynku odzieżowym.

Optyk musi słuchać
W prowadzeniu salonu optycznego, oprócz modnego asortymentu i wysokiej jakości produktów, przydaje się umiejętność… słuchania.

Firma zasilana słońcem i wodą
Dla wypożyczalni sprzętu wodnego pogoda w czasie wakacji jest jeszcze ważniejsza niż dla uczniów kończących rok szkolny. Im goręcej, tym więcej chętnych na wypoczynek nad wodą, a im więcej chętnych, tym więcej zostaje w kasie.

Franczyza na miarę

Szansa dla sklepów spożywczych
Przystąpienie do sieci spożywczej to dla wielu właścicieli sklepów spożywczych jedyna szansa na utrzymanie się na rynku. Skorzystał z niej Robert Kotwica, który wybrał franczyzę Odido.

Z etatu na swoje
Wojciech Kuraś był przez wiele lat etatowym pracownikiem banku. Rok temu postanowił wywrócić swoje zawodowe życie do góry nogami. Dziś jest właścicielem dwóch placówek bankowych pod logo Eurobanku.

E-firma

Zarabiaj na ogłoszeniach
Kiedyś ogłoszeń szukało się w prasowych anonsach, a kontaktu do firm w książce telefonicznej. Dziś branża ogłoszeniowa kwitnie prawie wyłącznie w internecie.

Biznes na Szpilkach

Jaka jesteś w biznesie?
Jedni są dobrze zorganizowani, inni chaotyczni, ale zarazem kreatywni. Czasem wady stają się naszymi zaletami i odwrotnie. Najważniejsze, żeby wykorzystać swój potencjał, i przekuć go w biznesowy sukces. Tak jak zrobiły to kobiety, których historie przedstawiamy poniżej.

Własny biznes

IMG:78263:

Biznes musi się opłacać
Uważam, że najlepszą oceną tego, co robię, jest dochód, jaki przynoszą moje projekty. Muszę zrobić produkt, który spodoba się finalnemu klientowi, nie tylko pośrednikowi, właścicielowi salonu czy franczyzobiorcy – mówi Eva Minge, polska projektantka mody, współwłaścicielka firmy Eva Minge Design.

Supertemat

Biznesowy make-up
W ubiegłym roku wzrosła sprzedaż kosmetyków, przybyło też sieci, w których można było je kupić.

Kosmetyki naturalne mają wzięcie
Moda na ekologię i życie bliżej natury weszła również do branży kosmetycznej i zaowocowała nowymi sieciami franczyzowymi, które zadebiutowały na rynku w ubiegłym roku.

Firma w kolorach tęczy
Markom, które zajmują się sprzedażą tzw. kosmetyków kolorowych klientek, zazwyczaj nie brakuje. Bo gdy kobieta nie ma pieniędzy na drogie perfumy, kupi sobie chociaż tańszy lakier do paznokci.

Dla tych, co mają nosa
W Polsce pojawia się coraz więcej firm, które oferują nie tylko perfumy czy pachnące kosmetyki, ale też zapachy do domu i biura.

W supertemacie przegląd następujących sieci franczyzowych i partnerskich: Amellie, Idunn Naturals, L’Occitane en Provence, Organique, Drogerie Jawa, Flormar, Golden Rose , Aromanti.

Biznes style

IMG:78259:

Sukces ma płeć
Mężczyźni i kobiety mają swoje sposoby na osiągnięcie sukcesu. Czyje są skuteczniejsze?

Znana marka

IMG:78261:

Przepis na fortunę Johnniego Walkera
Historia trzech pokoleń Walkerów, którzy stworzyli od zera jedną z najpopularniejszych marek whisky, pokazuje, że pieniądz lubi ludzi odważnych.

Sonda

Jak obniżyć czynsz za lokal
Znalezienie atrakcyjnej lokalizacji na biznes to jedno, a wynegocjowanie dobrych warunków najmu to drugie. Sprawdziliśmy, jakich argumentów używają franczyzodawcy i franczyzobiorcy z różnych branż, by obniżyć stawki czynszu za lokal.

ABC firmy

Biznes na dokładkę
Jeśli prowadzisz firmę i zastanawiasz się, jak poszerzyć wachlarz swoich usług i produktów, to ten artykuł jest dla ciebie.

ABC franczyzy

Licencja dobrze wyceniona
Opłaty licencyjne, zatowarowanie, a może wynajem lokalu? Projektując system franczyzowy, warto rozważyć, na czym będziemy zarabiać jako dawca licencji na biznes.

Steki menedżera

Dobry czas na bank
Poprawa koniunktury w branży finansowej to dobry moment na inwestycję – radzi Krzysztof Tymoszyk, dyrektor zarządzający obszaru sieci sprzedaży Getin Noble Banku.

Mój franchising

IMG:78264:

Z telewizji do własnego biznesu
Z policyjnego wydziału dochodzeniowo-śledczego Rafał Kopacz trafił do telewizji. Po zakończonych zdjęciach ulicę obok serialowego komisariatu otworzył własny punkt kredytowy Kredigo.

Ze wspólnikiem na lody
– Pracowałem na etacie i prowadziłem własną lodziarnię. Zdarzało się, że własnych dzieci nie widziałem tygodniami. Odkąd biznes prowadzę wraz z dwoma wspólnikami, mam więcej czasu dla rodziny i na realizowanie swoich pasji – mówi Zbigniew Garbowski, współwłaściciel placówek Lodów Bonano.

Pięta Biznesmęta

Firma z nutą szaleństwa
Psie spa, szwadron zabójców komarów i sprzątanie miejsc zbrodni. Nie ma takich biznesów, których nie dałoby się rozwijać we franczyzie.


Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie