Biznes cud-miód

Jaki biznes przyniesie zyski? Otwieramy agencję banku, pensjonat, agencję ubezpieczeniową i e-wydawnictwo. Radzimy, jak zarobić na sprzedaży kanapek. Agustin Egurrola opowiada o zakładaniu szkoły tańca. Przeczytaj, czy inwestowanie na giełdzie może stać się jedynym źródłem dochodów. Wybieraj spośród 437 pomysłów na biznes!

W majowym numerze 5/2011 (75)

Supertemat

Banki lubią zmiany
Banki postawiły na zmiany. Najlepsi na tym rynku weszli w nowy rok z odświeżoną ofertą, zmodyfikowanym systemem prowizyjnym, ale i wyśrubowanymi wymaganiami wobec potencjalnych partnerów.

Pośrednik z bogatym menu
Bogata oferta produktów to podstawa działania doradców finansowych.

image

Wiedza jak w banku
Banki cenią sobie doświadczenie partnera i jego umiejętności sprzedażowe.

Dynamiczna rzeczywistość
Ostatnie dwa lata przyniosły rynkowi placówek partnerski

Przegląd marek franczyzowych z branży finansowej: Credit House Polska Doradcy Kredytowi, Powszechny Dom Finansowy, Gold Finance & Star Finance, Fines Operator Bankowy, Microcash, Bank BPH, PKO BP, Alior Bank, Meritum Bank, eurobank, Bank Zachodni WBK oraz Getin Noble Bank.

Raport specjalny

image

Zysk nie tonie
Nadszedł maj, a wraz z nim czas na wodne szaleństwa. Kiedy jachty, deski surfingowe, kite’y i skutery wodne wypływają na błękitne wody, my sprawdzamy, czy rekreacja na wodzie to dobry biznes.

Moim zdaniem

Albo tankowanie, albo odwyk
USA wlewa w krwiobieg światowej gospodarki kolejne 600 mld dolarów. Na razie uniknęliśmy drugiego dna recesji, będziemy za to mieli wyższą inflację.

Nie taki przepis straszny, jak go malują
Polityka konkurencji w Unii Europejskiej jest mało przystępnym tematem dla przeciętnego przedsiębiorcy, ponieważ pełno w niej terminologii brzmiącej jak zaklęcia z Harrego Pottera.

Fakty trendy

Pieniądze w kanapkach
Klientom przejadły się tradycyjne kanapki i chętnie kupują przekąskowe nowości. Firmy, które chcą zarobić na sprzedaży kanapek, oferują nowe usługi, np. cateringową czy obsługę wycieczek.

Własna firma zza oceanu
W Polsce dobrze sobie radzą już trzy australijskie systemy franczyzowe. W kolejce czekają następne sieci z antypodów, które chcą u nas rozwijać pomysł na biznes.

Domino's Pizza powraca
Po dziewięciu latach nieobecności amerykańska sieć pizzerii Domino’s Pizza powraca do Polski.

Office1 za dotację
Placówka Office 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim została otwarta za pieniądze pochodzące z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Pieniądze pchają się oknami
Producenci okien szykują się do ofensywy. Latem w branży nadejdzie okres żniw.

Chińczyk po polsku
Budki z chińszczyzną są dziś dla wielu synonimem brudu i kiepskiej jakości. Polacy, którzy postawili na sprzedaż chińskich potraw fastfoodowych, robią wszystko, żeby zmienić ten negatywny wizerunek.

Komunia jak wesele
Zaplanowane od A do Z przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej coraz bardziej przypomina imprezę weselną, a nie dziecięcą uroczystość kościelną. Zarabiają na nim restauracje, kwiaciarnie i producenci sprzętu elektronicznego.

image

Zarób na franczyzie
Ruszyły zapisy do udziału w projekcie „Akademia Franczyzy”. Pierwsze szkolenia dla kandydatów na franczyzodawców i franczyzobiorców już w czerwcu.

Telekomunikacja szuka partnerów
Operator zamierza rozwijać sieć swoich biur handlowych w całym kraju.

Pieniądze w filiżance
Sieć herbaciarni Czas na Herbatę otwiera placówki w największych miastach Polski.

Franczyza Makro, związek mikro
Makro Cash and Carry będzie sprzedawać swoje produkty w sieci sklepów Odido.

BNP pozyskał nowe marki
Brand New Products został dystrybutorem końcówek kolekcji Nike, Adidas, Reebok, Playboy i Mustang. To kolejne firmy, z którymi outlet podpisał umowę o współpracy. W ciągu czterech miesięcy BNP zawarł kontrakt z siedmioma producentami odzieżowymi.

image

Firma czterogwiazdkowa
Branża hotelowa szykuje się na Euro 2012. Ma franczyzę i nie zawaha się jej użyć.

Wzrośnie spadnie

Gra na giełdzie zamiast etatu
Niejeden początkujący gracz giełdowy marzy o tym, by niczym rasowy rekin z Wall Street zarobić na akcjach fortunę. Podpowiadamy, jak uczynić inwestycje swoim jedynym źródłem dochodów.

Remanent na rynku nieruchomości
Ceny nieruchomości mieszkaniowych spadają, a deweloperzy i posiadacze kredytów walutowych liżą rany. Sprawdźmy, czy kupno mieszkania na odsprzedaż lub pod wynajem to dziś opłacalna inwestycja.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

437 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Che Gurrola
– Biznes to ciągłe pole walki, na którym prawdziwy mężczyzna może się sprawdzić. Do zarządzania potrzebna jest silna ręka – mówi Agustin Egurrola, tancerz, choreograf i właściciel sieci szkół tańca.

Moja firma

Finansowa rehabilitacja
Powodzenie sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym zależy od tego, jak duże dofinansowanie otrzyma jego właściciel z instytucji państwowych.

image

Portfel ubezpieczony
Sprzedaż ubezpieczeń przynosi godziwe zyski dopiero po kilku latach od rozpoczęcia działalności. Wysokość zarobków zależy od tego, ile pracy włożyliśmy w pozyskanie klientów.

Moja e-firma

E-book na wagę złota
Rynek e-książek w Polsce raczkuje, ale już za kilka lat może przynieść inwestorom stokrotne zyski.

Mój franchising

Kolekcjoner licencji
– Zainwestowałem w trzy sklepy odzieżowe w jednej galerii handlowej. Opłacało się – mówi Janusz Ukleja, franczyzobiorca m.in. marki Moodo.

Od kasjera do menedżera
Anita Wesołowska jeszcze 11 lat temu pracowała jako kasjerka w markecie budowlanym. Dzisiaj z jej doświadczenia korzysta Glazura Królewska.

Znana marka

Alle gro i huczy
Piątek trzynastego nie zawsze jest dniem pechowym. W przypadku pomysłodawców Allegro, piątek 13 grudnia 1999 roku powinien być wspominany jako jeden z najszczęśliwszych w życiu.

Steki menedżera

image

Misja warta miliony
Gary Heavin ma misję: ocalić kobiety przed otyłością. W tym celu wspólnie z żoną Diane zbudował globalną sieć ponad 10 tys. klubów fitness. Wstęp – tylko dla płci pięknej.

Biznes style

Prof. Jan Biznesmen
Choć w biznesie najważniejsze jest doświadczenie, tytuł naukowy podnosi prestiż przedsiębiorcy i wpływa korzystnie na wizerunek jego firmy.

Na prawo patrz

Królestwo franczyzobiorcy
Wyznaczenie wyłączności terytorialnej w umowie franczyzowej to uprawnienie, które powinno przysługiwać wszystkim uczestnikom sieci. Franczyzobiorco, upewnij się, że franczyzodawca nie pozbawia cię tego przywileju. Franczyzodawco, sprawdź, czy nie naruszasz przepisów prawa.

Dobre rady

Nowa nazwa, stary patent
Dystrybucyjna, miękka, twarda, a może nowoczesna? Określeń franczyzy na rynku FMCG jest tyle, co franczyzodawców. Sprawdźmy, co naprawdę kryje się pod wymyślnymi terminami.

Kapitał na biznes chętnie przygarnę
Pod takim anonsem podpisze się niejeden przedsiębiorca przystępujący do sieci franczyzowej. Pytanie tylko, czy jakikolwiek bank mu odpowie.

ABC Firmy

Made in home
Praca chałupnicza ma swoje plusy i minusy. Pozwala przedsiębiorcy na duże oszczędności, ale zobowiązuje go do świadczeń socjalnych na rzecz pracowników.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.

© 2003 - 2024 PROFIT system Sp. z o.o. Wydanie czeskie Wydanie ukraińskie